Canon teatab EOS 7D anomaaliatest sarivõttel. Tarkvarauuendus on teel
autor: Lauri

Postitas: Lauri

Olukorras, kus Panasonic ja Sony palehigis 3D audio-video toodete kallal töötavad ning Fujifilmi 3D digikompaktkaamera juba lettidel on, peavad ka teised fotokaamerate tootjad tuleviku jaoks sihte seadma hakkama.

Canoni paar kuud tagasi esitletud digipeegel EOS 7D teeb kõikide fotograafide üllatuseks ka 3D pilte. Nimetatud üllatus ei kuulu aga kahjuks meeldivate kilda.

Nimelt on Canon teada andnud, et kui 7D kaameraga sarivõtte režiimil ja mingitel seni defineerimata lisatingimustel või - seadistustel kiireid kaadreid klõbistada, siis võivad jääda eelmise kaadri kontuurid järgmisel vaevumärgatavalt näha. Umbes selliselt nagu 3D pildid, kui neid vaadata ilma spetsiaalsete prillideta.

Canon on hetkel seda anomaaliat uurimas ning lubab selle parandamiseks valmis meisterdada tarkvarauuenduse.

3D-prillid kaameraga kaasa…

Canoni ametlik teatis

Lensbaby uus optika: kalasilm ning pehme fookus
autor: Lauri

Postitas: Lauri

Eelmise nädala lõpul esitles Lensbaby kahte uut ja huvitavat lisandust oma seni neljaosalisele optikasüsteemile. Uute isendite nimedeks on Fisheye (kalasilm) ja Soft Focus (pehme fookus).

Lensbaby süsteem on siiani koosnenud kolmest väänatavast objektiivikerest Composer, Muse ja Control Freak ning neljast, erineva optiliste omadustega optikasüsteemist, mida nende kerede sees vahetada saab. Süsteem võimaldab objektiivikeret väänates sättida mingi teatud punkt kaadris teravaks, ümbritsedes selle häguse fookusest-väljas alaga.

Kaks uut optikat: Fisheye ja Soft Focus - hälbivad sellelt teelt. Lensbaby sõnul ei oma nad enam sellist kaadris seatava magusa fookuspunkti funktsiooni. Nendega pildistamisel objektiivikerede väänamisfunktsioon kasuks ei tule.

Lensbaby Fisheye

Kui kõik ülejäänud Lensbaby viis optikat on 50 mm fookuskaugusega, siis Fisheye loomulikult seda ei ole. Selle fookuskauguseks on 12 mm ning vaatenurgaks (35 mm filmi kasutava kaamera või täiskaadersensoriga digipeegli ees) 160 kraadi. Optikaga on kaasas vahetatavad avarõngad - suurim f/4 ja väikseim f/22.

Filmiga töötava peegelkaamera ees jätab 12 mm fookuskaugus pildistatud foto musta ümmarguse raami sisse, täiskaadrist väiksemate sensoritega digipeeglite puhul jäävad mustaks vaid kaadri nurgad. See on kalasilmobjektiivide puhul tavaline. Teistest fookuskaugusevendadest erineb Lensbaby Fisheye aga musta raami äärde ja peale tekkivate värviliste valguspeegelduste poolest.

Fisheye optikat saab kasutada Lensbaby Composer ning Muse objektiivikeredega. Control Freak kerega seda Lensbaby sõnul kasutada ei saavat - ilmselt jäävad need kruvimummud 12 mm fookuskauguse puhul kaadris näha.

Lensbaby Soft Focus

Võib ju küsida, et mis siin uut on -  Lensbaby senised optikad on olnud ju ka suhteliselt “Soft Focus”, eriti see plastikust elementidega isend. Soft Focus erineb senistest aga selle poolest, et kui senistel oli vähemalt üks terav fookuspunkt, siis siin on kogu kaader mõnusalt udune. Pehme fookuse efekti saavutamiseks ei ole enam vaja filtrit vaseliiniga kokku määrida ega objektiivi esiklaasile hingeauru väljutada.

Lisaks sellele tavalisele vaseliini- ja auruefektile on Lensbaby Soft Focus optikal hoopis eripärane avasüsteem. Lisaks tavalistele vahetatavatele f/2 - f/22 avarõngastele on objektiiviga kaasas veel kolm uut avarõngast, kus on keskel üks suurem avaauk ning ääre pool palju väikseid. Selline avade kombinatsioon tagab Lensbaby sõnul huvitavad bokeh-efektid.

Soft Focus fookuskauguseks on 50 mm ning see koosneb kahest mitmekordse vääristusega klaaselemendist. Seda saab kasutada kõigi kolme Lensbaby objektiivikerega.

Lensbaby Fisheye Lensbaby veebilehel
Lensbaby Soft Focus Lensbaby veebilehel

Panasonic LX3 tarkvarauuendus lisab palju uusi võimalusi
autor: Lauri

Postitas: Lauri

Panasonic teatab tarkvarauuendusest oma digikompaktkaamera lipulaevale DMC-LX3.

Kui tavaliselt teostavad tarkvarauuendused vaid mõne väikse täiustuse või paranduse, mida pildistaja tihti tähelegi ei pane, siis LX3 v2.1 uuendusega on teisiti. See lisab kaamerale päris palju uusi funktsioone ning täiustab juba olemasolevaid:

1. Automaatse värvustasakaalu täpsem määramine
2. Kiirem automaatne teravustamine (lühematel fookuskaugustel lühenevat automaatse teravustamise kiirus isegi kuni 20%)
3. Võimalus pildistada lisaks 4:3, 3:2 ja 16:9 külgese suhtega kaadritele ka ruudukujulisi (1:1) pilte.
4. Värvustasakaalu särikahvli funktsioon
5. Uus pildiprogramm High Dynamic aitab saavutada keskmist säritust pildistamissituatsioonides, kus kaadrisse jääb nii väga eredaid kui ka tumedaid objekte
6. Uued käsklused seadistusmenüüs: Lens Resume jätab kaamerat välja lülitades meelde objektiivi fookuskauguse ning taastab selle kaamera sisselülitamisel. Menu Resume jätab kaamerat välja lülitades meelde menüüdes seadistatu ning taastab selle kaamera sisselülitamisel
7. Laiendatud särikahvli funktsioon - nüüd saab lisada nii positiivset kui ka negatiivset särikompensatsiooni kolme stopi ulatuses
8. Abistavaid vertikaal- ja horisontaaljooni on võimalik seada LCD-ekraanil soovitud kaugustele
9. ka taasesitusrežiimil saab nüüd fotodel esile tuua ülepõlenud/alasäritatud alad (eelnevalt oli see võimalik vaid pildistusrežiimil)
10. Pildistaja nime lisamine pildistatava foto amdmetesse
11. Täiustatud punaste silmade korrigeerimisfunktsioon
12. Uued võimalused kaamera seadistamiseks Custom Setup moodulis

Kõik ülalolevad punktid on kenasti lahti seletatud Panasonicu PDF-dokumendis
Panasonic DMC-LX3 tarkvarauuendust v2.1 saab alla laadida siit

EOS 1D Mark IV videosalvestamisvõime võimas demonstratsioon
autor: Lauri

Postitas: Lauri

Veidi pärast seda, kui Canon aasta tagasi oma esimest filmivat digipeeglit 5D Mark II esitles, avalikustas New Yorgi profifotograaf Vincent Laforet oma blogis sellega filmitud suurepärase video.

Nädala eest esitletud 1D Mark IV filmib samuti 1080p HD-videot ning on lisaks sellele veel ülikõrge ISO-tasemega. Sellegi kaameraga on Vincent juba video valmis vändanud. Hämaras ning suisa pimedas filmitud klipp demonstreerib Mark IV võimeid vähese valguse korral. Tasub vaatamist küll.

[See post to watch Flash video]

Linki suurema videofaili vaatamiseks praegu siia lisada ei saa, kuna Canon käskis Vincent`il oma veebilehelt ning mujalt vinged HD-klipid maha võtta.

Tamroni 60 mm f/2.0 makroobjektiivi ülevaade Digitesti veebilehel
autor: Lauri

Postitas: Lauri

Digitesti veebilehel ilmus täna ülevaade Tamroni valgusjõulisest makroobjektiivist SP AF60mm F/2.0 Di II LD (IF) MACRO 1:1.

Margus selgitab ülevaates, miks selline tavatult suur ava (f/2,0 tavalise 2,8 asemel) ühele makroobjektiivile üldse vajalik võiks olla, kiidab objektiivi suurepärast pildikvaliteeti ning laidab selle automaatst teravustamist.

Tamron 60 mm f/2.0 on juba saadaval Canoni digipeeglitele. Sony ja Nikoni kinnitusega objektiivi tarneid on Tamron juba alustanud kuid need ei ole veel Photopointi jõudnud.

Loe kogu ülevaadet Digitesti veebilehel

1 2