Fujifilm X-Pro2: TIPA 2016 parim eksperttaseme hübriidkaamera
autor: Silver Pik

x-pro2-tipa

Juba kolmas, neist kõige olulisem Fujifilmile jagatud TIPA 2016 auhind kuulub X-Pro2 hübriidkaamerale ning seda eksperttaseme hübriidkaamera kategoorias. Tänavu tunnustati Fujinon XF 100-400mm f/4.5-5.6 R LM OIS WR objektiivi kui parimat telesuumi hübriidkaameratele ning Fujifilm X-T10‘t kui parimat algajale suunatud hübriidkaamerat. X-Pro2 oma parima eksperttaseme hübriidkaamera tiitliga võib uhkelt selja sirgu ajada – hübriidkaamerate kategoorias on see üks kangemaid auhindu – seda edastab ainult 2016. aasta parim professionaalne hübriidkaamera Sony A7R II.

Fujifilm X-Pro2 on sissejuhatus Fujifilmi uude mudelipõlvkonda ning näitab ära mida järgmisel aastal-paaril sealtpoolt oodata on. Uus 24,3-megapiksline X-Trans CMOS III sensor tõstab lahutusvõimet lausa 8 megapiksli jagu, toob endaga kaasa veel parema teravussüsteemi ning lisatud on ka täitsa uus pildiprotsessor. Sesnori tundlikkus on laiem – ISO 200 – 12 800 ning laiendatav ISO 100 – 51 200.

Videosalvestus on maksimaalselt FullHD 1920ח1080 60p ning andmetiheduseks 36 Mbps. Nii foto- kui videosalvestuse ajal on saadaval ka müriaad erinevaid efektifiltreid ning filmisimulatsioonid.

Hübriidne optiline + elektrooniline pildiotsija on saanud väikese uuenduse, kuid tööpõhimõttelt sama nagu X-Pro1 sees ehk kolme töörežiimiga – optiline, optiline + elektrooniline ning elektrooniline pildiotsija. Samas on suuremaks uuenduseks hoopis see, et X-Pro2 on vist hetkel veel ainuke hübriidkaamera mil kaks mälukaardipesa. Korpus kaamera ümber on magneesiumsulamist ning lausa 61 erineva tihendiga, tagades korraliku ilmastikukindluse.

TIPA ehk The Technical Image Press Association kolleegiumi kuuluvad 28 juhtiva fotoajakirja esindajad kogu maailmast ning iga aasta kevadel tunnustatakse auhindade jagamisel eelmise jooksva aasta parimaid fototehnilisi saavutusi.

Panasonic Lumix DMC-FZ300 tituleeriti TIPA auhindade jagamisel parimaks supersuum kompaktkaameraks
autor: Oskari Värä

5717281529

Panasonic Lumix DMC-FZ300 sai TIPA (The Technical Image Press Association) auhindade jagamisel parima supersuum kompaktkaamera tiitli.

Auhinna tõid kaamerale selle suurepärane 25 – 600mm fokaalvahemikuga ning f/2.8 läbiva avaga Leica objektiiv koos pritsme- ja tolmukindla ehitusega, mis teevad sellest ideaalse reisi- ning matkakaamera. FZ300 12.1 megapiksline kõrge tundlikkusega MOS sensor koos Venus Engine pildiprotsessoriga tõstavad kaamera reaktsioonikiirust ning eelkõige pildikvaliteeti tunduvalt võrreldes varasemate mudelitega. Lisaks on kaamera varustatud optilise HYBRID O.I.S.+ pildistabilisaatoriga tagamaks alati teravad fotod.

Auhinnatud Lumix DMC-FZ300 supersuum kompaktkaamera saad endale soetada nii Photopointi esinduskauplustest kui veebikaubamajast.

Vaata kõiki TIPA 2016 auhinnatud tooteid »

Allikas: TIPA

Nikon D500: TIPA 2016 parim eksperdi poolkaader peegelkaamera
autor: Tiiu Tali

2016-04-20-TIPA2016-nikon-D500

Eksperdi poolkaader peegelkaameratest võidutses TIPA (The Technical Image Press Association) auhindade jagamisel Nikon D500, saades selles kategoorias aasta 2016 parimaks. Mis teeb Nikon D500 kaamerast omasuguste seas parima? Häid omadusi võib loetlema jäädagi: kaameras teevad tööd 20,9 megapiksline DX formaadis APS-C CMOS sensor koos Nikoni protsessori Expeed 5-ga, ISO ulatus on 100 kuni 51 200 — mis on laiendatav 50 kuni 1 640 000! — ja teravustamispunkte 153, nendest 99 rist-tüüpi ehk eriti tundlikud teravustamispunktid.

Nikon D500 tulistamiskiiruseks on kuni 10 kaadrit sekundis AF- ja AE-režiimis koos puhvriga kuni 79-le pakkimata toorfailile. Lisaks fotodele suudab kaamera üles võtta 4K UHD resolutsiooniga video kuni 30 kaadrit sekundis ja muidugi ka FullHD erinevate kaadrisagedustega. Live View jaoks on olemas 3,2-tolline ja 2 359 000 punktiline puuteekraan, mida saab vajadusel ülespoole lükata. Kaameras on võimalik kasutada nii XQD kui ka SD kaarte ja ühildub Nikoni SnapBridge pildiedastus ja -jagamisrakendusega. Kaamera korpus on magneesiumsulamist ja detailid süsinikfiibrist, lisaks on ta ilmastiku- ja tolmukindel, mis teeb sellest kahtlemata hea valiku professionaalseks tööks.

Nikon D500 on võimalik endale soetada nii Photopointi esinduskauplustes kui ka veebikaubamajas.

Allikas: TIPA

Vaata kõiki TIPA 2016 auhinnatuid tooteid >>

 

Olympus OM-D E-M10 Mark II oli TIPA 2016 auhindade jagamisel võidukas
autor: Jürgen Veerme

Olympus-OM-D_E-M10_Mark_II-tipa-2016-photopoint-blog

Iga kevadisel nimekal TIPA auhindade jagamisel tunnistati Olympus OM-D E-M10 Mark II parimaks kesktaseme hübriidkaameraks.

Äsja suure tunnustuse osaliseks saadnud OM-D E-M10 II on väliselt väike, kerge ja ergonoomiline hübriidkaamera, kuid selle sisemuses peitub suure peegelkaamera jõudlus. Sellel on 5-teljeline värinastabilisaator, 16,1 megapiksline sensor, TruePic VII pildiprotsessor ning nõelterav elektrooniline pildiotsija.

Kirsiks tordil on kogu see tehnoloogiline arsenal peidetud kvaliteetsesse retro stiilis metallkorpusesse – pole siis ime, et auväärt žürii andis sellele kõrge tunnustuse.

Auhinnatud Olympus OM-D E-M10 Mark II hübriidkaamera saad endale soetada nii Photopointi esinduskauplustest kui veebikaubamajast.

TIPA ehk The Technical Image Press Association kolleegiumi kuuluvad 28 juhtiva fotoajakirja esindajad kogu maailmast ning iga aasta kevadel tunnustatakse auhindade jagamisel eelmise jooksva aasta parimaid fototehnilisi saavutusi.

Droonifotograaf Kaupo Kalda: droonifotod ja särikahvel – 4 põhjust, näidised ja video
autor: Kaupo Kalda

Droonifotode puhul on tihti valgusolud keerulised, varjus tumealadest päikese päes sirava taevani. Kuna sensorid on ka väiksemad kui täiskaader peegelkaameratel, on valgusdünaamika ulatus väiksem. Mul endal juhtunud küll ja veel, et pilt tuli okei, aga taevas põles ikkagi mõnest kohast läbi. Siin tuleb vahest appi AEB ehk särikahvel, mis on vähemasti DJI karbitoodetel olemas.

Teed näiteks 3 või 5 särikahvli, kus ta siis teeb automaatselt 3 või 5 pilti ühe vajutusega, erineva säritusega. Näiteks sellel testpildil oli väga terav loojanguvalgus vs tume pilvelõhkuja fassaad. Rasked valgusolud ka suurele sensorile.

aeb-bracket-sarikahvel-kaupo-kalda-photopoint

Tulemus allpool. Visuaalselt sarnase sai tegelikult ka ühe pildiga, aga tumealade müratase on tunduvalt madalam ja taevas ega tänavavalgustuses pole ühtegi läbipõlenud kohta.

DJI_kaupo-kalda-photopoint

See annab minu hinnangul 4 asja:

  1. MÖÖDASÄRITAMINE. Esiteks aitab see eksimusi ära hoida või leevendada, kui mööda säristad kogemata (näiteks põleb taevas mõnest kohast läbi) ning saad mitme pildi vahelt valida parima.
  2. HDR. Teiseks annab see teha HDR (aga mitte esteetiliselt koledat vaid sellist, kus hdr pole tajutav) ehk laiendada valgusdünaamika ulatust. Kuna Photoshop / Lightroom võimaldavad teha HDR blendimist juba RAW/DNG tasandil, on see päris mugav kogu järeltöötluse protsessis. Kusjuures ma olen kasutanud tihti ka vaid kahe pareminisäristatud pildi blendimist, mis juba stopijagu dünaamikat suurendab.
  3. UDUSED KAADRID. Kolmandaks: kuna iga pildiga on kasutusel erineva pikkusega säriaeg, annab see suurenenud võimaluse, et kui mõni kaader oli liiga pika säriga ja värises uduseks, siis lühema säriga tumedam (küll mürasem) kaader on vähemasti terav.
  4. MלRA. Neljandaks vähendab see müra. Kuna müra on igal pildil erineva “paigutusega”, siis pilte kokku blendides läheb müratase vähemaks.

Särikahvel ei pruugi alati asja paremaks teha, aga on üks viise, kuidas laiendada võimalusi ja katsetada. Ma ise kriitilistes oludes teen tihti särikahvli pildid kasvõi igaks juhuks ning kui pole vaja, saan üleliigsed failid pärast kustutada.

Dji Go äpis leiad särikahvli kaamera seadetest AEB alt (kuvatõmmis allolevast videost):

screenshot-dji-go-kaupo-kalda-photopoint-blog

 

Sellest videost saad vaadata, kuidas särikahvlit Dji Go äpis teha ja Lightroomis või Photoshopis pildid HDR’ks kokku panna:

2 3 4 5 6 7 8 9 10