Vaheta oma vana Canon EOS 7D uue EOS 7D Mark II vastu
autor: Jürgen Veerme

photopoint-canon7Dtradein-blog

Viimaste aastate kõige oodatumat peegelkaamerat Canon EOS 7D Mark II esitleti ametlikult ja avalikult septembri keskel toimunud Photokina fotomessil. Kui oled sellest ajast saati oma vana EOS 7D asemel uut “töölooma” ihaldanud, siis nüüd on õige hetk Photopointis kevade parim diil ära teha.

Too oma vana Canon EOS 7D Photopointi ja saad uue Canon EOS 7D Mark II 500€ soodsamalt. Tagasi toodav kaamera peab olema töökorras ja komplektne (spetsiaalaku puhul koos aku ja laadijaga).

Pakkumine kehtib kuni 30. aprillini 2015

Seega astu aprillikuu jooksul Photopointist koos vana EOS 7D kaameraga läbi ja välja jalutades võid olla juba uue ja uhke Canon EOS 7D Mark II omanik.

 

Uus Canon EOS 7D Mark II ootab Sind Photopointi esinduskauplustes ja e-poes ›

 

Vaata/loe kindlasti: Canon EOS 7D Mark II “Karbist välja” artiklit/fotoseeriat

Boonusena kehtib veel: Osta Canon EOS 7D Mark II ja saad valitud objektiividelt raha tagasi

Karbist välja: Fujifilm XQ2 kompaktkaamera
autor: Lauri Veerde

fujifilm-x-q2-kompaktkaamera-6

Pisike ja võimekas fotokaamera, mis pildistab ilusaid pilte ka hämaras. Selliselt võiks iseloomustada siin artiklis karbist välja võetavat Fujifilm XQ2 kompaktkaamerat. XQ2 pole tavaline seebikarp vaid kuulub nn tippklassi kompaktkaamerate hulka. Sellised kompaktkaamerad ahvatlevad eelkõige juba tõsisemaid fotohuvilisi, sest neil on peegelkaameratele sarnaselt olemas manuaalrežiimid ja paindlikud seadistamisvõimalused. Just selline aparaat on kahtlemata ka äsja Photopointi kauplustesse jõudnud Fujifilm XQ2.

Fujifilm XQ2 kuulub pisemate tippklassi kompaktkaamerate hulka. See mahub isegi püksitaskusse kuid pakub kompaktsusest hoolimata üsna muljetavaldavat pildistamisvõimekust. Soodsamatest kompaktkaameratest eristab XQ2 kaamerat valgusjõuline f/1.8-4.9 objektiiv ja märksa suurem 2/3 tüüpi pildisensor. Need koos värinastabilisaatoriga lubavad loota, et XQ2 pildikvaliteet on ka hämaras väga hea. Lisaks neile põhilistele iseloomustajatele on XQ” metalse korpuse sees ja peal aga palju muudki huvitavat. Vaatame lähemalt:

 

fujifilm-x-q2-kompaktkaamera-1

Vaatame esmalt üle Fujifilm XQ2 olulisemad omadused:

Fujifilm XQ2 olulisemad omadused:

  • 12 MP 2/3” X-Trans CMOS II sensor
  • EXR II protsessor
  • Sisse lülitumise kiirus: 1.0 sek
  • Katiku viivitus: umbes 0.015 sek
  • Automaatse teravustamise kiirus: 0,06 sekundit
  • Pildistamise kiirus (min kahe pildi vahel): 0.3 sek
  • 4x (ekvivalendina 25-100 mm) optilise suumiga objektiiv
  • F/1.8 – 4.9
  • ISO 100 – 12 800
  • 3″ (920 000 piksliga) LCD
  • Full HD video (kuni 60 kaadrit sekundis)
  • WiFi ühendus
  • Digifiltrid, sealhulgas uus ‘Classic Chrome’ filter
  • Mõõtmed: 100 x 59 x 33 mm
  • Kaal: 206g

Nagu ülalt nimekirjast näha võib, tõstab Fujifilm selle aparaadi juures esile just kiirust. Ning seda igas aspektis – nii teravustamisel, piltide salvestamisel kui ka kaamera sisse lülitamisel. Sellest saab aru kohe, kui kaameraga mõned fotod pildistada – aparaat on tõepoolest kiire.

 

fujifilm-x-q2-kompaktkaamera-3

Karbis on: Fujifilm XQ2 kompaktkaamera, USB-kaabel (micro USB otsaga), laadimisadapter ja selle pistik, liitiumaku, randmepael, CD-plaat (my FinePix Studio pilditöötlustarkvara, Raw File Converter tarkvara ja kasutusjuhend).

 

fujifilm-x-q2-kompaktkaamera-4

Akukambri luuk varjab enda all nii SD-mälukaardi pesa kui ka akukambrit ennast. NP-48 liitiumaku peab ühe laadimiskorraga vastu 240 kaadrit. Siinsamas kaamera all akukambri ligidal kummist katte taga on ka HDMI pesa.

 

fujifilm-x-q2-kompaktkaamera-5

Fujifilm XQ2 kaamera on müügil nii üleni mustana kui ka hõbedase-musta värvilisena. Korpuse musta värvi esikülg ei ole kummeeritud vaid sõrme all pigem plastisena tunduv. Plastisest tundest ei tasu end aga petta lasta – XQ2 korpus on valmistatud üleni metallist.

 

fujifilm-x-q2-kompaktkaamera-201
fujifilm-x-q2-kompaktkaamera-200

Transportasendis on XQ2 meeldivalt õhuke. Objektiivi ümber olev valikuratas eendub korpusest napilt 1 cm. Sisse lülitades pikeneb objektiiv pisut vähem kui 4 cm võrra korpusest väljapoole.

 

fujifilm-x-q2-kompaktkaamera-11

Ümber objektiivi asetsev valikuratas liigub sujuvalt. Mina eelistan pigem astmete kaupa liikuvat ketast – nii on kohe sõrmede all tunda, mitu astet parasjagu säriaega või ISO või ava keeratud sai. Sujuv ratas on aga jälle mugavam käsitsi teravustamise ja suumimise jaoks. Kõiki neid ja paljusid teisi funktsioone saab sellele rattale menüüst omistada.

 

fujifilm-x-q2-kompaktkaamera-203
fujifilm-x-q2-kompaktkaamera-202

 

Paremal pool pole ei ühenduspesi ega nuppe. Vasakul on aga Micro USB pesa, mille kaudu toimub nii andmevahetus kui ka aku laadimine.

 

fujifilm-x-q2-kompaktkaamera-400

Laadimine toimub Fujifilm XQ2 kompaktkaameral sarnaselt nutitelefoniga – aparaat tuleb lihtsalt kaasas oleva Micro USB kaabli ja adapteri abil vooluvõrku ühendada. Kui adapterit parasjagu käepärast ei ole, saab USB pistiku arvutisse torgata ning läbi arvuti kaamerat laadida.

 

fujifilm-x-q2-kompaktkaamera-7

Tagaküljelt leiame teise valikuratta (mis käib sedakorda astmete kaupa) ning üsna traditsiooniliselt asetatud juhtnupud. LCD-ekraan on 3″ diagonaaliga ja korraliku lahutusvõimega – 920 000 pikslit annab juba päris korraliku ja terava pildi – hea nii kadreerida kui ka pildistatud fotosid vaadata.

 

fujifilm-x-q2-kompaktkaamera-9

Tagumise valikuratta ja nuppude kohal on mugavalt lai kummist padjand pöidla toetamiseks. Kaamera näeb nii eest kui tagantpoolt välja väljapeetult minimalistlik.

 

fujifilm-x-q2-kompaktkaamera-8

Üles metalselt läikivale pinnale mahutub programmiratas. Selle peale on toodud nii PASM särirežiimid kui ka “C” ehk Custom režiim. Viimane võimaldab kasutajal säri- ja muud kaamera parameetrid salvestada nii et alati “C” peale keerates oleks aktiveeritud needsamad seadistused. Programmirattal on olemas ka digifiltrite režiim (Filter), panoraamrežiim (Adv.), pildiprogrammide valik (SP) ja muidugi automaatrežiimid (tähistatud kaameraikoonidega).

 

fujifilm-x-q2-kompaktkaamera-205
fujifilm-x-q2-kompaktkaamera-204

 

Tummine välklamp kargab välja paremalt poolt ja lubab pildistatavat valgustada kuni 7,4 m kauguseni.

 

fujifilm-x-q2-kompaktkaamera-10

Ka statiivikeere on loomulikult metallist – nagu tippklassi kompaktkamaerale kohane.

 

fujifilm-x-q2-kompaktkaamera-300

 

Tavavaade

fujifilm-x-q2-kompaktkaamera-301

 

Peamenüü

 

Fujifilm XQ2 on välimuselt nagu viks ja viisakas koolilaps. Pole midagi üle ja ei ole ka midagi puudu. Disain on rahulik, loogiline ja korrapärane. Kaamera tõeline olemus avab end aga siis, kui heidame pilgu ekraanile ja süveneme kasutajaliidesesse.

 

fujifilm-x-q2-kompaktkaamera-302

 

E-Fn nupule vajutades omandavad kõik tagumised nupud uue funktsiooni.

fujifilm-x-q2-kompaktkaamera-303

 

Näiteks saame siit kohe kahe puutega muuta teravustamisrežiimi.

fujifilm-x-q2-kompaktkaamera-304

 

Valikuketta abil saab määrata eesmise, ümber objektiivi oleva ratta funktsionaalsust.

 

E-Fn nupule vajutades omandavad kõik tagumised nupud uue funktsiooni. Valikuketta abil saab siis aga määrata eesmise, ümber objektiivi oleva ratta funktsionaalsust.

Kasutaja saab peamenüüs ise seadistada, milline lisafunktsioon igale tagumisele nupule omistatud olema peaks Parasjagu omistatud funktsioone näidatakse meile pärast E-Fn nupule vajutamist ekraanil.

fujifilm-x-q2-kompaktkaamera-309
fujifilm-x-q2-kompaktkaamera-310

Fujifilm XQ2 on väga sarnane senisele, 2013 aastal esitletud XQ1 kaamerale. Tegelikult need kaks ongi praktiliselt identsed – välja arvatud ühe sisulise erinevusega – nimelt on uuemale aparaadile lisatud ülal piltidel näha olev “Classic Chrome” nimeline filter. Neid Film Simulation filtreid on kokku 6 – need matkivad Fujifilmi legendaarsete fotofilmide looki. Film Simulation filtrid on peamenüüs – eraldi nn tavalistest digifiltritest, mida saab valida programmiratta abil.

 

Tippklassi kompaktkaamerate valik on 2015 aasta alguseks üsna ahtaks jäänud. Taskumõõtu korpuse, alla 500€ hinnasildi, suure ava ja manuaalsete pildistamisrežiimidega kaameraid on lisaks siin karbist välja võetavale Fujifilm XQ2 aparaadile Photopointi valikus veel vaid 3:  Canon PowerShot S120, Nikon Coolpix P340, ja vanema seeria Sony RX100.

Sony pakutav on nii hinna kui ka pildikvaliteedi poolest pisut kõrgemast klassist. Eriti sarnane – nii hinna kui ka korpuse ja omaduste poolest on just kolm ülejäänut: Canon S120, Nikon P340 ja Fujifilm XQ2. Pildikvaliteedi vahe on neil kolmel ilmselt märgata vaid erilise hoolega 100% suurendusega uurides. Mine Photopointi ja proovi hoopis ise nende kaamerate kiirmenüüsid ja toimimist – milline neist Sulle enam sobib, see selgub juba sinu enda eelistustest.

 

 

Phase One valmistas maailma väikseima 80 MP keskformaatkaamera – spetsiaalselt droonide jaoks
autor: Lauri Veerde

phase-one

Phase One Industrial annab teada, et on valmistanud maailma väikseima 80 MP keskformaatkaamera nimega iXU 180. See aparaat on mõeldud spetsiaalselt aerofotode tegemiseks ning on sobilik kasutamiseks ka suuremate droonide pardakaamerana.

iXU 180 kaalub ilma objektiivita 925 g ja koos 80mm objektiiviga 1,425 kg. Kaamera mõõtmeteks on 97.4 x 93 x 110 m. Seega saab seda hõlpsasti kinnitada soodsamate profiklassi droonide külge nagu näiteks DJI Spreading Wings S900. Kaamera pildistab detailseid fotosid 80MP CCD sensoriga ning salvestab need RAW, TIF või JPEG failidena Compact Flash mälukaardile.ISO ulatuseks märgitakse 35-800.

Korpuse ees saab kasutada keskkatikuga Schneider-Kreuznach fiksobjektiive 28mm, 55mm, 80mm, 110mm, 150mm ja 240mm. Kõik need objektiivid on võimelused pildistama maks säriajaga 1/1600 sekundit – välja arvatud 240mm objektiiv, mille maks säriajaks on 1/1000 sek.

Kaamera külge saab kinnitada GPS-süsteemi ning andmevahetuseks kasutatakse USB 3.0 pesa. Kui on aga vaja pildile saada ühe päästikuvajutusega suurem ala, saab panna mitu iXU 180 kaamerat koos sünkroonis pilti tegema.

Vaata rohkem: Phase One Industrial veebilehelt

Allikas: Imaging-Resource.comPhase One Industrial ametlik pressiteade

 

Nikon 1 J5 hübriidkaamera asetab J4 kiiruse tõsisemasse korpusesse
autor: Lauri Veerde

Nikon-1-J5-digikaamera-photopoint-1

Nikon esitleb täna uut hübriidkaamerat Nikon 1 J5. See on täiustatud versioon aasta eest välja tulnud Nikon 1 J4 aparaadist – võimekast 1″ sensoriga hübriidkaamerast, mille korpus ja käsitlemismugavus jätsid tõsisema fotohuvilise jaoks palju soovida.

Nikon 1 J5 juures on suurimaks edasiarenduseks just nimelt korpus. Kaamera esikülg on saanud kummeeritud katte ja käepideme, lisatud on valikuketas, Fn-nupp ja nurga alla seatav puutetundlik ekraan. Kogu kaamera väline ilme õhkab nüüd senisest enam tõsisust ja paremat käsitsemismugavust.

Kaamera sees on (senisest pisut kõrgema lahutusvõimega) 1″ tüüpi 20.08 MP taustvalgustusega pildisensor, mille eest on teravamate fotode pildistamise jaoks eemaldatud madalpääsfilter. Kaamera sees on ka uus EXPEED 5A pildiprotsessor ning WiFi-le on lisatud NFC-ühenduvus.

Siinkohal suuremad uuendused lõpevad, kuid sellest pole midagi hullu, sest juba J4 oli väga kiire ja võimas aparaat. Nõnda on ka J5 kaameral muuhulgas seesama kiire hübriid-autofookus (171 teravustamispunkti, 105 faasituvastusega) ja ülikiire 20 kaadrit sekundis sarivõte.

Nikon 1 J5 olulisemad omadused

  • 20,8 MP CMOS sensor, CX formaat (1″-tüüpi), madalpääsfiltrita
  • EXPEED 5A protsessor (kahetuumaline)
  • ISO 160 – 12 800
  • Hübriidne autofookussüsteem: 171 kontrastituvastus- ning 105 faasituvastuspunkti
  • Sarivõte:
    • 6 kaadrit sekundis – mehaanilise katikuga
    • 20 kaadrit sekundis kuni 40 kaadrit – elektroonilise katiku ja jälgiva autofookusega
    • 60 kaadrit sekundis – elektroonilise katiku ja fikseeritud fookusega
  • 3-tolline puutetundlik LCD paneel, nurga alla seatav, 1 037 000 punktiga
  • Manuaalrežiimid (P, A, S, M) – välja toodud programmirattale
  • Full HD (1920×1080 px) filmirežiim maksimaalse kaadrisagedusega 60 kaadrit sekundis (progressiivselt)
  • 4K video maksimaalse kaadrisagedusega 15 fps
  • 120 kaadrit sekundis 720p videorežiim
  • Sisseehitatud Wi-Fi + NFC
  • microSD/SDHC/SDXC mälukaardipesa

Allikas: Nikon

 

Nikon 1 J5 tootefotod

Nikon-1-J5-digikaamera-photopoint-4

Nikon-1-J5-digikaamera-photopoint-3

Nikon-1-J5-digikaamera-photopoint-2

Nikon-1-J5-digikaamera-photopoint-1

Nikon-1-J5-digikaamera-photopoint-12

Nikon-1-J5-digikaamera-photopoint-5

Nikon-1-J5-digikaamera-photopoint-7

Nikon-1-J5-digikaamera-photopoint-11

Nikon-1-J5-digikaamera-photopoint-8

Nikon-1-J5-digikaamera-photopoint-10

Nikon-1-J5-digikaamera-photopoint-9

Nikon-1-J5-digikaamera-photopoint-6

 

Photopoint asub paberfotosid kohale toimetama droonide abil – loetud minutitega ükskõik kuhu
autor: Lauri Veerde

Paberfoto – see on Sinu poolt talletatud väärtuslik hetk ajas. Seda aega väärtustame ka meie Photopointis üle kõige. Just sellepärast viime me täna paberfotode tellimise täiesti uutesse kõrgustesse. Võtame kasutusele tehnika viimase sõna – droonid, et toimetada fototellimused sinuni loetud minutitega – ükskõik kus sa ka ei viibiks:

 

Photopoint on juba enam kui 20 aastat olnud kvaliteetsete paberfotode häll. Viimaste aastate jooksul oleme fotode kättesaamise aega pidevalt lühemaks muutnud. Alles hiljuti lisandus www.photoexpress.ee tellimiskeskkonda võimalus saada pildid kätte kõigest 3 tunniga. “Kuhu edasi?” küsisid paljud pärast seda revolutsioonilist ja uuenduslikku sammu. Ikka uute kõrguste poole.

Fotode laialivedamiseks on kasutusel DJI uusimad ja tehnoloogiliselt kõige keerukamad profiklassi droonid DJI Inspire 1. Ülal videos nähtav komplekt on veel prototüüpversioon, mida oleme katsetanud juba alates sellest, kuni esimesed Inspire`id Photopointi müügile jõudsid. Nüüdseks on kõik testid ja katsetused edukalt lõpule viidud ning oleme valmis toimetama droonidega fotosid mitte ainult kontorisse või koju vaid tõepoolest ükskõik, kus Sa ka ei viibiks.

Ükskõik, kas oled seeni korjamas või naudid suurlinna ööelu – Photoexpress.ee veebilehel tuleb pilte tellides lihtsalt sisestada enda GPS koordinaadid. Uusima tarkvaraga varustatud Inspire droon arvutab ise välja sinu liikumissuuna ja kiiruse ning toob paberfotod sinuni loetud minutitega. Et sul jääks rohkem aega oma ilusate piltide nautimiseks ja uute kaunite hetkede loomiseks.

 

1 2 3 4 5 6 7 8