Nüüd saadaval: DJI Mavic 2 Pro
autor: Lauri Veerde

DJI Mavic 2 Pro on kohal. Just täna jõudsid need DJI kõige uuemad ja tehnoloogiliselt kõige arenenumad fotodroonid Photopointi e-poodi ja kõikidesse esinduskauplustesse. Seal võtavad need koha sisse eelmisel nädalal tulnud DJI Mavic 2 Zoom droonide kõrval. Nüüd jääb üle vaid veel oodata ära Mavic 2 seeriale mõeldud Fly More Kit komplektide jõudmine, sest kaua sa ikka selle ühe akuga sõidad…

DJI Mavic 2 Pro droon pildistab ja filmib Hasselblad’iga koostöös välja töötatud kaameraga. Sellel on 1″ diagonaali ja 20 MP lahutusvõimega sensor ning 28mm fookuskaugusega ja f/2.8-f/11 avaga objektiiv. Tänu sellisele kaamerale on Mavic 2 Pro võimeline salvestama puhtamaid, teravamaid ja suurema dünaamilise ulatusega fotosid kui ükski teine Mavic või väiksesensoriline Phantom. Panoraamide pildistajatele tuleb kasuks, et uus kaamera liigub nüüd Mavic 1 drooniga võrreldes kõrgemale ja võimaldab nii haarata panoraampildile senisest enam taevast.

Kui uhke kaamera kõrvale jätta, siis on Mavic 2 Pro droon identne Mavic 2 Zoom fotodroonile. Lähedussensorid on nüüd drooni igas neljas küljes ja hoiavad nii kokkupõrgete eest ka tagurdamisel ja küljega lendamise korral. Uued mootorid, propellerid, akud, abivalgused maandumiseks jne – kõige selle tulemusena lendavad Mavic 2 droonid vaiksemalt, kaugemale ja kauem – ametlik maksimaalne lennuaeg on koguni üle poole tunni ehk täpsemalt 31 minutit.

Esmapilgul ehk triviaalne kuid praktikas väga oluline on droonide võimekus vahetada automaatselt 2.4 / 5.5 GHZ sageduste vahel – et ühendus drooni ja puldi vahel ka raadiosignaale täis linnakeskkonnas paremini püsiks. Samuti lubab Ocu Sync 2 standardil toimiv raadioside nüüd droonist nutiseadmesse laadida kuni 1080p lahutusvõimega videot (seni 720p video).

Lisaks uuele riistvarale on DJI uute Mavic 2 droonidega arendanud ka tarkvaralisi pildistamis- ja filmimislahendusi. Näiteks on uutel droonidel Hyperlapse režiim, uus HDR-fotode režiim ja erinevad automaatsed panoraamide pildistamise režiimid. Zoom mudelil on veel paar suumi abil toimivat filmimislahendust, 1″ sensoriga Mavic 2 Pro trumbiks on aga pildi- ja videokvaliteet. Nii pisikeses korpuses teist sellise kvaliteediga drooni maailmas ei leia – see on kindel.

The post Nüüd saadaval: DJI Mavic 2 Pro appeared first on Photopointi ajaveeb.

Karbist välja: Tamron 17-35mm f/2.8-4.0 lainurkobjektiiv Nikoni ja Canoni peegelkaameratele
autor: Lauri Veerde

Täiskaadersensoriga peegelkaameratele sobivad lainurkobjektiivid ei ole just soodsate killast. Eriti just valgusjõulisemate lainurksuumide hinnad küündivad tihti mitme tuhande euroni. Lisaks on need veel ka suured ja rasked, kaaludes kilo või enamgi. Pole just väga mugav reisile või pikemale matkale kaasa võtta.

Siin on aga üks teistsugune lainurksuum: Tamron 17-35mm f2.8-4 Di OSD. See on üllatavalt kerge ja pisike objektiiv, mis lubab kõige laiemas asendis pildistada valgusjõulise f/2.8 avaga ning mille suumivahemik katab praktilise vahemiku 17mm lainurgast kuni populaarse pildista-kõike 35mm vaatenurgani.

Nii omaduste kui ka hinna poolest paistab Tamroni 17-35mm olema ideaalne kaaslane soodsamatele täiskaadersensoritega peegelkaameratele nagu Canon EOS 6D Mark II või Nikon D610. Võtame siis selle uue lainurksuumi karbist välja ja vaatame milline see on ning kas ehk soodsa hinna nimel ka ehk üht-teist ohvriks on toodud.

 

17-35mm fookuskauguse ja F/2.8-4 avavahemikuga objektiiv pole Tamroni jaoks midagi uut. Aastaid tagasi oli ettevõtte valikus täpselt samade põhiparameetrite ja sarnase kompaktsusastmega objektiiv Tamron SP AF 17-35mm f/2.8-4 Di LD Aspherical IF. See oli väga terava optikaga ja üllatavalt moonutustevaba objektiiv, mis kuulus Tamroni kõige uhkemasse SP seeriasse. Uut 17-35mm objektiivi võibki pidada selle kunagise optikajuveeli järglaseks, mis pole küll vormiliselt enam tippklassi seeria vaid pakub kergemat alternatiivi Tamroni olemasoleva profiklassi 15-30mm f/2.8 lainurksuumi kõrval.

Tamron 17-35mm F/2.8-4 Di OSD olulisemad omadused

  • Fookuskaugus: 17-35mm
  • Maksimaalne ava: 2.8-4
  • Sobivus: 24 ח 36mm (täiskaader). APS-C
  • Bajonett: Canon EF ja Nikon F
  • Optiline konstruktsioon: 15 elementi / 10 kropis
  • Väikseim ava: 16-22
  • Lähim teravustamiskaugus: 28 cm
  • Maksimaalne suurendus: 0.20x (1:4.9)
  • Diafragmalabade arv: 7, לmar diafragma
  • Filtrikeere: 77mm
  • Pikkus: Canon: 93 mm. Nikon: 90 mm
  • Läbimõõt: 84 mm
  • Kaal: 460 g
  • Komplektis olevad lisatarvikud: Päikesevarjuk, objektiivikork, bajonetikork

Karbis on 17-35mm objektiiv koos päikesevarjuki ja korkidega. Garantiitalongid ja ohutusjuhised on samuti.

 

Siin artiklis võtame karbist välja Tamron 17-35mm objektiivi Canon EF bajonetiga versiooni. Lisaks on sellestsamast objektiivist Photopointis olemas ka Nikoni peegelkaameratele sobiv versioon. Pentaxile ega hübriidkaameratele Tamron seda objektiivi ei valmista.

Disaini poolest jagab 17-35mm lainurksuum ühiseid jooni uuemate Tamroni SP-seeria objektiividega. Seesama hõbedane rõngas bajoneti ümber, modernse peenikese kirjatüübiga põhiandmed ja mugavalt käsitletav piklik AF/MF lüliti. Objektiivi koostekvaliteet on sarnane uuematele Tamroni keskklassi objektiividele nagu näiteks 70-210mm f/4 või 100-400mm f/4.5-6.3. See tähendab, et korpus on okei. See ei tekita kätte võttes kerge-plastise objektiivi tunnet kuid samas pole ka nii tummine nagu Tamroni SP seeria objektiividel näiteks 24-70mm f/2.8 või 15-30mm f/2.8.

 




 

Objektiiv pikeneb suumimisel õige pisut. 24-28mm vahemikus on see kõige kompaktsem ja 17mm asendis pikeneb maksimumini: umbes 8mm võrra minimaalsest. Teravustamisel objektiiv oma pikkust ei muuda.

 

Objektiiviga on komplektis plastikust päikesevarjuk – lainurkobjektiivi juures väga vajalik lisatarvik.

 

Objektiivi korpusel on vaid üksainus lüliti – selle abil saab lülitada autofookust sisse ja välja. Kui autofookus on sisse lülitatud, siis teravustamisrõngast manuaalselt keerata ei saa – manuaalne teravustamine toimib ainult MF režiimis.

Teravustamisrõngas on objektiivi esiosas. Sarnaselt Tamroni uuematele soodsama klassi objektiividele ei ole ka 17-35mm puhul teravustamisrõngas mitte kummeeritud vaid valmistatud läbinisti plastikust. Olen lugenud mitmeid ülevaateid ja siin-seal on näha, et ülevaate kirjutajad pole sellest üldse aru saanudki (kirjutavad ikka et “kummeeritud teravustamisrõngas”). Ega see pealiskaudsemal vaatlemisel väga ilmne polegi ja loota võib, et ka käsitsemisel väga vahet ehk ei olegi, kas plastik või kumm.

Objektiivi keskel asetsev teravustamisrõngas on laiem ja korralikult kummeeritud.

 

 

Esiläätse peegelduse rohekaskollane varjund annab tunnistust klaaselementidele kantud spetsiaalsest kihist ehk vääristusest. Selle Tamroni objektiivi esiläätse pinnal on vett ja mustust hülgav vääristus – selleks, et klaasi oleks lihtsam puhastada. Lisaks on veel vääristused ka seesmistel läätsedel – seal on Tamroni BBAR kiht, mis parandab valguse läbilaskevõimet, muudab pildi kontrastsemaks ja vähendab sisepeegeldustest tekkivaid helke ja valguslaike pildil.

 

Bajonett on metallist, selle ääres on ka kummitihend, et objektiivi ja kaamera vahele võimalikult vähe niiskust ja tolmu satuks.

 

Täiskaadersensoriga Canon EOS 6D Mark II peegelkaamera ees on Tamron 17-35mm objektiiv väga mõnusa kaalu ja suurusega. Käes hoides on komplekt kenasti tasakaalus. Just täiskaadersensoriga peegelkaamerate jaoks on see 17-35mm eriti magus objektiiv, sest ega valgusjõuliste lainurksuumide alternatiivi selles hinnaklassis täiskaaderi jaoks ju väga polegi.

Seda objektiivi saab muidugi vabalt kasutada ka poolkaadersensoriga Nikoni ja Canoni peegelkaamerate ees. Sellisel juhul on vaatenurk kitsam, jäädes Nikoni puhul 26-53 mm ja Canoni puhul 27-56 mm vahemikku. Poolkaadersensoriga kaameratele on selles vahemikus siiski saadaval ka mõttekamaid standardsuume, millel ka värinastabilisaator olemas.

 

Pildikvaliteeti me karbist-välja postitustes ei testi, kuid see ei takista vaatamast, mida teised oma katsetustel sellest objektiivist arvanud on.

Ephotozine ülevaates kirjutatakse, et 17-35mm “esitlusvõime on väga hea – selgelt parimate seas omas valgusjõuliste lainurksuumide klassis”. Objektiivi joonis on terav nii täisava puhul 17mm juures kui ka kõikidel muudel seadistustel. Kromaatilist aberratsiooni (lillakad kontuurid kontrastsete alade (nn puuoksad taeva taustal jne) äärtes) on üllatavalt vähe – isegi nii vähe, et tõenäoliselt pole vaja CA slaiderit fototöötlusprogrammis üldse kasutadagi. Tünnmoonutust on 17mm juures nähtavalt palju (oluline arvestada arhitektuuri pildistamisel), kuid samas on see järeltöötluses lihtsasti eemaldatav.

Cameralabs lehel on samuti ülevaade juba üleval. Seal kirjutatakse, et Tamroni objektiivi pildikvaliteet on kaadri keskosas kõikide fookuskauguste ja avade juures väga hea. Poolkaadersensori ees on joonis nurkades hea või väga hea. Täiskaadersensoiriga peegelkaamera ees on äärealad “päris vastuvõetavad”. Kromaatilist aberratsiooni ei esine, saab väga hästi hakkama sisepeegelduste ja valgusleketega. Autofookus on hea ja usaldusväärne.

Iseäranis kiidetaksegi erinevates ülevaadetes just Tamron 17-35mm objektiiviga pildistatud fotode teravust. Seega peaks see objektiiv optiliselt kõrgel tasemel olema – mis on ka loogiline, arvestades vana hea 17-35mm f/2.8-4 Di LD Aspherical IF pärandit ja fakti, et uus 17-35mm on selle vana Tamroni moodsam täiustatud version.

 

Kui täiskaadersensoriga peegelkaamera vajab lainurkobjektiivi, siis on pildistajal valida, kas osta suur, raske, läbinisti valgusjõuline ja kallis profiklassi f/2.8 lainurksuum või soodsamasse hinnaklassi kuuluv pisem, kompaktsem ja varieeruva avaga objektiiv. Selles viimatikirjeldatud klassis on Tamroni uus 17-35mm f/2.8-4.0 lainurk on üsna unikaalne, sest lubab kõige laiema vaatenurga juures pildistada f/2.8 avaga. Lisaks sellele pakub Tamron pildikvaliteeti, mis ei jää palju maha mitu korda enam maksvatest profiobjektiividest.

The post Karbist välja: Tamron 17-35mm f/2.8-4.0 lainurkobjektiiv Nikoni ja Canoni peegelkaameratele appeared first on Photopointi ajaveeb.

Pentax/Ricoh sügiskampaania viis valitud kaamerate hinnad alla kuni 599€
autor: Jürgen Veerme

ricoh-pentax-photopoint-sugiskampaania

Need, kes tunnevad, et fotokoti sisu on maksimaalse pildikvaliteedi saavutamiseks aastatega lahjemaks jäänud, krutivad nüüd silmad fookusesse, sest sügisel on valitud Pentax peegelkaamerad ja Ricoh kaamerad tavahinnast kuni 599€ soodsamad.

Sügiseste hindadega saad osta:

  • Pentax digipeeglite lipulaeva K-1 II, mis on täiustatud versioon 2017. aastal Photopointist kõige enam ostetud K-1 täiskaader peegelkaamerast.  Peamiste uuendustena on uuele kaamerale lisatud mikrokiip ehk â€œAccelerator unit”, mis eemaldab kõrge ISO’ga pildistatud fotodelt digimüra veel enne, kui foto peamisesse pildiprotsessorisse jõuab. Lisaks muudeti autofookuse algoritme nii et automaatne teravustamine on kiirem.
  • lipulaeva tiitlit ihkava Pentax KP peegelkaamera, sest sarnaselt täiskaadersensoriga K-1 ja K-1 II kaamerale on ka KP aparaadil tavalise kahe asemel kolm valikuketast. Esimese kahega saab muuta ava ja säriaega ning kolmandaga praktiliselt kõike muud. Nagu profikaamerale kohaselt istub see kätte nagu valatult.
  • 24- megapikslise sensori, keresise pildistabilisaatori, pööratava LCD ekraani ja ilmastikukindla korpusega Pentax K-70 peegelkaamera, mis sobib suurepäraselt nii algajale fotohuvilisele kui ka juba kogenumale piltide püüdjale.
  • Ricoh GR II taskukaamera, mis peaks oma suure APS-C sensori, terava 28mm f/2.0 fiksobjektiivi, kiire toimimise ja kompaktse korpuse poolest meeldima eelkõige tõsisele fotohuvilisele. Näiteks sellisele, kes soovib oma suure peegelkaamera kõrvale võimekat kaamerat, mis mahuks taskusse.
  • erilise Ricoh Theta V, mis salvestab 360° fotosid ja videoid lihtsalt ühe nupule vajutusega – ilma et peaksid neid pärast arvutis kokku panema. Kaamera juhtimine toimub korpusel olevate juhtnuppude või nutitelefoni rakenduse kaudu. WiFi abil saab pildistatud fotod ja videod tõmmata kohe telefoni, seal vajadusel töödelda ja siis sama soojaga kohe sotsiaalmeediasse, YouTube’i või mujale üles laadida.

Juhul, kui Sul peaks ikkagi ka pärast selliseid sooduspakkumisi eurodest puudu jääma, siis järelmaksu abiga ostes saad kauba kohe kätte, aga maksma hakkad alles uuel aastal.

PS! Pane tähele, et nii veebikaubamajas kui esinduskauplustes olevate kampaaniatoodete kehtivad hinnad sisaldavad juba kampaaniasoodustust.

 

Tuuluta rahakotti ja teeme head Pentax/Ricoh diilid ära ››

 

Kampaania kestab kuni 15.11.2018 või kuni kaupa jätkub.

The post Pentax/Ricoh sügiskampaania viis valitud kaamerate hinnad alla kuni 599€ appeared first on Photopointi ajaveeb.

Nädalavahetusel tellid kaubad tasuta koju kätte või pakiautomaati
autor: Jürgen Veerme

tasuta-transport-photopointi-veebikaubamajas

Muljetavaldava tootevaliku suurusega Photopointi veebikaubamajast saab soovitud kaubad tellida nina toast välja pistmata ning sellel nädalavahetusel teeme Sinu elu veelgi mugavamaks ja soodsamaks.

Pühapäevani photopoint.ee kaubamajast tehtud Eesti sisesed tellimused toimetame olenemata ostusummast Sulle tasuta koju kätte või pakiautomaati.

Juhul, kui Sa mingil põhjusel ei ole veel meie suurest veebikaubamajast midagi tellinud, siis seal on üle 300 000 toote – mänguasju igas vanuses lastele, tippklassi fotokaameraid ja objektiive fotograafia huvilistele, tööriistu ja autokaupu meestele ning külluses kosmeetikat ja parfüüme naisperele. Kõikidele toodetele kehtib veebis 14- päevane tagastusõigus – proovi järele!

Kui Sul hetkel ihaldatud toodete ostuks või kinkimiseks peaks raha nappima, siis kasuta järelmaksu abi – saad kauba kohe kätte, aga maksma hakkad alles veebruaris 2018!

 

Veebikaubamajast ostmine on mugav ja lihtne! Proovi järele ››

 

Photopointi veebikaubamaja ei ole ammu enam ainult foto- ja digitehnika pärusmaa. Meil on ka:

PARFללMID | KUMMIKUD | AUTOKAUBAD | TÖÖRIISTAD | MÄNGUASJAD

 TASAKAALULIIKURID | SPORT & HOBI | KODU & AED | SEKSUAALTERVIS | ARVUTI & IT

 

Kampaania kestab 05.10 – 07.10.2018, kuid ei kehti fototeenustele (photoexpress.ee, fotomeened.ee, artprint.photopoint.ee, fotoraamatud.ee, pro.photopoint.ee jne).

The post Nädalavahetusel tellid kaubad tasuta koju kätte või pakiautomaati appeared first on Photopointi ajaveeb.

Maagiline Polaroid OneStep 2 VF kiirpildikaamera on nüüd saadaval
autor: Jürgen Veerme

polaroid-onestep-2-vf-photopoint_1200x628

Kiirpildikaamerate populaarsuse kasv on olnud tohutu, sest tehtud fotod vuhisevad neist koheselt välja ja seetõttu on nendega igas seltskonnas lõbus pildistada. Kui siiani olid Photopointi esinduskaupluste lettidele ainult Instax kaamerad, siis nüüd on meile jõudnud selle valdkonna kõige ikoonilisem mudel Polaroid OneStep 2 VF.

OneStep 2 VF kaamera on inspireeritud 1977. aastal välja tulnud algupärasest OneStep kaamerast. Põhidisaini jäeti samaks, kuid uuel aparaadil on kvaliteetsem objektiiv ja võimas välk, mis tagab head fotod absoluutselt igas keskkonnas. Lisaks on VF mudelil ka pildiotsija, millega on kadreerimine veelgi lihtsam ja LED-riba, mis kuvab järelejäänud kaadrite arvu. Integreeritud aku peab ühe laadimisega vastu kuni 60 päeva ning see kaalub ilma filmikassetita 460 grammi.

 

Millist paberit kasutada?

Kui plaanid ägeda OneStep 2 omanikuks hakata või selle sõbrale/sõbrannale kinkida, siis on sul sinna sisse vaja paberit. Photopointi valikus on nii uudne i-Type kui ka Polaroid 600 fotopaber.
Polaroid i-Type.

Polaroid i-Type fotopaber on saadaval värvilise või must-valgena mõõtmetega 7,9 x 7,9 cm, fotoala on 8,8 x 10,7 cm. לhes pakendis on 8 kaadrit ja ilmutamise aeg on neil 5-10 minutit (PS! Ära lehvita neid nagu filmides tehakse – see võib pildi rikkuda). Erinevalt Polaroid 600 fotopaberi kassettidest ei ole i-Type kassettides akut – tänu sellele on need veidi soodsamad.


Polaroid 600.

Uues OneStep 2 kaameras saab kasutada ka vanemaid Polaroid 600 fotopaberi kassette:

  • Polaroid 600 B&W â€“ Must-valge fotopaber, ilmutamise aeg: 5-10 minutit
  • Polaroid 600 B&W Color Frame â€“ Täpselt sama must-valge fotokvaliteet nagu tavalisel B&W paberil. Ainult et foto raam pole mitte valge vaid ereda, kontrastse värvitooniga. Raamide värvitoonid on suvalised – kunagi ei või ette teada, millist tooni raamiga foto kaamerast järgmisena välja sahiseb. Ilmutamise aeg: 5-10 minutit
  • Polaroid 600 Color â€“ Värviline fotopaber, foto ilmutamise aeg: 10-15 minutit
  • Polaroid 600 Duochrome Pink â€“ Musta raamiga paber, mille foto pole mitte must-valge, vaid must-roosa.
  • Polaroid 600 Color Ice Cream â€“ klassikaline värviline polaroid pilt, mida raamistab 12 erineva mustri ja pastelse värvivariatsiooniga raami. Raamidel on 12 erinevat mustrit, mis vahelduvad suvaliselt nii et kunagi ei tea, millise raamiga pilt järgmiseks tuleb. Pidude ja muude lõbusate hetkede jäädvustamiseks. Ilmutamise aeg: 10-15 minutit
  • Polaroid 600 Color Tropics â€“ klassikaline värviline polaroid pilt, mida raamistab 4 erineva troopilist hõngu mustriga fotopaber. Color Tropics paber sobib ideaalselt kõikide suviste fotode jaoks.

Polaroid OneStep 2 kasutamine on tehtud nii lihtsaks, et igaüks peaks sellega hakkama saama ilma mingeid seadistusi kruttimata. Lihtsalt pane käima, kassett sisse, vajuta nuppu ning pilt tulebki ise kaamerast välja.

 

Pane Polaroid OneStep 2 VF ostukorvi ja koge maagiat ››

The post Maagiline Polaroid OneStep 2 VF kiirpildikaamera on nüüd saadaval appeared first on Photopointi ajaveeb.

1 2 3 4 5 6 7 8