Kaup tasuta koju/kontorisse või pakiautomaati olenemata ostusumma suurusest!
autor: Jürgen Veerme

tasuta-transport-photopointi-veebikaubamajas

Lao ostukorv julgelt kaupa täis, sest kõik mis soovid toimetame meie heade partnerite abil Sulle olenemata ostusummast tasuta koju/kontorisse või Sinu lemmik pakiautomaati.

Meie veebikaubamaja sadade tuhandete toodete hulgas on mänguasju igas vanuses lastele, tippklassi fotokaameraid ja objektiive fotograafia huvilistele, tööriistu ja autokaupu meestele ning külluses kosmeetikat ja parfüüme naisperele. Lisaks on see avatud 24/7 ja järjekorras tunglema ei pea.

Juhul, kui sul peaks vabasid vahendeid nappima, siis kasuta Inbank järelmaksu abi – saad soovitud kauba kohe kätte, aga maksma hakkad selle eest alles kevadel.

 

Photopointi veebikaubamaja – üle 330 000 toote ›

 

Photopointi veebikaubamaja ei ole ammu enam ainult foto- ja digitehnika pärusmaa. Meil on ka:

PARFללMID | KUMMIKUD | LוPUMללK -50% | TÖÖRIISTAD | MÄNGUASJAD

 TASAKAALULIIKURID | SPORT & HOBI | KODU & AED | SEKSUAALTERVIS | LEGOD

 

Tasuta transport kehtib ainult photopoint.ee veebipoes 08.02 – 10.02.2019 tehtud tellimustele. PhotoExpress Online’s antud kampaania ei kehti. Ole kursis Photopointi kõige olulisemate kampaaniatega 👉 www.photopoint.ee/kampaaniad

The post Kaup tasuta koju/kontorisse või pakiautomaati olenemata ostusumma suurusest! appeared first on Photopointi ajaveeb.

Nüüd saadaval: Sigma 28mm f/1.4 objektiivid Canoni ja Nikoni peegelkaameratele
autor: Lauri Veerde

Photopointi lattu jõudis just üks objektiiv, mis isegi Sigma Art seeria optikajuveelide seas erilist kohta hoiab. Sügisel esitletud Sigma 28mm F1.4 DG HSM Art on tõenäoliselt üks kvaliteetsema klaasiga objektiive üldse. Lisaks teravale pildile – mis on kõikide Sigma Art objektiivide iseloomustajaks – on siin erilist tähelepanu pööratud spetsiifilisematele kvaliteedinäitajatele. Sigma sõnul on siin kromaatiline aberratsioon korrigeeritud nullilähedaseks, geomeetrilised moonutused on täielikult eemaldatud ja ka punkthelendite valgusleke pole probleemiks.

28mm lainurk kombineerituna valgusjõulise f/1.4 avaga on täiskaadri ees hea n.ö igapäevaobjektiiv. Sobib näiteks keskkonnaga portreede jaoks, tänavafotograafiaks ja igasuguste hämarate kaadrite pildistamiseks, kus on tarvis natuke laiemat fookuskaugust. Kahju ainult, et objektiivil integreeritud värinastabilisaatorit pole.

Põgusal karbist-välja kohtumisel suutis mind üllatada objektiivi tummine olemus. Ilmselt on metallist korpus tihedalt läätsi täis pikitud, sest pihku võttes tundus see raskem, kui sellisest korpuse suurusest oleks võinud arvata. Mõnusalt lai ja kummine teravustamisrõngas on kindlasti mugav kasutada. Lisaks on objektiivi komplektis kaasas ka suur õlarihmaga vutlar.

Hetkel on Photopointi jõudnud Sigma 28mm F1.4 Art objektiivid nii Canoni kui ka Nikoni peegelkaameratele. Sony hübriidkaamerate FE bajonetiga versioon on veel tulemas.

 

 

 

 

 

The post Nüüd saadaval: Sigma 28mm f/1.4 objektiivid Canoni ja Nikoni peegelkaameratele appeared first on Photopointi ajaveeb.

Canon EOS R täiskaader hübriidkaameraga hõbedaselt hallil maastikul
autor: Andrei Reinol

Lühikese perioodi jooksul looduses pildistades sõltud sa väga nendest tingimustest, mis sulle ette dikteeritakse. Kuid juba mitmes kord juhtub mul uut tehnikat maastikul proovile pannes ilmaga mitte vedama – taevas on tinahall, kaseoksad tilguvad sulaveest ja valge lumi kaob silmähtavalt.

Selgi korral ei olnud algus paljulubav – vaated olid igavad ja lamedad, ilm ei kutsunud isegi niisama välja, rääkimata pildistama minemisest. וnneks lubas prognoos ilma külmenemist ning mõtlesin, et ükskõik, mis sealt siis ka tuleb, on parem, kui see mis hetkel väljas toimub. Aga kasutame neid võimalusi, mis meile on antud – aeg tiksus ja mu fotokotis ootas välja pääsemist Photopointi rendist kaasa saadud Canon EOS R täiskaader hübriidkaamera!

andrei-reinol-canon-eos-r-photopoint

Kui ma selle kaamera esimest korda kätte võtsin, siis olin meeldivalt üllatunud, kui hästi see mulle kätte sobitus. Ta on pisut suurem, kui Sony Alpha seeria ning väiksem kui Canoni enda EOS 5D Mark IV.

Sony nuppude väiksus on mulle alati peavalu valmistanud. Siseruumides pildistades ei oma see suurt tähtsust, aga maastikul -20c tuulise ilmaga, on paksude talvekinnastega väikeste nuppude tõttu menüüs valikute tegemine väga keeruline. Jah minu jaoks on nuppude asetus ja suurus oluline ja siin on EOS R kaamera Alpha7 ees eelis. Välimus ei ole R`il just kõige stiilsem nagu enamus Leica kaameratel, aga see on minu jaoks sekundaarne.

canon-eos-r-andrei-reinol-photopoint
Minimalism udusel maastikul.

 

Seekordsed pildid on ilmastikust tingituna väga monokroomsed. Mul on kahju, et ma ei sattunud peale ühelegi värvilisele tõusule/loojangule, sest neid lihtsalt polnud. Canon on teada tuntud oma kirgastatud soojade toonide poolest ja siin oleks mind kindlasti tabanud äratundmisrõõm. Praegune Sony kaamera on toonide poolest tunduvalt külmem ja sinisem.

canon-eos-r-andrei-reinol-photopoint_2
Kaunite vaadete varjupool.

 

Menüü on Canonile ootuspäraselt lihtne ja kerge kasutada. Ära on kaotatud klassikaliseks saanud joystick tagapaneelil ja selle asemele on toodud elektroonilise pildiotsija kõrvale puutetundlik nupp, millega saab muuta erinevaid seadeid. Režiimiketas on vasakult toodud paremale, kus taustvalgustusega LCD ekraan on nüüd selle tõttu poole väiksem.

canon-eos-r-andrei-reinol-photopoint_3
Kõik rajad viivad sinna.

 

Canon on tulnud välja päris uue RF bajonetiga ja sellega koos ka süsteemile sobituvad RF objektiivid (õnneks saab adapteriga kasutada edukalt ka EF-objektiive). Kui arvestada, et aastal 2019 tulevad Canoni uued objektiivid välja ainult RF süsteemile, siis tõenäoliselt panustatakse ka uuele R mudelile palju. Saab huvitav näha olema, millega üllatatakse, sest räägitakse 85-100MP sensorist ja IBISest e. keresisene stabilisaator, 8K video.

Revolutsioonilist tulekut oodati juba seegi kord. Aga, mida ei tulnud see oli just troonile pääsemise avaldus, sest kõik, mida see kaamera omab on suures pildis turul juba olemas. Seepärast tundub, et tuldi välja justkui kiirustades, sest vana sõbra Nikon ju enda esimese täiskaader hübriidiga turule tuli. Eks see on üks turunduslik võidujooks, kus teistele turuosa kaotamine võib kalliks maksma minna. Esialgu tuleb muidugi “suurtel” veel Sony sabas joosta.

canon-eos-r-andrei-reinol-photopoint_4
Hommikune külm.

 

Mida päev edasi seda lubavamaks muutus ka loodus ning hall mets asendus valge härmatisega. וhutemperatuur oli korralikult miinusesse läinud ning see tegi mind pisut ettevaatlikuks. Konstantne pildi kuvamine hübriidi elektroonilisse pildiotsijasse ja LCD ekraanile sööb akut kiirelt võrreldes EOS 5D Mark IV’ga, kus sama akuga saab pea poole kauem pildistada.

Kuna mul oli vaid üks vooluallikas, siis pikal talvematkal peab sellega arvestama. Muidu juhtub nii, et just siis kui õhtu on käes ja päike loojuma hakkab, siis jäävad kõige paremad pildid tegemata.

canon-eos-r-andrei-reinol-photopoint_5
Sellised vaated teevad meele rõõmsamaks.

canon-eos-r-andrei-reinol-photopoint_6
Kaunis talvine raba.

 

Kuigi mul oli väike eelarvamus kerest välja liikuvate LCD ekraanide osas, siis pean tunnistama, et on olukordi, kus see on osutunud vajalikuks, ning pildi saab lihtsama vaevaga kätte. Eelarvamus peamiselt seetõttu, et kerest väljakäivad osad tunduvad õrnad ja kergelt purunevad.

Kui selline LCD ekraan on olemas, siis kindlasti peab see olema pööratava ja kallutatav ning puutetundlik – just nii nagu EOS R hübriidkaameral. Looduses liikudes tuleb arvestada, et kaamera saab päris korralikku füüsilist koormust.

canon-eos-r-andrei-reinol-photopoint_7
Valgust ikka ei ole.

 

Enamus pilte siin on tehtud käest ehk siis ilma statiivita ja ISO tundlikus uutel kaameratel on juba nii hea, et isegi väheses valguses saab korraliku maastikupildi kätte. Muidugi parimad pildid tehakse enne tõusu ja pärast loojangut ning siis pole kolmjalast pääsu.

Meeletu hulk faasituvastuspunkte ning teravustamissensori tööulatus viidi EOS R’ga muidugi uuele tasemele. Ka manuaalne teravustamine on tehtud lihtsamaks kui varem, kuigi ka siin tehakse seda soovi korral pool elektrooniliselt ning kindluse mõttes tahad seda siiski oma silmaga üle kontrollida.

canon-eos-r-andrei-reinol-photopoint_8
Kolmjalg tuli siin pildil abiks.

 

Mitmeid talved on meil möödunud suht lumevaeselt ja seepärast püüan ära kasutada iga talvisema hetke. Kui puud on juba härmarüüs ja maa valgelt kaetud, siis see on juba piduhetk, aga see kõik võib õhtuks kiskuda juba sulale või tuuliseks ning loodus ongi jälle muutunud. Ilus on ju liikuda lumega kaetud puudega metsas, kus päikesekiired valgust sillutavad.

canon-eos-r-andrei-reinol-photopoint_9
Minimalism ruudus.

canon-eos-r-andrei-reinol-photopoint_10
Veel leidub vaba vett.

 

Kõik artiklis olevad pildid on tehtud kahe nädala jooksul. Talvised olud võivad lihtsalt olla igapäevaselt niivõrd sarnased, et võib jääda tunne nagu oleks see ühe päeva fotomatka tulem. Päikesevalgust antakse aasta pimedamal ajal vaid näpuotsaga ning kahe nädala jooksul ei pruugi seda juhtuda.

canon-eos-r-andrei-reinol-photopoint_15
Kallutatava ekraani eelis – võimalikult madal vaatenurk.

canon-eos-r-andrei-reinol-photopoint14
Tähelepanelikult vaadates leidus veel sügismärke.

canon-eos-r-andrei-reinol-photopoint_13
Põldude vahel.

canon-eos-r-andrei-reinol-photopoint_11
Lummav vaade.

 

Kokkuvõtteks võiks öelda, et kui ma oleks Canoni kasutajana praegu uue kaamera valikul, siis kindlasti otsustaksin EOS R kasuks. Adapteriga saaksin kasutada kõiki enda vanu EF ja EFs objektiive ilma, et peaksin muretsema nende kokkusobivuse pärast. Kaameral oli pildistamise ajal ees objektiiv Canon EF 24-105mm f/4 ja mingeid probleeme ei esinenud.
Canon EOS R täiskaader hübriidkaamera on nüüdsest olemas ka Photopointi foto- ja videotehnika rendis. Soovi korral on tark ta endale enne ostu mõneks päevaks proovile võtta.

Andrei Reinol on rahvusvaheliselt tunnustatud Eesti maastikufotograaf, kelle tööd on mitmel korral võidutsenud Sony World Photography Awards fotokonkursi Eesti rahvuslikus kategoorias. Lisaks on Andrei fotod võite ja kõrgeid kohti noppinud ka kohalikel Eesti fotokonkursitel. Kogu Andrei portfoolio ja saavutustega saad tutvuda tema veebilehel või Facebook’i lehel. Kaadritaguseid hetki näed tema Instagrami kontol.

The post Canon EOS R täiskaader hübriidkaameraga hõbedaselt hallil maastikul appeared first on Photopointi ajaveeb.

Valitud Canon täiskaader kaamera ja L/RF- seeria objektiivi ostul allahindlus 300€
autor: Jürgen Veerme

canoni-suvekampaania-2018-photopoint

Nüüd on Sul erakordne võimalus luua isiklik Canoni kaamerakomplekt, millest oled alati unistanud. Ja veebruaris on see Sinu jaoks eriti kasulik.

Nimelt, kui ostad Canon EOS 6D Mark II, EOS 5D Mark IV või EOS R kaamera + mistahes Canon L- seeria profiobjektiivi, siis saad tellimuselt 300€ allahindust.  Sarnane pakkumine kehtib ka siis, kui ostad Canon EOS R täiskaader hübriidkaamera ja sinna juurde ükskõik millise RF- seeria objektiivi – ka siis saab 300€ allahindlust.

Canon L- seeria profiobjektiivid on tõelised optilised juveelid, mille abil on nii entusiastid kui professionaalid juba aastakümneid tootnud kvaliteetseid pilte mistahes olukordades. Canon täiskaader kaamera + L-seeria objektiiv = ideaalne paar!

Kui Canon kuulutas välja ja tõi turule revolutsioonilise täiskaader hübriidkaamera EOS R, siis sündisid ka RF- objektiivid, mis kannavad endas L- seeria geneetikat. Nii võimaldavad need fotograafidel ja filmiloojatel viia ellu ka kõige pöörasemad ideed.

Igatahes on nüüd ainuõige aeg fotokott varustada Canoni parima fototehnikaga ja kui sul uue objektiivi/kaamera kombo jaoks täissummat rahakotist kohe välja võtta ei ole, siis Inbank järelmaksu abiga ostes objektiivi kohe kätte, aga maksma selle eest hakkad alles kevadel.

 

Parima Canon fototehnika leiad mugavalt meie veebikaubamajast ››

 

Kampaania kestab kuni 28.02.2019. Soodustuse saamiseks tuleb kaamera ja objektiiv osta korraga s.t need peavad olema ühel tÅ¡ekil/arvel. Veebikaubamajas rakendub soodustus automaatselt, kui ostukorvis on õiged tooted.

The post Valitud Canon täiskaader kaamera ja L/RF- seeria objektiivi ostul allahindlus 300€ appeared first on Photopointi ajaveeb.

Digitest.ee: Samyang 35mm f/2.8 fiksobjektiiv Sony täiskaadrile – sest suurus loeb
autor: Jürgen Veerme

samyang-35mm-objektiiv-sony-6

Kui Sa omad Sony hübriidkaamerat ja oled sinna ette otsimas objektiivi, mis oleks ühtaegu nii soodne kui kompaktne, siis äsja digitestitud Samyang AF 35mm f/2.8 tundub üsna ideaalne valik.

Tegemist on suurepärase igapäevaseks kasutamiseks mõeldud normaal-fiksobjektiiviga, mis sobib Sony α pool- ja täiskaader hübriidkaamerate ette. 35mm on selline keskmine fookuskaugus, millega saab pildistada praktiliselt kõike – nii tubastes tingimustes kui ka õues.

 

Loe täispikka Samyang AF 35mm f/2.8 Sonyle ülevaadet Digitestist ››

 

PS! Märtsi lõpuni saad Samyang AF 35mm f/2.8 Sonyle ostul 30€ osturaha tagasi. Rohkem infot ››

Kõik Samyang AF objektiivid – photopoint.ee/samyang-af ››

The post Digitest.ee: Samyang 35mm f/2.8 fiksobjektiiv Sony täiskaadrile – sest suurus loeb appeared first on Photopointi ajaveeb.

3 4 5 6 7 8 9 10 11