Dpreview videoülevaade Tamroni 15-30mm f/2.8 ülilainurkobjektiivist
autor: Lauri Veerde

Kõikide fotohuviliste veebimeka dpreview.com on valmis teinud videoülevaate Tamron 15-30mm f/2.8 Di VC USD lainurkobjektiivist. Kui tavaliselt on Dpreview ülevaated peensusteni tehnilised, siis selles videos keskendutakse rohkem kasutamisele reaalsetes pildistamisolukordades ja väga palju piksleid ei piiluta. Dpreview toimetajad Barnaby Britton ja Rishi Sanyal proovivad Tamroni 15-30mm objektiivi ülilaia vaatenurka, teravust, värinastabilisaatorit ja ilmastikukindlust nii siseruumides, linnamaastikul kui ka vesistes tingimustes mägiojasid pildistades.

Videos tõstetakse esile objektiivi värinastabilisaatorit, mis lubas Rishil pildistada teravaid pilte isegi 1/8-sekundilise säriajaga. Samuti kiidetakse suurepärast pildikvaliteeti, esiklaasile kantud vääristust (vett ja mustust hülgavat), korpuse ilmastikukindlust ja soodsat hinda. Negatiivsete omadustena tõstetakse esile objektiivi keskmisest suuremat ja raskemat korpust ning fakti, et suure ja kumera esiläätse tõttu ei saa objektiivi ees kasutada tavalisi ümaraid keermega filtreid. Videos pildistatud fotosid saad vaadata Dpreview veebilehel. Videot ennast näed aga siinsamas:

Olympus Tough TG-4 veekindel kaamera pildistab vajadusel ka RAW formaati
autor: Oskari Värä

olympus_tg4Olympus näitas oma uut kõvade kaamerate lipulaeva Stylus Tough TG-4. Tegemist on vee-, põrutus-, külmumis- ning tolmukindla kaameraga. Kaameras pole palju uuendusi võrreldes eelkäijaga TG-3, aga see-eest on üks oluline funktsioon juures: TG-4 võimaldab teha RAW faile. See on suur eelis seiklejatele suunatud kaamerate seas, sest kui pildistatakse kehvades ilmastikuoludes või vee all, ei pruugi valgustingimised olla just parimad. RAW formaat annab palju rohkem võimalusi järeltöötluseks ning liiga tumedaks jäänud piltide “päästmiseks”.

Kaameraga võib vee alla minna 15 meetri sügavusele, survejõudu kannatab kuni 100 kilogrammi, kukkumiskindel on kuni 2,1 meetri kõrguselt ja külmumiskindel kuni -10 kraadi.

Sensor on suure tõenäosusega sama, mis eelmisel mudelil – 16MP BSI CMOS. Samuti pole ka optikat muudetud, objektiiv on 35mm ekvivalendina 25-100mm suum avaga f2 – 4.9.

Muudest funktsioonidest on makrorežiim, veealune HDR ning kaks seadistatavat (custom) režiimi. Ühendada saab kaamerat nii USB kui WiFi kaudu, samuti on olemas GPS positsioneerimine.

Olympus TG-4 tuleb saadavale 2015. aasta mais.

Tehnilised andmed:

Resolutsioon: 4608 x 3456
Sensor: BSI-CMOS
ISO: 100-6400
Fookuskaugus: 25-100mm
Suum: 4x
Ava: f2 – 4.9
Ekraan: 3” LCD 460 000 pikslit
Sarivõte: 5 kaadrit sekundis
Video: FullHD 1920 x 1080 (30p)
Ilmastikukindel: jah
Mõõdud: 112 x 66 x 31mm
GPS: jah

Allikas: Olympuse ametlik pressiteade

Tootefotod:

olympus_tg4_2 olympus_tg4_3 olympus_tg4_4 olympus_tg4_5 olympus_tg4_6

 

 

Canon teatas uuest monitorist, mis suunatud 4K töötlejatele
autor: Oskari Värä

monitor_canon

Loogilise jätkuna uute videokaamerauudiste taustal on Canon avalikustanud ka uue 4K monitori. Uus monitor, mis on suunatud eeskätt 4K järeltöötluseks, sai koodnimeks DP-V2410. Monitori ümbritseb metallist raam ning see annab kaalule lisa, tehes lõppkaaluks umbes 12 kilogrammi. Sisemuseks on monitoril 17:9 10-bitine IPS paneel täpse DCI-P3 väga täpse värvide taasesitusega ning 2000:1 kontrastisuhtega.

Värvide taasesituse jaoks katab monitor taasesituse standardid ITU-R BT.709, EBU ja SMPTE C kui ka “pea täielikult” esitab DCI-P3 standardit.

Huvitav on see, et DP-V2410 on tehtud kasutamaks seda live-view monitorina Canoni C300 Mark II ja C500 kaameratel, mille mõlema värviprofiili ja kvaliteedi seaded tunneb monitor ära, kaotades ära vajaduse kaamera ekraani kogu aeg kontrollida.

Canon DP-V2410 4K monitor tuleb välja 2015. aasta novembris.

PS. Koos monitoriga teatas Canon ka tarkvarauuendusest DP-V3010 monitorile, mis tuleb samuti välja 2015. aasta novembris.

Tootefotod:

monitor_canon1 monitor_canon2

Allikas: imaging-resource.com

Canon sai neli mainekat TIPA auhinda
autor: Oskari Värä

Canon-eos-7d-mark-2-peegelkaamera-photopointis-13

Techinal Image Press Association (TIPA) ehk üks maailma juhtivaid fotograafiaajakirjade ühing on auhinnanud Canoni fotovarustust nelja auhinnaga. Sel korral tuli Canonile auhindu neljas kategoorias:

Parima eksperttaseme digipeegelkaamera auhinna saanud Canon EOS 7D Mark II sai kiita just oma magneesiumisulamist korpuse eest, mis on ilmastiku- ning tolmukindel. Lisaks toodi välja kaamera kiiret autofookust ning kiiret sarivõtet 10 kaadrit sekundis.

Parimaks eksperttaseme digipeegelkaamera suumobjektiiviks valitud Canon EF 100-400mm f/4.5-5.6L IS II USM, mis mõeldud täiskaader kaamerale, saab väga hästi hakkama ka APS-C mõõdus sensori ees. Objektiivil on tõhus neljaastmeline pildistabilisaator ning autofookus on pea hääletu Canoni USM-fokusseerimissüsteem. Kõrge pildikvaliteedi kogu kaadri ulatuses tagavad ülimadala dispersiooniga läätsed. Lisaks on Canoni õhusfääri kate (ASC), mis vähendab helke ning varikujutisi. Täpsemaks suumimiseks on suumirõnga pinge reguleeritav.

Parim professionaalne digipeegelkaamera objektiiv Canon EF 11-24mm f/4L USM on väidetavalt maailma laiema vaatenurgaga objektiiv täiskaader kaamerale, mis pole kalasilm. Objektiivil on uute vääristustega elemendid tagavamaks terava pildi kogu foto ulatuses, mis lainurkobjektiividel on tihti probleemiks. Teine lainurga omadus – sirged, mis tõmbavad kumerateks – on viidud antud objektiivi juures minimaalseks. Objektiiv on tolmu- ja veekindel.

Parim lihtne kompaktkaamera auhinna said kolm Canoni uut kompaktkaamerat: IXUS 160, IXUS 165 ja IXUS 170. Kaamerad on kompaktsed ning taskukohased ja eesmärgi pakkuda paremat pildikvaliteeti kui telefonikaamera need täidavad. Lisaks on IXUS 170 väga õhuke kaamera – paksus vaid 22,6mm, samas pakkudes pikka 12x optilist suumi.

Allikas: TIPA

Canon XC10 on videokaamera fotograafidele (või vastupidi)
autor: Oskari Värä

XC10

Praegu on üpris tavaline filmida videot kaameraga, mille põhirõhk on seatud pildistamisele. Peegelkaamerate ning hübriidkaamerate areng on teinud paljude videograafide elu mugavamaks kuid nuppude asetus ning kätteistumine soosib siiski pildistamist. Canon XC10 näol on tegu pigem väikse videokaameraga, mis peaks rahuldama ka fotograafe. XC10-l on mitmeid EOS Cinema seeria kaamerate funktsioone (põhiliselt laenatud C100-lt), kuid seade on suunatud pigem iseseisvatele videograafidele või B-kaameraks Cinema-seeria kaamera kõrvale.

Spetsiaalselt Canon XC10 kaamera jaoks välja arendatud 1-tolline CMOS-sensor ja Canoni uue DIGIC DV5 protsessori koostöö annab välja kiiruse ja kvaliteedi, et salvestada 4K lahutusvõimega videosid tavalisest suurema andmesagedusega. See lubab ka suurimaks tundlikkuseks seada ISO 20 000. 3840×2160 mõõdus 4K videomaterjali saab sisemällu salvestada andmesagedusega kuni 305 Mbit/s. 1920×1080 mõõdus FullHD materjal salvestub aga SD-kaardile maksimaalse andmesagedusega 50 Mbit/s.

Canon XC10 optikaka on Canoni enda välja arendatud 10x optilise suumiga objektiiv (35mm ekvivalent 24-240mm) avaga f2.8 – f5.6. Objektiiv on varustatud optilise stabilisaatoriga ja neutraalhalli filtriga.

Režiimidest on märkimisväärne ülikiire kaadrisagedusega režiim, mis lubab teha kuni 1200-kordse aeglustusega ülesvõtteid. Läbi nutiseadme või arvuti saab WiFi ühenduse kaudu kaamerat juhtida ning seadistusi muuta. Lisaks on ühendustest olemas nii HDMI, mikrofonisisend, kõrvaklapiväljund, toitesisend kui ka USB-port.

Kaamera on loodud olema ergonoomiline ja kompaktne (125 x 102 x 122mm). Käepide on kallutatav üles-alla vastavalt filmimis- või pildistamisnurgale. Vaatamata mõõtmetele pole kaamera siiski just kergeimate killast, kaaludes koos akuga 1040 grammi.

Kokkuvõttes on tegu väga mitmekülgse videokaameraga, mis kasutab ära Canoni pikaaegseid kogemusi nii foto- kui videovallas. Eriti võiks see aparaat sobida just ajakirjanikele, kel on vaja salvestada hea kvaliteediga videomaterjali ilma et peaks kaasas kandma suurel hulgal varustust.

Canon XC10 kaamerast saab pigem nišitoode – eelkõige selle kõrge hinna tõttu ($2499 Ameerika Ühendriikides). Amatööride jaoks on piisavad näiteks sellised kaamerad nagu Sony RX10 ja Panasonic FZ1000, millel on võimekamad objektiivid ning üpris adekvaatne 4K videovõimekus rohkem kui poole vähema raha eest. Lisaks Panasonic GH4 on tugev konkurent 4K vallas suurema Micro Four Thirds sensoriga.

Canon lubab XC10 videokaamera turule tuua 2015 aasta juunis.

Allikas: Canoni pressiteade

Tootefotod:

XC10_1 XC10_2 XC10_3 XC10_4 XC10_5

1 2 3 4 5 6 7 8