Apple Aperture 3 ja iPhoto 09 tarkvarauuendused
autor: Lauri Veerde

Apple on oma veebilehele üles seadnud fototöötlusprogrammide Aperture 3 ja iPhoto 09 tarkvarauuenduse numbrimärgiga 3.2. See teeb võimalikuks 9 uuema fotokaamera RAW failide töötlemise ning parandab mõned hälbed Pentax K-x, Pentax K-7 ja Canon EOS 30D aparaatidest pärit failide konvertimisel.

Aperture 3 ja iPhoto 09 tarkvarauuendust v3.2 saab alla laadida Apple`i veebilehelt. Uued toetatud kaamerad on reas pärast linki:

Karbist välja: Pentaxi veekindel digikaamera Optio W90
autor: Lauri Veerde

Pentaxi 11nda generatsiooni veekindel digikompakt on siin. Tugevam, veekindlam ning ilusam kui ükski senine. Eile jõudsid esimesed Optio W90 kompaktkaamerad Photopointi poodidesse. Hetkel on need saadaval vaid mustas värvitoonis – heleroheliste detailidega aparaate on oodata lähinädalail.

Optio W90 prototüüpkaamera sai Photopointi ajaveebi veergudel detailselt lahti riietatud veidi enam kui kuu aega tagasi. Nüüd on koos kaameraga olemas ka kõik selle juurde kuuluvad lisatarvikud koos vinge Pentaxi karabiiniga. Vaatame lähemalt:

Pentax W90 Photopoi veebipoes

Veidi detailsemat ülevaadet kaamerast koos kommentaaridega saab lugeda W90 prototüüpversiooni baasil tehtud fotoloost “Peaaegu karbist välja Pentax W90 prototüüp”

Karbist välja: Pentaxi võimsa suumiga digikaamera X90
autor: Lauri Veerde

Veidi enam kui kuu aega tagasi ilmus Photopointi ajaveebi salajastesse laboratooriumitesse Pentaxi uue supersuumkaamera X90 prototüüp. Eile jõudis Pentax X90 müügile kõigisse Photopointi kauplustesse. X90 olulisemateks trumpideks on 12 MP sensor, Pentaxi SR mehaaniline värinastabilisaator, 720p HD-videorežiim ja loomulikult suurepärase Pentaxi optikaga varustatud 26x suumiga (26-676 mm 35 mm ekv) objektiiv.

Võrreldes enam kui aasta tagasi poodide lettidele paisatud X70 supersuumiga on X90 isendil suurema mahtuvusega aku. See on päris oluline muutus. Kaka pisemat erinevust on elektroonilisele pildiotsijale lisatud dioptrikorrektsioon ning HDMI micro pesa. Vaatame lähemalt:

Pentax X90 Photopoi veebipoes

Veidi detailsemat ülevaadet kaamerast koos kommentaaridega saab lugeda X90 prototüüpversiooni baasil tehtud fotoloost “Peaaegu karbist valja Pentax X90 prototüüp”

Pentaxi peegelkaamerate tarkvarauuendused
autor: Lauri Veerde

Pentax on oma veebilehele üles seadnud tarkvarauuendused neljale peegelkaamerale: K-m/K2000, K20D, K200D ja K10D. Mainitud tarkvarauuendused teevad võimalikuks teatud tüüpi SDHC mälukaartide probleemideta kasutamise ülal mainitud kaamerais. Pentax ei täpsusta, milliste mälukaartidega täpsemalt, aga suure tõenäosusega võivad nendeks olla hiljuti turule tulnud Class 10 SDHC kaardid, millega Pentaxi vanematel kaameratel probleeme olnud on.

Lomo töötuba Tartus!
autor: Kettrud Pai

Eelmisel aastal korraldatud lomograafia töötuba Tartu üliõpilaste sügispäevade raames oli vägagi õnnestunud üritus. Soovijaid oli rohkem kui suutsime töötuppa ära mahutada, juhendas Maksims Šadurskis Lätist, kes organiseerib lomograafiaga seotud tegemisi Balti riikides.

Kui üritus on sedavõrd hästi õnnestunud, siis miks mitte häid elamusi kodanikele uuesti pakkuda.

Lomokaameraid ja lomograafiat tutvustav töötuba toimub 26. aprillil Tartu üliõpilaste kevadpäevade programmi raames. Toimumisekoht: Pubi Sõprade Juures

Lomopildid – fotod, mida nende kaameratega tehakse – peaksid iseloomustama sellised omadussõnad nagu vahetus, eksperimentaalsus, vabadus, spontaansus jne

Programm:

15.00 Registreerimine
15:15-15:45 Sissejuhatus lomograafiasse, kaamerate tutvustus.
15.45 -16:30 Küsimused ja vastused
16:30-17:00 Kaamerate laenutus, veel viimased juhtnöörid pildistamiseks

Õues
17:00-20:00 vaba aeg, et püüda Sind inspireerivaid hetki oma lomokaameraga.
Kuni 21:00 Kaamera tagastamine Photopointi kauplusesse (Kaubamaja II korrusel)

Vajalik eelregistreerimine Kettrud@nordic-digital.ee
Kellel ei ole lomokaamerat, saab selle kohapeal laenutada.
Töötuba juhendab Ardo-Jako Olev Photopointist.

Üritust korraldab Photopoint.

Sissepääs tasuta.