Millist GoPro HERO7 seeria kaamerat endale valida?
autor: Andres Vare

Läbi aastate on GoPro saanud sünonüümiks seikluskaamerate maailmas. Tegelikult on see ka õige, sest ilma GoPro’ta poleks actionkaamera maastik täna selline nagu see on – nemad ju selle leiutasid. Ja läbi aastate on line-up’is olnud palju erinevaid kaameraid, mis võib teha enda jaoks parima ja õige leidmise keerukaks.

Selles artiklis heidamegi pilgu hetkel müügil olevale GoPro HERO7 valikule ja vaatame, kellele üks või teine võiks sobida.

gopro-hero7-photopoint-ylevaade
Tänaseks on HERO seeria kaameraid kokku toodetud 26 erinevat mudelit ja neid on müüdud üle 30 miljoni tüki!

 

Minevikus on valikus olnud väga sarnaseid kaameraid ja nimesid, mis on valiku teinud pehmelt öeldes keeruliseks, kui sa ise ei ole just väga suur fänn. Võtame näiteks Hero, Hero+, Hero+LCD saaga või selle, et Hero5 Black, Hero 6 Black ja Hero (2018) on välimuselt 100% samad.

וnneks on ka GoPro mõistnud, et valik peab olema lõpptarbijale lihtne ja selge (parim, parem ja kõige parem strateegia) ning tänu sellele on meil täna valikus Hero7 White, Hero7 Silver ja Hero7 Black – igaüks on vastavat värvi, et kaugelt oleks juba selge, millega tegu. Ja lisaks muidugi väga eriline 360 kraadi fotosid ja videoid tegev GoPro Fusion.

 

HERO7 White

1080p60 video, 10MP fotod, veekindel

gopro-hero7-photopoint-ylevaade_3

Esmapilgul võib White tunduda mannetu, kuid tegelikult on temas kõik seikluskaamerale vajalik olemas – kõrge kvaliteediga foto ja video, kerge kinnitada, vastupidav ja veekindel. Lisaks on see kõik on pakitud kompaktsesse vormi, mis teeb selle kasutamise ülilihtsaks.

Samuti on White versioonil olemas kõik nn core GoPro tunnused – häälkäsklused, 2“ puutetundlik ekraan, zoom ja erinevad režiimid. See kõik teeb ta ideaalseks kaaslaseks neile, kes soovivad jäädvustada enda reise või tegevusi, aga ei soovi liigselt jännata erinevate seadete. See sobib ka neile, kellele pole vaja 4K resolutsiooni ning GPS parameetreid, sest 1080p resolutsioon on sotsiaalmeedias jagamiseks enam kui piisav.

Samuti on GoPro Hero7 White hea tegemaks esimesi samme seikluskaamerate maailma – Hero7 valikus on ta kõige parema hinnaga ning kulutades kaamera peale vähem, siis saab selle võrra rohkem valida juurde lisatarvikuid, mille võrra saab teha mitmekülgsemaid kaadreid.

 

HERO7 Silver

4K30 video, 10MP fotod, GPS, veekindel

Hero7 White kaamerast aste kõrgemale (ka hinna poolest) asetseb GoPro Hero 7 Silver, mis omaduselt on praktiliselt identne enda odavama vennaga, kuid Silver mudeli juurde on lisatud 4K30 võimekus, mis annab oluliselt kvaliteetsema pildi.

Lisaks on sellel ka GPS, millega saad panna videole kõikvõimalikud telemeetria andmed nagu kiirus, kaugus jms. Just nende kahe asja pärast tasuks seda kaamerat vaadata inimestel, kes kasutavat kaamerat rohkem kui paaril reisil aastas – nii saad enda tegevuse kohta rohkem ülevaadet ning kõrgem resolutsioon tagab parema pildi.

gopro-hero7-photopoint-ylevaade_4
Quik mobiilirakendus laseb panna videole kiiruse, raja ja G-jõud. Quik desktop tarkvara näitab ka kõrgust, aega jm parameetreid.

 

White ja Silver erinevad välimuselt veelgi eelmise põlvkonna kaameratest ning Hero7 Blackist – neil ei saa vahetada akut, objektiivi kaitseklaasi ning samuti puudub neil ees ekraan. Miks?

See kõik on tehtud kaamera lihtsust ja vastupidavust silmas pidades. Vähem liikuvaid ja ära võetavaid osasid, mis tagavad parema kindluse (üks luuk vähem, kust vesi saab sisse tulla näiteks). Samuti olen näinud, kuidas inimene hakkas Blacki akut kajakis vahetama ja pani selle valet pidi sisse – see jäi sinna kinni nii et luuki ei saanud sulgeda ja nii tugevalt et kaamerat seal rohkem kasutada ei saanudki. Seega tagab see ka lihtsuse – vajuta nuppu ja salvesta ning ei ole vaja muule mõelda!

 

HERO7 Black

4K60 video, 12MP fotod, HyperSmooth video stabilisatsioon, SuperPhoto režiim, Live ülekanne

gopro-hero7-photopoint-ylevaade_5

GoPro HERO7 Black on seikluskaamerate kroonjuveel, millest paremat täna ei leia! Paberil tehnilisi andmeid Hero6 Blackiga võrreldes ei tundugi midagi muutunud olevat, kuid tegelikult on hüpe edasi olnud meeletu. Seda eelkõige kasutajamugavuses, stabilisatsioonis ja kvaliteedis, mis on saavutatud tänu paremale tarkvarale ja suuremale muutmälule.

Mõistagi on Black’il olemas kõik, mis sama pesakonna Silver ja White mudelil, aga Black ei ole enam täiendus, vaid tegelane omaette liigas. Kui esimesel kahel on ka stabilisatsioon olemas, siis Blacki puhul on stabilisatsioon viidud tänu tehisintellektile nii kõrgele tasemele, et ta võib panna vabalt joonele ka spetsiaalsete kaamera stabilisaatoritega (samuti laseb ta stabiliseeritult filmida ka 4K60 resolutsioonis).

 

Lisaks automaatsed funktsioonid nagu SuperPhoto, mis vastavalt oludele kasutab HDRi ja Local Tone Mapping’ut ning manuaalsed seaded ProTune menüüst nagu RAW fotod, ISO ja säri muutmine + saad mistahes veebiplatvormidele (Facebook/Youtube) otse edastada enda seiklust erinevatele platvormidele.

Hero7 Black on inimesele, kes tahab saada alati parimat tulemust ja materjali järeltöötluseks. Palju seadeid annab võimaluse edasijõudnud kasutajal ise valida parimad variandid ning väga arenenud automaatsed režiimid lubavad kogenematumal kasutajal litsalt nuppu vajutades salvestada fotod või videod parimas kvaliteedis.

 

Kokkuvõte

Selge on see, et mida tumedama värvusega (HERO7 valikus) ja kallim kaamera, siis seda parem on ka pilt, kuid see ei tähenda, et White’i kvaliteet oleks halb. Lihtsalt tuleks enda jaoks selgeks mõelda, mille jaoks on tegelikult kaamerat vaja ja kus seda kasutama hakatakse (loomulikult seab rahakott teatud piirid).

Kui tahad võimalikult stabiilset pilti ja sulle on oluline 4K + GPS (maastikul rattasõit, lohesurf, kross, mäesuusatamine jms), siis kindlasti soovitan valida HERO7 Blacki. Kui lihtsalt reisidel käia ja soojas sinises vees pilte ning videoid teha – osta HERO7 White. Kui tahad ka 4K ja GPS’i andmeid videole, aga Sulle pole oluline hüpersujuv video ning igasugu täiendavad seaded teevad asja ainult keerulisemaks, siis on õige valik HERO7 Silver.

Olenemata mistahes kaamera kasuks lõpuks otsustad, siis ära unusta, et sellest üksi on vähe – juurde on vaja lisatarvikuid, et kätte saada maksimum.

Vaata, kuidas Eesti üks tuntumaid sisuloojaid Juhani Särglep ja HERO7 Black sõitsid ringi mööda Tallinna vanalinna.

 

Vaata ja uuri lisaks:

The post Millist GoPro HERO7 seeria kaamerat endale valida? appeared first on Photopointi ajaveeb.

Martti Hallik annab aru: Kas Sony a6400 on kõige parem vloggerite kaamera?
autor: Lauri Veerde

Sony ütleb, et vlog videote tegemiseks uuest a6400 kaamerast paremat ei leia. Sonyl võib täitsa õigus olla, sest üles kaamera kohale painduvast ekraanist saab vlogger kogu aeg kadreeringut jälgida, kaameraga võib ühendada ükskõik millise Rode mikrofoni ja ülitõhus jälgiv autofookus hoiab näolapi terava ükskõik kuidas vlogger kaadris ka ei kargaks.

Kas see kõik aga reaalsuses samuti nii roosiline on? Andsime Sony a6400 hübriidkaamera Eesti ühele tuntumale YouTuberile, et ta järele prooviks ja enda arvamuse ütleks. Proovis ja ütleski. Siinsamas videos:

 

 

The post Martti Hallik annab aru: Kas Sony a6400 on kõige parem vloggerite kaamera? appeared first on Photopointi ajaveeb.

Hakkame pidutsema – EV101 puhul kõik kaubad ostukorvis lisaallahinnatud
autor: Jürgen Veerme

photopointi-veebikaubamaja

Meie kalli isamaa sünnipäeva puhul on 24. veebruari südaööni photopoint.ee veebikaubamajas kogu kaubal ostukorvis lisaallahindus kuni 24% (ka soodushindadest).

Tohutus valikus on mänguasjad igas vanuses lastele, tippklassi fotokaamerad ja objektiivid fotograafia huvilistele, tööriistad ja autokaubad meestele ning külluses kosmeetikat ja parfüüme naisperele. Kõik kaubad saad alates 49€ ostust tasuta tellida kulleriga koju/kontorisse, SmartPosti või Omniva pakiautomaati, DPD Pickup’i. Photopointi esinduskauplustesse on kauba saatmine tasuta mistahes ostusummast.

Ja, ära muretse kui aastapäeva piduroogade ostuks suurem osa rahast ära kulus, sest Inbank järelmaksu abi kasutades saad ihaldatud kauba kohe kätte, aga maksma hakkad alles kevadel.

 

Hakkame tähistama – veebikaubamaja on avatud 24/7 ››

 

Photopointi veebikaubamaja ei ole ammu enam ainult foto- ja digitehnika pärusmaa. Meil on ka:

PARFללMID | KUMMIKUD | LוPUMללK -50% | PESUMASINAD | MÄNGUASJAD

 TASAKAALULIIKURID | SPORT & HOBI | KODU & AED | SEKSUAALTERVIS | LEGOD

The post Hakkame pidutsema – EV101 puhul kõik kaubad ostukorvis lisaallahinnatud appeared first on Photopointi ajaveeb.

Telli EV101 puhul paberfotosid lausa 24% soodsamalt
autor: Jürgen Veerme

photoexpress-online

Meie digiarhiivid on täis sadu ja mõnel isegi tuhandeid faile, mis nutitelefoni maha kukkumisel või kõvaketta läbi põlemisel võivad kaduda igavikku – selle vältimiseks soovitame olulisemad neist lasta trükkida paberile.

Eesti Vabariigi tähtsa sünnipäeva puhul on 24. veebruari südaööni kõik PhotoExpress Online kaudu tellitavad paberfotod 24% soodsamad!

Photopointi fotolaboritest trükitakse aastas välja üle 5 miljoni paberfoto (!) ja oleme seda teinud juba 26+ aastat. Usalda enda kõige olulisemad mälestused meie hoolde, sest teame mida teeme!

Kui Sa ei ole ammu pilte tellinud, siis on seda südamlikult õpetavat lugu lugedes paslik meeldetuletada, miks võiks digisahtlides olevad jäädvustused lasta vaid mõnede eurode eest trükkida paberile. Tellida saad need lähimasse Photopointi esinduskauplusesse, Omniva või SmartPOSTi pakiautomaati, DPD Pick Up’i, kulleriga koju või postkontorisse.

 

Telli paberfotosid – nii jäävad ilusad hetked igaveseks ››

 

PS! Nüüd on kõigile Apple nutiseadmetele saadaval PhotoExpress äpp. Uuri lähemalt ››

photopoint-photoexpress-online-ios-app-1200x628

 

Mikk näitab videos, kuidas PhotoExpress Online kaudu kodust või kontorist lahkumata saab paberfotod ära tellida:

 

Kampaania soodushind rakendub 22.02 – 24.02.2019 tehtud tellimustele automaatselt, aga ei kehti transpordile ega lisatoodetele. 

The post Telli EV101 puhul paberfotosid lausa 24% soodsamalt appeared first on Photopointi ajaveeb.

Ricoh WG-6 kompaktkaamera filmib 4K videot kuni 20m sügavusel vee all
autor: Lauri Veerde

Ricoh esitleb täna uut vee- ja põrutuskindlat kompaktkaamerat WG-6. See on täiustatud mudel kolme aasta eest turule tulnud WG-5 GPS aparaadist ja võtab Ricohi tootevalikus koha sisse kui tippklassi veekindel kompaktkaamera. Konkurent sellistele aparaatidele nagu Olympus Tough TG-5, Panasonic Lumix DC-FT7 ja Nikon Coolpix W300.

Ricoh WG-6 keskmes on 20 MP lahutusvõimega ja taustvalgustusega CMOS pildisensor. 5x suumiga objektiiv katab fookuskaugused 28 – 140mm, kuid seda üsnagi pimeda f/3.5 – f/5.5 avavahemikuga. Suur edasiminek WG-5 kaameraga võrreldes on aga 4K video salvestamise võimekuse lisamine, samuti näitab LCD-ekraan nüüd pilti 1 040 000 piksli abil ehk on senisest umbes poole teravam.

Ricoh WG-6 sobib hästi matkajaile, purjetajaile ja teistele aktiivsema eluviisiga inimestele, kellele meeldib pildistada nii, et kaamera märjaks saamise ja kukkumise pärast muretsema ei pea. WG-6 on veekindel kuni 20m sügavuseni, kukkumiskindel kuni 2.1 m kõrguselt ja töötab tõrgeteta kuni 10-kraadises pakases. Lisaks on kaameral fotode geosildistamiseks ja teekonna salvestamiseks ka integreeritud GPS. WiFi ühenduvust kahjuks ei ole, kuid selle saab hea tahtmise korral kompenseerida FlashAir mälukaardiga, mis juhtmevaba fotode laadimise funktsiooni võimalikuks teeb.

Ricoh WG-6 disainis on toimunud oluline muutus – esimest korda pärast Pentax Optio WG-1 kaamerat 2011 aastal. WG-6 jätab predaatorliku kikilipsudisaini sinnapaika ja on puhtamate vormide ning siledamate pindadega aparaat. Kui tundub, et liiga siledate, siis saab kaamerale juurde hankida silikoonist kesta. Senistest veekindlatest kaameratest on WG-6 pärinud objektiivi ümber olevad LED lambid, millega saab eelkõige makropilte valgustada ja ehk ka pimedas telgis valgust näidata. Uue ja olulise lisandusena on aga kaamera peale siginenud režiimivalikuketas, mida Pentax Optio ega Ricoh WG seeria veekindlatel kompaktkaameratel kunagi enne olnud ei ole.

Ricoh plaanib WG-6 kompaktkaamera turule tuua juba märtsi lõpus. Aparaadi soovituslikuks jaehinnaks euroopas on 399€.

Allikas: Ricohi pressiteade.

The post Ricoh WG-6 kompaktkaamera filmib 4K videot kuni 20m sügavusel vee all appeared first on Photopointi ajaveeb.

4 5 6 7 8 9 10 11 12