Olympus SH-2 supersuumkaamera lisab RAW failide pildistamise võimaluse
autor: Lauri Veerde

sh-2

Olympus esitleb täna uut supersuumkaamerat Stylus SH-2. See on eelmisel suvel turule tulnud ja siin blogiski karbist välja võetud SH-1 täiustatud versioon. Võrreldes senise mudeliga on S-H2 kaamerale lisatud RAW failide pildistamise võimalus ja kolm lisapildiprogrammi pimedas pildistamiseks. Ülejäänud omadused – kaasa arvatud ilus retrostiilis korpus – on identsed Stylus SH-1 kaamerale. Nendest saad hea ülevaate järgnevast loendist:

Olympus Stylus SH-2 kompaktkaamera olulisemad omadused

 • 16 MP 1/2.3″ taustavalgustusega CMOS sensor
 • ISO 125-6400, Auto
 • 24× optilise suumiga f/3.0 – F6.9 avaga objektiiv. Fookuskauguste vahemik 25-600mm
 • Sensorinihutusega värinastabilisaator (5-suunaline)
 • Lähim teravustamiskaugus: 3 cm. Autofookuse lukustus
 • Sarivõte: 11,5 kaadrit sekundis (16 täissuuruses faili järjest)
 • Fikseeritud 3″ puutetundlik LCD-ekraan, 460 000 pikslit
 • 19 pildiprogrammi, Särirežiimid: Manuaalne, Programmsäri, i-Auto.
 • Digitaalsed filtrid: Popkunst, Pehme fookus, Kahvatud värvid, Teraline film, Pin Hole, Dioraam, Dramaatiline üldtoon
 • Intervallvõtte režiim timelapse filmide tegemiseks (max fotode arv: 99)
 • Maksimaalne säriaeg: 30 sek. Minimaalne säriaeg: 1/2000 sek
 • Videosalvestus: MOV formaadis (H.264 koodekiga) 1920 x 1080 (max 60 kaadrit sekundis progressiivselt). 720p suuruses videolõiku saab filmida aegluubis efekti jaoks 120 fps. 432 x 324 px mõõtmetega videot 240 fps
 • LI‑92B liitiumaku (kuni 380 kaadrit ühe laadimiskorraga)
 • Sisseehitatud WiFi
 • Kaal (koos aku ja mälukaardiga): 271 g; Mõõtmed: 109 x 63 x 42 mm

Allikas: Olympus

 

0616293845 3636790908 8963076842 9533949936 2357686672

Canon EOS 70D või EOS 6D ostul Canoni välk soodushinnaga
autor: Jürgen Veerme

canon-EOS-70D-ja-EOS-6D-ostul-Speedlite-430EXII-soodushinnaga

Märtsikuu lõpuni on Photopointist võimalik osta sooduskomplekte, mis hõlmavad kõiki auhinnatud Canon EOS 70D või EOS 6D kaameraid ning Canon välklampi Speedlite EX430 II.

Suure jõudlusega Canon EOS 70D on kaamera, millega saad hetke jäädvustada hämmastavate fotode või täis-HD-videona. See on kaamera, mille kiire 7 kaadrit/s täislahutusega sarivõte aitab lihtsalt jäädvustada kiireid spordi või metsiku looduse tegevusi ning seda kõike saad soovi korral kaugjuhtida oma personaalarvuti või nutiseadme abil.

Canon EOS 6D on kompaktne peegelkaamera, millega saad teha esimese julge sammu täiskaader kaamerate maailma. Suur valik EF objektiive ja paremad võimalused teravussügavuse juhtimiseks teevad sellest kaamerast sobiva vahendi portreetööks ja reisifotograafiaks.

Vaikse ja kiire laadimisega Canon Speelite 430EX II välklamp sobib igapäevaseks kasutamiseks ning selle seadistusi saab juhtida ka kaamera menüü abil.

Sooduskomplektide pakkumine kestab kuni 31.03.2015

 

Tutvu tipptasemel Canon EOS 70D ja EOS 6D sooduskomplektidega – photopoint.ee

 

Vaata ja loe lisaks:

Olympus E-M1 tarkvarauuendus võimaldab jälgivat autofookust 9fps sarivõttel
autor: Oskari Värä

E-M1_BLK_40-150F28_splashproof

Olympus andis välja oma hübriidkaamerate lipulaevale Olympus E-M1 tarkvarauuenduse, mis sisaldab kahte uuendust. Esimene neist lubab jälgivat autofookust C-AF kui sarivõtterežiim H on valitud. Varasemalt oli see küll võimalik, kuid siis vaid 6 kaadrit sekundis. Nüüd saab kasutada täit potentsiaali ning kaadrisagedus on 9 kaadrit sekundis. Teine uuendus lubab kaamerat ühendada Olympuse mobiilirakenduse OIShare versiooniga 2.5 ning nüüd saab kasutada läbi rakenduse live view režiimi videot filmides.

Tarkvarauuenduse saab alla laadida siit: Olympus
Tarkvarauuenduse juhend: Olympus

Allikas: 43rumors.com

Olympus hübriidkaamerad Photopointis

Nikon 1 AW1 tarkvarauuendus 1.11 parandab GPS tööd
autor: Oskari Värä

Nikon 1 AW1 ilmastikukindel hübriidkaamera

Nikon tõi välja tarkvarauuenduse oma vee-, põrutus-, tolmu- ning külmumiskindlale kaamerale Nikon 1 AW1 koodnimetusega 1.11. Uuendused puudutavad positsioneerimisvigasid:

 1. Asukoha andmeid ei saanud õigesti kätte kui kaamera lülitati välja ja “salvesta asukoha andmed” oli lubatud.
 2. Kui andmed salvestati lubades asukoha andmete salvestamise ja valiti “loo logi”, asukoha andmeid (numbrilisi väärtuseid) ei salvestatud õigesti teatud asukohtades.
 3. Olenevalt pildistamise asukohast, laiuskraad, mida esitati “simple photo playback” funktsioonis, erines sellest, mida esitati monitoril kui Asukoha andmed > Asukoht oli valitud seadete menüüst. See probleem on lahendatud.

Uuenduse saab alla laadida siit: Nikon EU

Allikas: nikonrumors.com

Karbist välja: Tamron 15-30mm f/2.8 ülilainurkobjektiiv
autor: Lauri Veerde

tamron-15-30mm-objektiiv-photopoint-gf-701

Eelmise aasta sügisel teatas Tamron, et on valmistamas ülilaia vaatenurgaga suumobjektiivi täiskaadersensoriga peegelkaameratele. Objektiivi nimeks sai SP 15-30mm F/2.8 Di VC USD ja sestpeale on see fotohuviliste seas päris palju huvi tekitanud. Peamisi põhjuseid, miks see objektiiv teistest omataolistest erineb, on neli:

 1. Ainsana omataoliste seas on see varustatud värinastabilisaatoriga
 2. See on (täiskaadersensoriga peegelkaamera jaoks mõeldud ülilainurksuumi kohta) muljetavaldavalt laia fookuskauguste vahemikuga
 3. Tamroni väitel on see esmaklassilise pildikvaliteediga, saades probleemideta hakkama ka näiteks Canoni uute 50MP sensoriga kaameratega
 4. Selle hind on konkureeritavest objektiividest märgatavalt soodsam.

Photopointi ajaveeb on Tamron 15-30mm objektiivi saanud lähemalt uurida nii sügisesel Photokina messil Saksamaal (vaata videot siit) kui ka mõned nädalad tagasi toimunud CP+ messil Jaapanis (vaata videot siit). Nüüd on see lainurksuum lõpuks jõudnud ka Eestisse. Esimene, väga limiteeritud kogus saabus Photopointi pealattu reedel ning just sealt siis ka ühe Canoni versiooni näppasin, et see siin blogis karbist välja võtta. Alustame:

Allolev artikkel on põgus karbist-välja pildilugu ning ei sisalda objektiiviga pildistatud fotosid ega videomaterjeli. Põhjalikum ülevaade on plaanis pärast põhjalikumat pildistamist avaldada digitest.ee veebilehel. 

 

tamron-15-30mm-objektiiv-photopoint-1

Vaatame kõigepealt üle objektiivi tehnilised andmed:

 • Fookuskaugus: 15-30mm
 • Maksimaalne ava: F/2.8
 • Min. teravustamiskaugus: 0.28m
 • Maksimaalne suurendusaste: 1:5
 • Filtrikeere: ei ole
 • Kaal: 1100g
 • Konstruktsioon:  13 elementi 18 grupis
 • Vaatenurkade vahemik: 110°32 – 71°35’
 • Diafragmalabade arv:  9
 • Minimaalne ava: F/22
 • Diameeter x pikkus: 98.4 x 145 mm
 • Vaata hinda Photopointi veebipoest

 

tamron-15-30mm-objektiiv-photopoint-gf-700-2

Tamroni objektiivid on alati olnud papist volditud polsterduse sees. See on esimene, kus pakendi sisemine osa on plastikust.

 

tamron-15-30mm-objektiiv-photopoint-2

Karbis on objektiiv, kasutusjuhend ja garantiitalong. Tavaliselt on fototehnikal sh objektiividel pretensionide esitamise aeg 2 aastat. Tamron pikendab seda aega kolme aasta võrra. 5-aastase garantii saamiseks tuleb objektiiv aga tingimata pärast ostmist internetis ära registreerida.

 

tamron-15-30mm-objektiiv-photopoint-3-small

15-30mm f/2.8 objektiiv täidab tühja koha Tamroni objektiivide kõige kvaliteetsemas SP-seerias. Koos 24-70mm ja 70-200mm objektiividega on Tamronil nüüd kaetud valgusjõulise f/2.8 ava ja värinastabilisaatoriga kõik fookuskaugused 15mm – 200mm vahemikus.

15-30mm objektiiv on suur. Suurem kui täiskaadri lainurksuumid tavaliselt. Sellised mõõtmed tulenevad kindlasti ühelt poolt integreeritud värinastabilisaatorist ja teisalt päris laiast fookuskauguste vahemikust. Esiläätse kattev kork ja korpus ise on valmistatud plastikust. See ei tähenda, et korpuse koostekvaliteet oleks kuidagipidi halb – pigem vastupidi. Sarnaselt teistele Tamroni SP-seeria objektiividele on korpus varustatud ilmastikukindlate tihenditega ning tundub käes tummine, konkreetne ja tugev.

 

tamron-15-30mm-objektiiv-photopoint-12-small

Objektiivi esilääts on massiivne ja väljaulatuv – nagu seda tüüpi lainurksuumidel ikka. Filtrikeeret siin ees ei ole – väljaulatuva esiläätse tõttu ei saagi olla. Varjuk on objektiivil n.ö kogu aeg küljes.

 

tamron-15-30mm-objektiiv-photopoint-gf-500

Varjuki konstruktsioon on eriline ja huvitav – justkui kaks varjukit oleks asetetud üksteise peale. Välimine on paigal, sisemine aga liigub suumides objektiivi esiläätsega kaasa. Ei oska öelda, milline praktiline väärtus on sellel sisemisel varjukil. Ehk on see ainult disaineri mõttevälgatus, mis aitab seda objektiivi eristada teistest omataolistest või aitab see ehk sisse-välja suumimisel vähendada objektiivi sisse tekkivat vaakumit (õhk pääseb kahe varjuki vahelt paremini sisse-välja). Igal juhul loodame, et praktilises kasutuses nende kahe varjuki vahele tolmu-liiva kogunema ei hakka.

 

tamron-15-30mm-objektiiv-photopoint-9-small
tamron-15-30mm-objektiiv-photopoint-10-small

Objektiiv eest- ja tagantvaates. Esiläätselt tagasi peegelduvate stuudiolampide roheline varjund annab tunnistust optilisele pinnale kantud vääristusest. Nagu korralikule objektiivile kohane, on 15-30mm bajonett metallist. Geelfiltrite hoidjat Tamron objektiivi taha ei ole konstrueerinud – ei olegi kindel, kas keegi neid digiajastul enam kasutab.

 

tamron-15-30mm-objektiiv-photopoint-11-small

15-30mm objektiivil on kaks lülitit. Ülemise abil saab sisse-välja lülitada integreeritud teravustamismootorit. Alumine on värinsatabilisaatori sisse-välja lülitamiseks.

 

tamron-15-30mm-objektiiv-photopoint-14

Suumirõngas ja teravustamisrõngas lähivaates. Teravustamisrõngas (kitsam) on päris pika käiguga – käsitsi teravustamine on nii täpsem. Suumirõngas liigub objektiivi läätsede raskuse tõttu üsna tihkelt ja isegi raskelt. Teravustamisrõnga ja suumirõnga kummist detailid on kitsaste kõrgete reljeefsete ribadega. Rõngaste keeramisel on sõrmede haakuvus väga hea.

tamron-15-30mm-objektiiv-photopoint-13

 

Objektiivi bajoneti ümber on kummitihend. Kaamera ette kinnitatuna kaitseb hoiab see ühenduskohast niiskuse ja tolmu eemal.

 

tamron-15-30mm-objektiiv-photopoint-gf-700

Vaadates Canoni arsenali, leiame sealt 16-35mm f/2.8 objektiivi, mis on küll ühe mm võrra kitsam kuid muidu päris hea alternatiiv. Tamron 15-30mm f/2.8 kõige otsesemaks konkurendiks on aga hoopis Nikoni Nikkor 14-24mm f/2,8. Nii teravuse, teravustamiskiiruse kui ka korpuse kvaliteedi poolest on see aastaid olnud lainurksuumide ideaalseimaks standardiks. Dpreview.com hiljuti avaldatud võrdlusülevaates ei jäänud aga Tamron 15-30mm Nikoni 14-24mm objektiivist teravuse poolest sugugi maha ja oli mitmetes oludes isegi parem. See on suur kompliment Tamronile, kel ei jää nüüd muud üle kui oma tootmisliinid maksimaalse võimsusega tööle panna.

1 2 3 4 5 6 7