Kuhu sisse droon pista? Vaatame kahte seljakotti DJI Phantom 3 jaoks
autor: Lauri Veerde

dji-phantom-seljakotid

Esimesena hakkab värske drooniomanik tavaliselt puudust tundma lisaakudest. Kui need olemas, siis mingisugusest kohvrist või kotist, kuhu kogu vajalik kraam turvaliselt ära mahuks ja millega drooni mugavamalt lennukohta transportida saaks, kui vana hea pappkarbi sees. Selles postituses näitame kahte seljakotti, mis on mõeldud DJI Phantom 3 seeria droonide jaoks ja millega on mugav drooni kasvõi pikematele jalgsimatkadele kaasa võtta.

Manfrotto seljakott DJI Phantom 3 droonikomplektile

Manfrotto valmistatud seljakott näeb pealtpoolt välja uhkema fotokoti moodi. Teistest drooni jaoks mõeldud kohvritest ja kottidest erineb see selle poolest, et seda saab kasutada ka muuks kui ainult drooni hoiustamiseks ja transpordiks.

Kui parajasti drooniga lendama ei lähe, saab selle koti sisse ka fototehnika panna. Või siis saab seda kasutada tavalise seljakotina. Lisaks on manfrotto seljakotil ontralt igsauguseid lahtreid ning selle saab seljale visata nii sling kotina kui ka kahte rihma pidi. German näitab videos:

 

 

DJI Hardshell seljakott Phantom 3 droonikomplektile

DJI enda egiidi all valmistatud Hardshell seljakott on mõeldud drooni ja ei millegi muu jaoks. See kott pakub droonile maksimaalset kaitset, sest pealtpoolt on kott kaetud jäiga veekindla plastikkihiga. Koti sisemuses on aga täpsed pesad drooni ja akude jaoks nii et kallis riistapuu ei pääseks loksuma ka juhul, kui omanik peaks päris õnnetult tagurpidi kukkudes koti peale maanduma. Siitsamast videost saab seda kotti vaadata lähemalt:

 

 

Tamroni Reisifoto 2015 konkursi fotode esitamise aeg on lõppenud. Võidutööd selguvad 18. septembril
autor: Lauri Veerde

tamron-reisifoto2015-1000x358

Augusti alguses Snäp pildipangas alanud suur fotokonkurss Tamroni Reisifoto 2015 on nüüd lõpusirgel. Fotode esitamise periood on tänasega lõppenud ja nüüd on aeg tööle asuda žüriil.

Profifotograafid Sven Zaćek, Toomas Ili ja Gen Vagula vaatavad üle kõik konkursile esitatud 1093 fotot. Žürii lähtub fotode hindamisel eelkõige foto originaalsusest ja huvitavast lahendusest, tehnilisest teostusest, hetke tabamise õnnest ning muidugi ka vastavusest teemale.

Kaheastmelise hindamisprotsessi esimese tulemusena peaks järgmise nädala alguseks selguma teise vooru pääsevad fotod. Avalikustame need siinsamas Photopointi ajaveebi pildipostituses. Nende seast aga selguvad 18. septembril auhinnalised esimene, teine ja kolmas koht.

Konkursi auhinnad on välja pannud reisifotograafiaks hästi sobivate suumobjektiividega tuntuks saanud Tamron. Auhindadeks esimesele, teisele ja kolmandale kohale on vastavalt 1000, 750 ja 500 euro väärtuses Tamroni fototehnikat.

 

Viimane võimalus: Üle 2000€ suuruse auhinnafondiga fotokonkurss lõppeb pühapäeval
autor: Jürgen Veerme

tamron-reisifoto2015

Viimane aeg on oma parimad reisifotod esitada Tamroni Reisifoto 2015 konkursile, sest see lõppeb Snäpi pildipangas juba 6. septembri südaööl.

Tamroni Reisifoto 2015 konkursile oodatakse osalema töid, mis kirjeldavad reisimist nii, nagu see Sinu jaoks paistab. Olgu selleks puhkus Kariibi mere saartel, romantika Pariisis või mõnus nädalavahetus Nuustakul – inspiratsioon ei tunne geograafilisi piire.

Iga osaleja võib esitada kuni kolm tööd, mis ei pea olema tingimata pildistatud just sellel aastal käidud reisil – oluline on, et need oleksid Sinu parimad tööd, mis annavad edasi reisimist nõnda, nagu sina seda tunned.

Tamroni Reisifoto auhinnalaualt leiavad ka kõige suuremad reisi- ja fotogurmaanid enda jaoks meelepärase:

I koht: 1000 euro väärtuses Tamroni fototehnikat Photopointist
II koht: 750 euro väärtuses Tamroni fototehnikat Photopointist
III koht: 500 euro väärtuses Tamroni fototehnikat Photopointist

Esikolmik kuulutatakse välja 18. septembril 2015. Kõiki fotokonkursile esitatud töid hindab profifotograafidest koosnev žürii – Sven Zaćek, Toomas Ili ja Gen Vagula. Parimate tööde valimisel lähtuvad nad foto originaalsusest ja huvitavast lahendusest, tehnilisest teostusest, hetke tabamise õnnest ning vastavusest teemale.

Seega, kui Sul on reisipildid arvutis või mälukaardil, siis vali välja need kõige paremad ning esita konkursile juba täna.

 

Esita oma reisifotod konkursile – www.snap.ee ›

360° kaamera Ricoh Theta S lisab megapiksleid ja Google Street View toe
autor: Lauri Veerde

THETA_family_a

Kui Ricoh oma Theta-nimelise kaameraga kaks aastat tagasi välja tuli, tundus see olevat pigem kontseptsioon, mis peagi unustuse hõlma vajub. Täna esitleb Ricoh aga Berliinis toimuval IFA 2014 elektroonikamessil juba kolmanda põlvkonna Thetat nimega Ricoh Theta S. Sarnaselt eelmisele versioonile (Theta m15) võimaldab ka uus filmida videot ja pildistada ühe näpuvajutusega sfäärilisi panoraame. Kuid kõike seda kvaliteetsemal moel ja mugavamate võimalustega salvestatud vaadete jagamiseks.

Theta S kaameral on kaks 12 MP lahutusvõime ja 1/2.3″ diagonaaliga sensorit ning kaks f/2.0 avaga objektiivi. Seega pildistab kaamera nüüd senise 6MP asemel 14 MP sfäärilisi panoraame – see on oluline (kuigi mitte veel piisav professionaalseks kasutuseks) samm edasi pildikvaliteedis. RAW faili pildistamist Theta S ei võimalda, kuid Ricohi sõnul suudab kaamera pildistatavaid kaadreid automaatselt analüüsida ja üle/alasäri vähendada. Lisaks fotodele salvestab kaamera ka sfäärilist 1080/30p videot.

WiFi abil ühendub Theta Ricohi enda rakendusega, mille abil saab kaamerat juhtida, pildistatud fotosid vaadata – ja nüüd ka enne pildistamist kadreeringut näha.  Soovi korral võib Theta S kaamera aga ühendada ka Google`i uue Street View rakendusega ja otse kaamerast Google Photo Sphere galeriisse ka enda pildistatud interaktiivseid vaateid lisada.

 

THETA_S_03_LED_off THETA_S_02_LED_movie THETA_S_side THETA_S_side2 THETA_S_top THETA_S_bottom THETA_S_box 27_usb_a

Sfääriline panoraam

Misasi üldse on sfääriline panoraam? Me oleme harjunud nägema tavalisi panoraame, mille puhul kaamera salvestab lihtsalt laia kaadri. Sfääriline panoraam on aga selline foto, mille peale on kokku koolutatud kogu ümbritsev vaateväli. Ricoh Theta kamaeraga pildistatud sfääriline panoraam näeb näiteks välja selline:

R0010706

Tavalise fotona on sellised sfäärilised pildid ehk üsna mõttetud. Point on aga selles, et neid saab erinevate programmidega või erinevates keskkonnas muuta interaktiivseks. Kui Ricoh Theta kaameraga pildistada selline foto ja see WiFi ühenduse abil mobiiltelefoni laadida, koolutatakse see lame pilt kerakujuliseks ning asetatakse vaataja justkui selle kera sisse.

Vaataja saab siis näpuga vedades selle kera ehk sfääri sees ringi vaadata – justkui vaataks ta ringi päris elus. Kui sfääriline panoraam laadida näiteks Google+ piltide sekka, lisatakse sellele interaktiivsus automaatselt (vaata siit). Sfääriliste panoraamide põhimõttel toimib ka näiteks Google Street View.

Sfäärilise 360-kraadi video kohta saad lugeda siit.

Allikas: Ricoh

 

 

 

 

 

Sony Xperia Z5 Premium vs Xperia Z5 vs Xperia Z5 Compact: vaata võrdlustabelist, mille poolest need uued telefonid erinevad
autor: Lauri Veerde

Xperia_telefonid-2015

Lisaks uhke 4K ekraaniga Xperia Z5 Premium nutitelefonile esitleb Sony homme Berliinis algaval IFA 2015 elektroonikamessil veel kahte Z5-seeriasse kuuluvat mudelit. Telefonide nimedeks on Xperia Z5 ja Xperia Z5 Compact. Premium-mudelist erinevad need kaks ekraani ja korpuse poolest. Samuti on Z5 Compact telefonil 3 GB RAM-mälu asemel 2 GB.

Muude omaduste poolest on kõik kolm esitletavat telefoni identsed. See tähendab, et ka Z5 ja Z5 Compact võivad uhkeldada 8-tuumalise protsessoriga, 23 MP sensori ja kiire autofookusega kaameraga, sõrmejäljesensoriga ja kõige muuga, millest kirjutasime Z5 Premium uudises. Ning kuigi Z5 ja Z5 Compact ekraan pole 4K, saab ka nende telefonidega vabalt sama head 4K videot filmida.

 

Parema ülevaate saamiseks Sony kolmest uuest telefonist reastasin olulisemad tehnilised andmed tabelisse siinsamas all:

IFA 2015 pakkumine: Sooduskoodiga MOBIL10 on Sulle Photopointi veebikaubamajas kõik telefonide tarvikud 10% soodsamad (ka soodushindadest). Pakkumine kehtib IFA 2015 lõpuni (09.10.2015).

 

Sony Xperia Z5 Premium Sony Xperia Z5 Sony Xperia Z5 Compact
 1  2  3
Ekraani suurus/tüüp 5,5″/IPS 5,2″/IPS 4,6″/IPS
Ekraani lahutusvõime 2160 x 3840 px (806 ppi) 1080 x 1920 px (428 ppi ) 720 x 1280 px (323 ppi)
Korpus Roostevaba teras. Veekindel kuni 1,5 m 30 min Alumiinium. Veekindel kuni 1,5 m 30 min Alumiinium. Veekindel kuni 1,5 m 30 min
Sõrmejäljesensor Jah Jah Jah
Mälu 3 GB RAM, 32 GB sisemälu, kuni 200 GB microSD mälukaart 3 GB RAM, 32 GB sisemälu, kuni 200 GB microSD mälukaart 2 GB RAM, 32 GB sisemälu, kuni 200 GB microSD mälukaart
Platvorm (protsessor) 8-tuumaline Snapdragon 810 platvorm (1.5 GHz + 2 GHz) 8-tuumaline Snapdragon 810 platvorm (1.5 GHz + 2 GHz) 8-tuumaline Snapdragon 810 platvorm (1.5 GHz + 2 GHz)
Kaamera sensor 23 MP 23 MP 23 MP
Kaamera objektiiv 24mm, f/2.0, Sony G 24mm, f/2.0, Sony G 24mm, f/2.0, Sony G
Kaamera teravustamine 0,03 sek (faasituvastus + kontrasttuvastus) 0,03 sek (faasituvastus + kontrasttuvastus) 0,03 sek (faasituvastus + kontrasttuvastus)
Videorežiim maks. 2160p@30fps (4K) maks. 2160p@30fps (4K) maks. 2160p@30fps (4K)
Aku 3430 mAh 2900 mAh 2700 mAh
Kaal 180 g 154 g 138 g
Mõõtmed 154.4 x 75.8 x 7.8 mm 146 x 72 x 7.3 mm 127 x 65 x 8.9 mm

Allikas: Sony pressiteade; Sony tootelehed

1 2 3 4 5 6 7 8