Kasuta võimalust ja telli elegantne fotoraamat 20% soodsamalt
autor: Jürgen Veerme

Fotoraamatud

Kas teadsid, et fotoraamatud.ee veebileht läbis hiljuti suure värskendus kuuri + kolis teiste Photopointi fotomeenetega ühtsele veebilehele fotomeened.ee?

Värskel lehel on peale uue aadressi ka mitmeid lisafunktsioone, millega saad kuni 1. septembri südaööni tutvuda 20% soodsamalt. Allahindlus lisandub ostukorvis.

Mis on fotoraamat? See on piltide paberkandjale paneku viiside kõige esinduslikem esindaja. Seda on mõnus sirvida, sest see näeb välja nagu päris raamat – sealt ei lähe pildid kaotsi ning oma elegantse välimusega kaunistab see igat raamaturiiulit või kamina pealset.

 

Tee endale või lähedastele eriline kingitus – telli fotoraamat ››

 

FOTOMEENED| SEINAPILDID | KAARDID | KALENDRID | FOTORAAMAT

 

(4)

The post Kasuta võimalust ja telli elegantne fotoraamat 20% soodsamalt appeared first on Photopointi ajaveeb.

Nüüd saadaval: FE 35mm f/1.8 objektiiv Sony täiskaader hübriidkaameratele
autor: Elise Ader

 

Sony kaua oodatud kiire ja valgusjõuline lainurk-fiksobjektiiv täiskaader-hübriidkaameratele (a7 ja a9) FE 35mm F1.8 on Photopointis kohal ning asub väärikalt täitma senist tühimiku tootja täiskaaderhübriidkaamerate objektiivide ridades. See on terav ja mitmekülgne objektiiv, mis joonistab fotodele ka kaunist bokeh’it.

Uus FE 35mm avaga  f/1.8 on sarnane Sony perekonna vanemate liigete FE 28mm f/2 ja 85mm f/1.8-ga. Objektiivil puuduvad „G”/„GM” märgistused, mis näitab uue objektiivi paigutumist pigem entusiastidest harrastajate, mitte professionaalide kategooriasse. Objektiivi ehitus aga lubab olla sarnaselt meistriklassi objektiividele tolmu ja niiskuskindel ning tagada äärest ääreni pildikvaliteedi.

Objektiivi optiline ehitus koosneb 11 elemendist 9-s grupis, koos 1 asfäärilise elemendiga, mis aitab sfäärilised kõrvalekalded viia miinimumini. FE 35mm kaalub muuhulgas vaid 280 g, olles ühtlasi üks kergemaid sama kategooria objektiive. Tänu lineaarsele teravustamismootorile pakub FE 35mm F1.8 kiiret autofookust ning objektiivi lähimaks teravustamiskauguseks on 22cm

 

Uus Sony 35 f/1.8 FE Photopointi veebipoes>>

(8)

The post Nüüd saadaval: FE 35mm f/1.8 objektiiv Sony täiskaader hübriidkaameratele appeared first on Photopointi ajaveeb.

Nüüd saadaval: võimekas Sony kompaktkaamera DSC-RX100 VII
autor: Elise Ader

Mis oleks parem kui kaamera, mis mahub ära taskusse ning teeb seejuures ka kvaliteetseid pilte ja videosid? Photopointis on tänase seisuga saadaval võimekas Sony DSC-RX100 VII – mitmeid erinevaid auhindu pälvinud Sony RX100 seeria seitsmes, ehk kõige uuem ja võimekam liige. 

RX100 VII kasutab sama 24-200mm F2.8-4.5 suumobjektiivi nagu tema eelkäija, aga kaameral on uus 20.1 MP stacked-CMOS sensor. Sony DSC-RX100 VII sensorile on mahutatud lausa 357 faasituvastusega teravustamispunkti, mis katavad 68% sensori alast. Koostöös võimeka protsessoriga, võimaldab see väledat teravustamiskiirust – lausa 0,02 sekundiga.

 

 

Lisaks kiirele teravustamisele on kaamera ka suuteline jälgima liikuvaid objekte ja neid teravalt fookuses hoidma. Nimelt on RX100 VII-s kasutusel ka Sony kõige uuem autofookuse-süsteem: subjekti reaalajas jälgimine ja silmatuvastus, mis olid esimesena kasutusel a6400 ja a9 hübriidkaamerates. See sama süsteem skooris ka hiljutisel EISA auhindade jagamisel aasta suurima fotoinnovatsiooni tiitli.

 

 

 

RX100 VII suudab pildistada seitsme pildiga sarivõtteid 90 kaadrit/sekundis ning filmida UHD 4K kvaliteediga videot. Mark VII on varustatud ka eelkäijatest võimsama pildistabilisaatorirežiimiga, mis kombineerib endas nii digitaalse kui ka optilise korrektsiooni. Samuti on kaameral välise mikrofoni ühendamise võimalus, mida varasematel RX100-seeria kaameratel nähtud pole, seega saab video juurde lindistada ka eriti kvaliteetset heli. Pildi kadreerimine käib OLED-pildiotsija või 180° kallutatava puutetundliku ekraani abil, mis avab uued võimalused ka kõrgelt pildistades.

 

 

Hakka kauneid hetki jäädvustama võimsa Sony RX100 VII-ga>>

 

(14)

The post Nüüd saadaval: võimekas Sony kompaktkaamera DSC-RX100 VII appeared first on Photopointi ajaveeb.

Rentimiseks saadaval: DJI Osmo Action seikluskaamera komplekt
autor: Jürgen Veerme

DJI Osmo Action rent

Kõigil foto- ja videohuvilistel on taas üks lisapõhjus, et meie foto- ja videotehnika rendist läbi astuda, sest äsja lisandus sinna populaarsust koguv DJI Osmo Action (seiklus)kaamera.

Osmo Action on 4K videot filmiv vastupidav seikluskaamera, mis kasutab DJI droonidest tuntud stabiliseerimistehnoloogiat. Kaamera omab 2,25-tollist tagumist puute-ekraani, mille kaudu on ligipääs kõikidele kaamera funktsioonidele. Lisaks sellele on Osmo Actionil ka eesmine mittepuutetundik LCD-ekraan

Lisaekraani abil saab kiiretel võtetel kontrollida, kas kaamera nurk on õige ja vältida seeläbi raisku läinud kaadreid. Loomulikult on esiekraan eriti kasulik ka neile, kes tegelevad näiteks vlogimisega.

Uuel seikluskaameral on uus Steadyrock stabiliseerimise režiim, mis teeb videopildi korralikult stabiilseks. Uus elektrooniline pildi stabiliseerimise tehnoloogia töötab sujuva ja stabiilse kaadri loomisega isegi kui filmida 4K / 60fps.

Steadyrock-režiim tegeleb salvestatud RAW-materjali analüüsimisega ning prognoosib seeläbi kasutaja liikumisi. Osmo Actioni juures tuleb kindlasti ära mainida ka erakordne pildidetailsus ning muidugi kauaoodatud HDR-video funktsioon.

Rendikomplektis on lisaks kaamerale ka esmased vajalikud lisatarvikud – SanDisk 32GB mälukaart, mini-käsistatiiv, 1/4″ adapter ning tugev vutlar, mille sisse asjad mahutada. 

Kui sul on kõige-kindlat kaamerat vaja aastas paaril korral, siis on mõistlik see meie juurest endale laenutada. Kui kuni kahe nädala jooksul pärast rendiperioodi lõppemist leiad, et soovid Osmo Action’i endale päriseks osta, siis teeme uue kauba hinna renditasu võrra soodsamaks (maksimaalselt 1 nädala rendi maksumuse ulatuses). Selleks võta kauplusse minnes kaasa oma rendileping.

 

Tutvu kogu Photopointi fototehnika rendi valiku ja hindadega »

Osta DJI Osmo Action endale päriseks »

 

Fototehnika rentija meelespea:

 • Kõiki renditavaid tooteid ja hetkesaadavust saab vaadata internetist: photopoint.ee/rent
 • renditava tehnika eest tuleb rendihind tasuda ettemaksuna;
 • makseviisina aktsepteeritakse vaid pangakaarti;
 • tagatisraha suurus on 0-100% toote maksumusest;
 • fototehnikat rentima minnes võta kindlasti kaasa ID-kaart või pass;
 • fototehnikat renditakse vähemalt 18 aasta vanustele Eesti Vabariigi kodanikele;
 • Photopointi fototehnika rendipunktid asuvad Tartus – Kvartali keskuses ja Tallinnas – Rocca al Mare keskuses.
 • kõik Photopointi rendis olevad seadmed on graveeritud.

(4)

The post Rentimiseks saadaval: DJI Osmo Action seikluskaamera komplekt appeared first on Photopointi ajaveeb.

Anna vanadele fotodele digitaalne kuju ja too need soodsalt skaneerimisele
autor: Jürgen Veerme

vanad-fotod-digitaliseerimine-photopointis

Arvatavasti on paljudel meist mõnes sahtlinurgas, kingakarbis, kapipõhjas või albumis vanu paberfotosid, kuhu on peale talletatud hetked aegadest kümme, sada või isegi rohkem aastat tagasi. Too need pildid meie juurde – skaneerime need digitaalseteks hinnaga 0,19 eurosenti tükk.

Enne kui tõttad vanu fotosid mõnda Photopointi esinduskauplusesse digiteerimisele tooma, siis tea et neile kehtivad mõningad nõuded, mis allolevates punktides on kenasti välja toodud:

 • Soodushind 0,19€ on ühe skaneeritava pildi hinnaks (suurus 10x15cm), kui tood meile 25 või rohkem paberfotot. Väiksema koguse puhul vaata hindu SIIT
 • Digitaliseerimisele toodavad fotod peaksid olema suuruses 9ח12 kuni A4 (21x30cm).
 • Skaneerimisse toodavad pildid peavad olema lahtiselt s.t. albumisse kleebitud pilte antud teenuse puhul digitaliseerida ei saa.
 • Kui skaneeritud pildifailide järjekord on sinu jaoks oluline, siis sea fotod pakis järjekorda, kus kõige esimene foto on kõige peal ja kõige viimane kõige all.
 • Kindlasti jälgi, et skaneerimiseks toodavad fotod oleksid puhtad.
 • Väga katkised/õrnad või pikalt seisnud rullis/kaardus fotod tuleks skaneerida ükshaaval lameskanneri abil – neid ära suurde pildipakki pane
 • Hinna sees sisaldub esmane järeltöötlus (korrigeeritakse pildi heledust/tumedust, kontrastsust, värvustasakaalu ja teravust)
 • Hinna sees ei sisaldu digitaliseeritud fotode põhjalik järeltöötlus (plekkide eemaldamine, katkiste nurkade ja pragude eemaldamine jne)
 • Skaneeritud fotod salvestame Sinu valikul mälupulga/mälukaardi/välise kõvaketta või CD/DVD plaadile, kust saad need kopeerida enda seadmesse. CD/DVD plaadi eest lisaks maksma ei pea, aga mälukaart/mälupulk/väline kõvaketas peab olema tellija poolt.
 • Tellimuse täitmise tähtaeg on kuni 5 tööpäeva.

Mine otsi nüüd kõik digitaliseerimist vajavad vanad fotod kapist välja ja too need meile, siis on sul fotod olemas nii paberkujul kui ka digitaalselt ning võimalus, et need ühel või teisel viisil jäädavalt hävivad on hetkega mitu korda väiksem.

Kui vaja, saad digitaalsetest fotodest photoexpress.ee kaudu tellida uusi paberfotosid ning neid oma sõpradele-sugulastele saata või nendega Facebookis/Instagramis elevust luua.

 

Vanu fotosid võib tuua mistahes Photopointi esinduskauplusesse.

 

Loe lisaks: 10 põhjust, miks skaneerida paberfotod

(0)

The post Anna vanadele fotodele digitaalne kuju ja too need soodsalt skaneerimisele appeared first on Photopointi ajaveeb.