Canonil 50 miljonit objektiivi täis
autor: Lauri Veerde


Canon teatab uhkusega,et on valmistanud oma 50-miljoninda EF-seeria objektiivi. Võib vaid (hoolikalt koordineeritud) õnne tänada, et selleks juubeliobjektiiviks juhtus olema uus ja esinduslik EF 100mm f/2.8L Macro IS USM, mitte mõni 70-300mm suumijurakas.

EF-bajoneti ajalugu ulatub aastasse 1987. Siis nägi ilmavalgust esimene EOS-tüüpi kaamera ning sellega koos ka esimene EF objektiiv. 1995 aastal sai Canonil täis 10 miljonit EF objektiivi, 2001 aastal oli see arv kahekordistunud. Edasistel aastatel – loomuklikult tänu digitaalsete peegelkaamerate hüppelise levikuga – kasvas EF objektiivide tootmine mitmekordselt. 2006. aastal vallutati 30 miljoni verstapost ning juba 2008 aastal sai täis 40 miljonit EF objektiivi. Nüüd siis 50.

Fotograaf Kaupo Kikkas põrutas mainekal fotokonkursil kolmikvõidu
autor: Lauri Veerde

Rahvusvahelisel fotokonkursil esimesele kohale tulla on väga kõva saavutus. Seda aga, et üks mees kõik kolm esimest kohta kinni paneb, ei juhtu just väga tihti.

Nüüd juhtus. Eesti profifotograaf Kaupo Kikkas sai ühe maailma suurema fotograafe ühendava organisatsiooni WPPI (Wedding and Portrait Photographers International) poolt korraldatud 2009 aasta fotovõistlusel grupifoto kategoorias nii esimese, teise kui ka kolmanda koha.

Esimesele kohale tuli Kaupo foto Estonian Air`i pilootidest, teise koha pälvis foto Eesti Filharmoonia Kammerkoorist KUMU treppidel ja kolmanda foto RAMi meeskoorist mere kaldal.

Oma blogis kirjutab Kaupo, et WPPI fotovõistlusel osaleb ligi 7000-8000 fotot, mistõttu oli kolmikvõidu üle päris uhke tunne. Tavaliselt ta fotovõistlustelt osa ei võtvat, kui aga kolleeg Annika Metsla Kaupole eeelmiseks sünnipäevaks WPPI-s aastase liikmestaatuse kinkis, oli vaja seda ju ka kuidagi ära kasutada. Teatavasti saavad WPPI fotovõistlusel osaleda ainult need fotograafid, kes selle organisatsiooni liikmed on.

Kolmikvõidu tunnustuseks saadeti Kaupole diplom ja auhinnarosetid. Rahalist auhinda selle organisatsiooni võistlustel ei ole. Küll aga kutsutakse võitjaid Ameerikasse hästi tasustatud loenguid ja töötubasid pidama.

Kolme võidutööd saab näha allpool. Kõiki WPPI fotovõistlusel hinnatud töid saab uurida siin.
Kaupo Kikkase veebileht

Photopointis nüüd oma pildiga T-särgid
autor: Lauri Veerde

Photopointi digilaboris saab endale igasuguseid vingeid meeneid meisterdada. Kruuse, kaarte, kalendreid, võtmehoidjaid, puslesid, kristalle ja lugematul hulgal muid asju. Täna aga lisandus fotomeenete hulka täiesti uus kategooria: T-särgid.

Nagu igale Photopointi digilabori fotomeenele, nii saab ka T-särkidele lisada omaenda foto. Olgu sellel siis kujutatud sind ennast, sinu tuttavaid, sõpru, mõnda kaunist vaadet või meeldejäävat sündmust. Särkide tellimiseks ei pea ekslema kaubansuskeskuste rägastikes – Photopointi digilabor võimaldab sul luua oma T-särgi mugavalt enda kodus. Lisaks mugavusele saad särgile lisatava foto ise õigesse mõõtu lõigata ja keerata.

Photopointi digilaboris on hetkel saadaval nii naiste, meeste kui ka laste särgid. Kõik särgid on valget värvi ning valmistatud 100% puuuvillast. Meeste ja laste särgid on traditsioonilise T-särgi lõikega, naiste särgid on aga nn slim-fit tüüpi (keskelt veidi kitsamad). Nii meeste, laste kui ka naiste särgid on saadaval erinevates suurustes nii et endale sobiva peaksid leidma kõik. Täpsed mõõtmed on ära toodud iga särgitüübi juures, lehe all.

Uuri lähemalt Photopointi digilaborist

Pentaxi uued digikompaktkaamerad: Optio i10, H90 ja E90
autor: Lauri Veerde

Pentax toob täna lagedale kolm uut digitaalset kompaktkaamerat: Optio i10, H90 ja E90. i10 ning H90 on esimesed mudelid uutes i- ja H-seeriates. Seestpoolt on need kaks kaamerat üpris sarnased, omades 12.1 MP sensorit, HD videosalvestusvõimalust ning jagades sama objektiivi. Väliselt on mõlema kaamera puhul pandud palju rõhku disainile – H90 on uudse ja minimalistliku disainiga kaamera, i10 aga kujutab endast digikompakti stiilses retrofilmikaamera-laadses keres.  E90 kuulub Pentaxi soodsamate digikaamerate kilda.

Uudne, moodne ja retrohõnguline Optio i10

Sellise välimusega digikompakti annab otsida. Pentax on võtnud viimastel aastatel nõuks minna tagasi oma juurte juurde. Viimaste peegelkaamerate nimekuju on sarnane esimeste K-bajoneti kerede omaga. K-x nimeline kaamera oli firmal tootevalikus 35 aastat tagasi ja on ka nüüd. Kui uute peegelkaamerate puhul avaldub juurte juurde naasmine kaamera nimetuses, siis täna esitletava digikompaktkaamera i10 juures tuletab Pentax oma auväärset ajalugu meelde kaamera välimusega. Selle on ta suuresti laenanud 1979 aastal valmis meisterdatud filmikaameralt Auto 110.

Kaamera sees ei ole aga filmirullipesa, vaid puha viimase malli digitehnika. 12.1 MP CCD sensor, mis suudab filmida 720p HD-videoid. 5x optilise suumiga, 28-140 mm objektiiv (35 mm ekvivalendina) ja 2,7″ 230 000 piksliga LCD-monitor. Tähelepanuväärse lisandusena on kaameral olemas sensori liigutamise teel toimiv mehaaniline värinastabilisaator. HDMI-porti HD-videote kuvamiseks otse kaamerast teleriekraanile aparaadil ei ole. Omapärase omadusena on i90 kaameral täiustatud näotuvastusfunktsioon, mis lisaks inimeste nägudele tunneb ära ka kasside vurrud  ja koerte koonud. Optio i10 hinnaks Photopointis saab olema 1999.-

Loe ametlikku eestikeelset pressiteadet

Minimalistliku ja selge disainiga Optio H90

Optio H90 puhul on sarnaselt i90 kaamerale pandud rõhku disainile. Mindud on siiski täiesti teises suunas – kui i90 oli oma peegelkaamera-laadse stiili tõttu keskmisest suuremate mõõtmetega (101 × 65 × 28 mm), siis H90 on päris kompaktne (95 ×57× 26 mm).  Stiililt on see aparaat modernne, minimalistlik ning Pentaxi sõnul ka  lihtne ja mugav kasutada.

Tehnilised andmed on H90 kaameral päris sarnased i90 aparaadiga. Sensor, objektiiv, LCD-ekraan, filmirežiim, 25 pildiprogrammi,  Mehaaniline värinastabilisaator aga sellel kaameral puudub. Samuti on i90 kaamera puhul võimalik kasutada distantspäästikut, H90 aparaadil see võimalus puudub.

Loe ametlikku eestikeelset pressiteadet

Soodne ja veidi vähem moodne Optio E90

Pentaxi polmas tänane üllitis on soodsate kaamerate kilda kuuluv Optio E90. See omab 10,1 MP sensorit, 3x suumobjektiivi, 2.7″ (230 000 px) LCD-ekraan, 640 × 480 px suurusega video salvestamine, näotubvvastus, digitaalfiltrid ja “Digitaalne panoraam” režiim.

E90 kasutab vooluallikana spetsiaalaku asemel kahte AA akut/patareid, aparaadi korpus on kaetud libisemisevastase kummikattega.

Loe ametlikku eestikeelset pressiteadet


Point TV – 10. Enamkasutatavad filtrid
autor: Lauri Veerde

Point TV esimene juubelivideo võtab vaatluse alla enamkasutatavad filtrid. Käsitletud on kaitsefilter, neutraalhallfilter, UV-filter ja polarisatsioonifilter. Ardo-Jako räägib millal ja kuidas neid kasutada ning näitab kuidas neid kinnitada. Head vaatamist.
[See post to watch Flash video]

1 2 3 4 5