Pentax K-3 sai TIPA 2014. aasta parima ekspertkaamera tiitli
autor: Silver Pik

K3-tipa-banner-EN

Juba 24. korda valis TIPA (Technical Image Press Association) välja aasta parimaid tooteid, mis on turule toodud viimase kaheteist kuu jooksul. Auhindu jagati 40 erinevas kategoorias, alates fotokottidest ning lõpetades, ilmselgelt, fotokaameratega. Kõrgema otsa peegelkaamerad jagati mitmeks erinevaks kategooriaks, kus Nikon D4S on parim professionaalne peegelkaamera, Canon EOS 70D parim edasijõudnutele suunatud kaamera ning nagu pealkirjaski öeldud, Pentax K-3 haaras endale parima eksperttaseme peegelkaamera tiitli. Sellega seljatas Ricoh’i poolt toodetav Pentax K-3 ka Nikon D7100 ning lükkas samas hinnaklassis oleva Canon EOS 70D kategooria võrra madalamale. Iseenesest on tegu hea tulemiga Pentaxi kaubamärgi jaoks, kuna viimane kord selles kategoorias jagati tunnustust 7 aastat tagasi, kui auhinnaga pärjati Pentax K10D.

Pentax K-3 valimisel tõi TIPA välja Ricohi loodud unikaalse anti-aliasing filtri simulatsiooni ning madalpääsfiltri vaba disaini, kiire sarivõtte kiiruse (8,3 kaadrit/sek kuni 23 RAW faili / 60 JPEG faili), ilmastikukindla magneesiumsulamist korpuse, keresisese stabilisaatori. Lisaks veel mugava videosalvestuse võimaluse, 4K kvaliteediga intervallvideo talletamise ning esmaklassilise teravustamissensori. 

k-3-foto-01

k-3-foto-02

k-3-foto-03

k-3-foto-04

Soovid Pentax K-3 kohta rohkem teada? Loe Photopointi ajaveebi artiklit/pildiseeriat: Karbist välja: Pentax K-3 või või vaata PointTV Pentax K-3 tutvustavat videot. Lisaks on K-3 põhjalik ülevaade ka Digitestis.

Pentax K-3 Photopointis

TIPA 2014 parim statiiv – Manfrotto 190 seeria
autor: Silver Pik

manfrotto-190-tipa

TIPA ajakirjanike mõtted ning eelistused liiguvad täpselt samas suunas, nagu ka meil siin Photopointi ajaveebi toimetuses. Miks ma nii ütlen? Sest ka minule avaldas uuendatud Manfrotto 190 seeria sügavalt muljet ning pean seda vaat et perfektseks statiiviks. Sama arvas ka TIPA žürii, pärjates Manfrotto 190 seeria aasta parimaks statiiviks. 

Teadaolevalt on Manfrotto 190 seeria statiive saadaval nii alumiiniumist kui süsinikfiibrist jalgadega, kolme ning nelja sektsiooniga konfiguratsioonis. TIPA poolt hinnati just uuendatud Quick Power Lock jalgade kinnitusmehhanisme, uue süsteemiga 90° pööratavat kesksammast ning ka pööratavat loodi statiivipea kinnituse plaadi ümber. Loomulikult ka Easy Link ühendust lisatarvikute kinnitamiseks. Innovatsiooniks või progressiks saab lugeda ka väiksemat mõõtu transpordiasendis ning üleüldist töökõrguse kasvu, samas kaalu osas järjest salenedes. Kõiki neid aspekte arvesse võttes tuli Manfrotto võitjana välja ning peaks olema üheks parimaks valikuks nii hobifotograafidele kui elukutselistele päevapiltnikele. Antud auhinna teeb veel magusamaks tõsiasi, et ka eelmine 190 seeria mudel sai aastaid tagasi parima statiivi tiitli ning näiteks paar aastat tagasi läks selles kategoorias võit Gitzo Systematic seeria kätte.

MT190-XPRO3

MT190-CXPRO3

MT190-XPRO3-2

Manfrotto 190 seeria kohta võid lähemalt lugeda Photopointi ajaveebi tutvustavast artiklist või vaadata pikemat ülevaadet Digitest.ee lehel.

Manfrotto MT190 seeria statiivid Photopointis

Manfrotto statiivid ning statiivipead Photopointis

Tamron 150-600mm f/5.6-6.3 tunnistati 2014. aasta parimaks ekspertklassi objektiiviks
autor: Lauri Veerde

Tamron_A011_SP150-600mm_Di_VC_USD_blue

Tamron 70-300mm telesuumobjektiiv nimetati TIPA auhindade jagamisel 2014 aasta parimaks ekspertklassi peegelkaameraobjektiiviks. The Technical Image Press Association (TIPA) kolleegiumi kuuluvad 28 juhtiva fotoajakirja esindajad kogu maailmast ning iga aasta kevadel tunnustatakse auhindade jagamisel eelmise jooksva aasta parimaid fototehnilisi saavutusi.

Tamroni megasuumi juures tõstis žürii enim esile objektiivi suurepärast värinastabilisatort (mille ka meie Point TV videos proovile panime), samuti märgiti ära ka kiire autofookus ja eBAND vääristus läätsedel (mis teeb võimalikuks ootuspärasest parema pildikvaliteedi).

Objektiive hinnati sel aastal 5. kategoorias. Parimaks ekspertklassi hübriidkaameraobjektiiviks valiti Fujifilmi XF 10-24mm f/4. Parimaks fikseeritud fookuskaugusega hübriidkaameraobjektiiviks Zeiss Touit seeria. Parim algtaseme peegelkaameraobjektiiv on Sigma 18-200mm f/3.5-6.3 ja parima profiklassi peegelkaameraobjektiivi tiitli pälvis Canon EF 200-400mm f/4.

Eelmise aasta lõpul esitletud ja käesoleva aasta algul Photopointis müügile jõudnud Tamroni 150-300mm telesuumobjektiivile on harrastusfotograafid lausa tormi jooksmas. Nõudlus on ületanud Tamroni ootused ning selleks, et tootmismahud nõudlustele vastavaks saada, võib ettevõtte väitel aega minna veel kuni 2 kuud.

Photopointiski on Tamron 150-600mm Canonile hetkel välja müüdud. Esimesi Nikoni versioone on oodata maikuu lõpuks. Kindlaim viis endale objektiiv saada, on see ette tellida, andes soovist teada e-maili teel info@photopoint.ee.

Allikas: tipa.com

Gitzo uuendatud Mountaineer seeria statiivid – varsti tugevamad kui Eiffeli torn
autor: Silver Pik

mountaineer_banner_786

Kuidas teha pea perfektseid statiive veel paremaks? Paistab, et Gitzo teab sellele retoorilisele küsimusele vastust, kuna nad on uuendanud oma populaarseid Mountaineer tüüpi statiive, teinud neid veel tugevamaks, veel jäigemaks, veel paindlikumaks ning veel… väga palju asju. Igatahes, tulemiks on midagi sellist, mis paneb igal statiivikasutajal suunurgast vedelikud voolama.

Juhul, kui sa ei ole erinevate ManfrottoVelboni, Hama, Benro või kes teab mis muu no-name brändi vahel märganud Gitzo statiive egas tea, millega tegu, siis võid südamerahuga selle lõigu lõpuni lugeda. Gitzo on üks 90 aastase ajalooga statiivitootja Põhja-Itaaliast. Juba päris pikka aega on nad kuulunud Vitec Group gruppi – see samane suurtootja, kellelt tulevad Manfrotto statiivid ning kotid, Kata kotid, Lastolite stuudiotarvikud jne. Sarnaselt Manfrottoga, olgugi et tootmist ka Aasias, valmistatakse viimne kui üks statiiv reaalselt ka Itaalias. See jällegi omatmoodi kvaliteedimärk. 

Progressi on uuel seerial silmnähtavalt. Jalgadel on vahetatud Carbon 6X torud uute Carbon eXact torude vastu. Nime taga peitub lihtne selgitus – süsinikfiibri kiud on optimeeritud ning tihedamalt, mistõttu on vähenenud jalgade diameeter ning suurenenud nende jäikus ja vastupidavus. Lisaks on parendatud jalgade lukustusmehhanismi. Uuem G-Lock Ultra kinnitus, Gitzole harjumuspäraseks saanud pööratav lukustus, fikseerib jalad veel tugevamalt ning välistab tuubuste sissevajumise ka väga ekstreemsetes tingimustes. Ning kõikidel seeriatel (0, 1, 2 ning 3 seeria, sõltuvalt siis jalgade diameetrist) on olemas vaikimisi ka Ground Level Set – võimalus eemaldada kesksamba alumine osa ning pildistada maapinnale võimalikult lähedalt.

Mountaineer statiive on saadaval mitmes erinevas konfiguratsioonis, nii statiive üksikuna kui ka koos peaga komplektidena. Eelnevalt mainisin ka seda, et statiivid on neljas erinevas seerias. Nendeks on:

  • 0 seeria – pesamuna Mountaineer statiivid, millel on jalgade välimine diameeter 21,7 mm. Sobib kasutamiseks kergemate kaamerate ning objektiividega, eriti situatsioonides kus kaal määrav. Ära lase pesamuna staatusest heidutada – turjale võid laduda kuni kaheksa kilo tehnikat.
  • 1. seeria – standard statiivid, mille jalgade välimine diameeter on 25,3 mm. Sobib kasutamiseks keskmise peegelkaameraga ning kuni 200 mm objektiiviga. Kandevõime neil 10 kg – seda lausa kümme korda rohkem, kui mingi no-name brändi esindajal.
  • 2. seeria – elukutseliste fotograafide lemmikstatiivid, mis hoiavad paigas ka suurema statiivi koos 300 mm objektiiviga. Jalgade välimine diameeter on 29 mm. Kandevõime muljetavaldav 18 kg.
  • 3. seeria – Mountaineer seeria Kalevipojad. Need hiiglased võtavad enda turjale probleemideta ka keskformaatkaamera või lihtsalt palju fotovarustust. Välimine diameeter jalgadel 32,9 mm ning kandevõime lausa 21 kg.

bg-product-range

Kõikide seeriate statiive on saadaval nii kolme kui nelja jalasektsiooniga. Kõiki peale 0. seeria saab soetada ka koos statiivipeaga komplektidena.

Paratamatult tekib ka küsimus – ons siis vaja nii tugevaid statiive? Aus vastus: kui head pilti soovid rasketes oludes, siis ikka. “Pehmete” alumiiniumstatiividega niisama naljalt ikka jäämineku ajal mereääres vette ju ei roni, et rüsijääd pildistada. Või siis hoopis Taevaskojas liivakivi paljandite äärde turnima raske statiiviga. Või hoopis kiiresse jõevoolu parema kaadri saamiseks. Mis iganes situatsioon ka ei oleks, kui sina oled juba valmis alla andma, siis Gitzo teeb külma närviga tööd edasi.

Vaata ka Gitzo poolt loodud tutvustavat videot:

Palun kliki video vaatamiseks siia

 

Gitzo statiivid ning statiivipead Photopointis

Uus fotokursuse komplekt õpetab portreefotosid töötlema – nädala lõpuni -40% soodushinnaga
autor: Lauri Veerde

portreefotode-tootlemine-photoshopis

Fotokursus.ee veebilehel on nüüd kokku pandud kaks õpikeskkonna populaarseimat kursust: “Portreefotode töötlemine Photoshopis” ning “Loodus- ja portreefotograafia põhitõed”. Eraldi ostes oleks nende hinnaks 49,98. Komplekti soodushind kuni käesoleva nädala lõpuni on aga 40% võrra soodsam ehk hinnaga 29.99€.

Portreefotode töötlemine Photoshopis” koosneb 16. õppevideost, mille kogukestvus on 2 tundi ja 10 minutit. Nendes videotes näitab professionaalne pulma- ja portreefotograaf Urmas Ääro sulle ära kõik olulisemad tehnikad ja nipid, mida ta ise igapäevaselt portreefotode töötlemisel kasutab.

Loodus- ja portreefotograafia põhitõed” kursusest leiad kasulikke soovitusi järgmiste pildistamisvaldkondade kohta: Maastikufotograafia; 2) Lindude ja loomade pildistamine; 3) Portreefotograafia ja 4) Makrofotograafia. Fotograafid Andrus Kannel, Sven Začek ning Jaak Põder näitavad Sulle kuidas pildistada professionaalse välimusega portreid oma lähedastest, kuidas kaadrisse püüda metsloomi, linde ja pisikesi putukaid ning kuidas pildistada imeilusat loodusvaadet nii, et see ka fotol ilus jääb.

Vaata uut fotokursus.ee sooduskomplekti fotokursus.ee veebilehel