Tamroni Reisifoto 2015 konkursi esikolmik on selgunud!
autor: Lauri Veerde

Teist aastat järjest Snap pildipangas toimunud Tamroni Reisifoto konkurss on tänasega lõppenud ja aeg on anda viimane lõppakord – kuulutada välja esikolmik. Konkursile laekus pisut enam töid kui aasta eest – kokku 1093 reisifotot. Saabunud piltidel oli jäädvustatud erinevate paikade kultuuri ehedal ja puutumata kujul, portreteeritud huvitavaid inimesi või kauneid maastike – kõike seda, mida me reisifotodelt ootamegi.

Motivatsiooni oma parimaid reisipilte konkursile esitamiseks, andis kindlasti juurde Tamroni poolt koostöös Photopointiga välja pandud muljetavaldavalt suur auhinnafond – enam kui 2000€ väärtuses Tamroni fototehnikat. Auhinnafond jaguneb vastavalt:

I koht: 1000 euro väärtuses Tamroni fototehnikat Photopointist
II koht: 750 euro väärtuses Tamroni fototehnikat Photopointist
III koht: 500 euro väärtuses Tamroni fototehnikat Photopointist

Nüüd on lõpuks käes kauaoodatud hetk, kuulutame välja Tamroni Reisifoto 2015 võitjad. Žürii koosseisus loodusfotograaf Sven Začek, fotokunstnik Gen Vagula, loodusfoto- ja videograaf Toomas Ili on valinud tänavuse Tamroni Reisifoto konkursi parimateks:

 

Yuanyangi riisiterrassid, põlvkondade ja sajandite elustiil” – autor: Valdek Udris. Fotokonkursi “Tamroni Reisifoto ” esimene koht.

Žürii liikme Toomas Ili kommentaar: „Tõenäoliselt tõuseks see pilt esile ka suurtel, rahvusvahelistel fotovõistlustel. Vingest asukohast ning müstilisest udu- ja valguse mängust on vormistatud lummav kaader. Vägev!“

tamron-reisifoto-2015-1

 

 

Mina reisin kodumaal” – autor: Alvar Küüt. Fotokonkursi “Tamroni Reisifoto ” teine koht.

Žürii liikme Gev Vagula kommentaar: „Reisifoto peale mõeldes me üldjuhul kujutame ette pilte loodusest või keskkonnast, mis on tehtud mujal, kui siinsamas kodumaal. See pilt jäi silma just selle poolest, et tehtud siinsamas ja meie oma kodumaal. Kenas ning maagilises kohas ja ajal. Liskas veel hubast soojust ja üllatavat elementi keskkonnas. Ja ongi lihtne kuid samas vinge pilt olemas. Tubli töö!  See paneb mõtlema, et kas on ikka alati tarvis istuda kodus ja mõelda, et saaks aga ühel päeval kunagi reisima, kuhugi kaugele. Tegelikult aga tuleb kätte võtta ja reisida siinsamas, meil on olemas kodumaa, mis on täis maagilisi ning vingeid kohti reisimiseks ja imeliste piltide tegemiseks.“

tamron-reisifoto-2015-2

 

Päikeseloojang Luangwa jõel”  – autor: Triin Leesmann. Fotokonkursi “Tamroni Reisifoto 2015” kolmas koht

Žürii liikme Sven Začeki kommentaar: “Päikeseloojangud on Aafrikas põhjamaa loodusega võrreldes äärmiselt üüriksed hetked. Selleks, et valgusviivu ära kasutada peab fotograaf piinliku täpsusega oma käike planeerima või tal peab lihtsalt tohutul hulgal õnne olema. Väga hea pildi seisukohalt pole õnneks oluline, kas fotograaf jõudis jäädvustuseni õnne või raske töö abil, tulemus otsustab pildi edasise saatuse. Elevendikarja siluett kuldses valguses jõge ületamas jäi mulle kohe teiste tööde hulgast silma.”

tamron-reisifoto-2015-3

 

Aitäh kõigile, kes esitasid fotokonkursile oma parimad reisifotod ning sellega meie kõigi maailmapilti avardasid.

Nüüd saadaval: võimas Nikkor 200-500mm f/5,6 telesuumobjektiiv Nikoni peegelkaameratele
autor: Lauri Veerde

nikkor-af-s-200-500mm-f-56e-ed-vr-objektiiv

Kes Nikoni peegelkaamerale Nikoni enda valmistatud võimsamat ja keskmisest kvaliteetsema pildiga telesuumobjektiivi soovis, pidi siiamaani koguma raha 80-400mm f/4.5-5.6 G ED VR toru jaoks. Enam mitte, sest Photopointi on jõudnud Nikoni uhiuus telesuumobjektiiv Nikkor AF-S 200-500mm f/5.6E ED VR.

See telesuum maksab 80-400mm versioonist oluliselt vähem, on püsiavaga ja “suumib kaugemale”. Samas ei ole uue 200-500mm elementidel Nano Coating vääristust ja moonutusi korrigeerivaid läätsi on vähem – nii et pildikvaliteedi poolest peaks kallim Nikkor siiski uuemast parem olema.

Kindlasti on 200-500mm objektiivi juures oluline telekonverteri kasutamise võimalus. 1.4x konverteriga toimib autofookus (kaameratel, millel on keresisene AF mootor), fookuskaugused nuutuvad vastavalt 280-700mm ja ava f8. Nikoni sõnul saab objektiivi ees kasutada ka 1.7x ja 2x telekonvertereid kuid siis juba ilma manuaalse teravustamise võimaluseta.

Alternatiivseks telesuumobjektiiviks on alati ka Tamroni 150-600mm f/5.0-6.3 või Sigma AF 150-500mm f/5-6.3

Kampaania pikenes: Sony hübriidkaamerate ostul kingituseks fotokoolitus
autor: Jürgen Veerme

PhotoPoint_webbanner930x489px

Rõõmusõnum kõigile neile, kes siiamaani on ihaldanud Sony hübriidkaamerat, aga ei ole veel ostu sooritanud.

Kõik Sony hübriidkaamerad on mõõtudelt kompaktsed, kuid pakuvad peegelkaamerate pildikvaliteeti ja funktsionaalsust. Et profikvaliteeti veelgi rohkem kaamerast välja pigistada, on vaja seda tundma õppida. Sel puhul saavad kõik Photopointist Sony hübriidkaamera ostjad Sony poolt kingituseks – tasuta fotokoolituse kutse.

Sony Photo School fotokoolitusel saab Eesti tippfotograafide juhtnööride põhjal lähemalt tundma õppida oma uut kaamerat. Argo Argeli juhendamisel saab osaleda loodusfoto koolitusel,Rasmus Jurkatami juhendamisel reisi- ja linnafoto foto- ja videokoolitusel ning Annika Metsla juhendamisel pere- ja portreefoto koolitusel.

Kõik need koolitused sisaldavad lisaks teooriale ka praktilist tööd kaameraga, seega lae kindlasti eelnevalt aku ja lisa mälukaart, mis on tühjendatud eelnevatest piltidest.

Kutseid väljastatakse kuni 31.03.2016.

Rohkem infot ja koolitusele registreeruminewww.fotokas.ee

 

Meelepärase Sony hübriidkaamera leiad kiirelt ja mugavalt – www.photopoint.ee

Hübriidkaameraga väikeses Tiibetis
autor: Helen Tammemäe

Õhtu Tia külas.

Paar nädalat enne reisi India põhjapoolseimasse osariiki Ladakhi ehk Väikesesse Tiibetisse tõdesin, et mul tuleb teha väga kaalutletud ja praktilisi valikuid, mida reisile kaasa võtta. Suur peegelkaamera ei tahtnud kuidagi mu plaanidesse mahtuda – selle pärast otsustasin hübriidkaamera kasuks.

Haarasin võimalusest ja minu reisikaaslaseks sai Photopointi abiga Olympus OM-D E-M5 Mark II, kaasas 3 Olympuse objektiivi 12-40/F2,8 PRO, 75mm/F1,8 ning 14-42/F3,5-5,6 EZ.

olympus-hybriidkaamera

 

Olgu kohe ka siinkohal öeldud, et minu varasemad kogemused piirduvad peamiselt analoogkaameraga Zenit E ning peegelkaameraga Canon EOS 350D. Niisiis vastan ilmselt küllalki tüüpilise reisifotograafi profiilile, kellel on pildistamisest mingid baasteadmised olemas, aga selle õige kaadri saamiseks võib kiiremate reageeringute puhul olla siiski väikest automatiseeritud abi tarvis.

Ei saa üle ega ümber, et kaamera kere väiksus ja kergus, mis on ilmselt olnud selle mudeli disainimisel põhiline ja peamine eesmärk, on muljetavaldav. Kui tavaliselt on raskest kaamerakotist pika ja tegusa päeva lõpuks ikkagi kael või õlg kange, siis nimetatud kaameraga võib rahumeeli ka kõrgmäestikus matkata, ilma, et sellest suurt tüli oleks.

 

Teeviit Tsemo kloostrisse, mille taga paistavad lubivärviga valgeks võõbatud stuupad.

 

Küll ei saa sinna midagi parata, et korralikumate objektiivide puhul on ka väikene raskus vältimatu. Tuleb tunnistada, et minu lemmikobjektiiviks sai just universaalsust ja kergust silmas pidades eelpoolnimetatud objektiividest viimane – 14-42/F3,5-5,6 EZ. Päise päeva ajal pildistamiseks on sellest tavalisele turistile täiesti küll ja enamgi.

 

Külaelanikud Leh peatänaval kauplemas

 

Omaette tähelepanekuna tooksin veel välja ka selle, et erinevalt varasematest kogemustest, tundub väikene kaamera inimestele ohutum ning nad käituvad selle ees palju vahetumalt ja loomulikumalt kui suure kaamera puhul.

Kindlasti on professionaalsetel fotograafidel selleks omad psühholoogilised nõksud, kuidas pildistatavate inimeste tähelepanu kaameralt hajutada, kuid mulle, kes ma tunnen, et ma oma kaameraga tihti inimeste privaatsesse ruumi tungin, on väike ja ohutuna näiv hübriidkaamera kindlasti kergendav asjaolu.

 

Paadisõit Dali järvel Srinagaris

 

Maskitants Hemise kloostris

 

Maskitants Hemise kloostris

 

Samas kui loodus, kes kaamera ega objektiivi suuruse ees kõhklema ei löö, näitas end parimast küljest just teleobjektiivi Olympus 75mm/F1,8 M ED ees.

 

 Vaade Himaalaja kõrgmäestikus

 

Portreesid pildistasin enamasti ED 12-40/F2,8 PRO, objektiiviga. Pean küll tunnistama, et vajanuksin pisut pikemat aega, et nii kaamera kui objektiiviga tuttavaks saada. Pisut laiahaardelisemate teadmiste puhul, usun, võiks selle objektiivi ja kere kombinatsiooniga saada vägagi muljetavaldavaid tulemusi.

 

Tia küla elanikud India põhjaosariigis Ladakhis

 

Tia külaelanik rõõmustab paari aasta taguse pildi üle, mis temast reisi kataloogis trükitud.
Lisaks on Laama talle just üle andnud kellegi eesti pensionäri vanad prillid, mille üle Tia küla vanal mehel nähtavasti samuti väga hea meel on.

 

Olgugi, et sellist kaamerat ei ole mina siiani leidnud ega olegi vist olemas, mis suudaks hämaras ruumis pikema jändamiseta rahuldavaid pilte teha, ega osutunud selliseks ka käesolev, jäin tehnikaga suures plaanis siiski väga rahule.

 

Tuhandekäeline kaastunde bodhisattva Avalokitešvara kuju, kelle kehastuseks peetakse ka Dalai Laamat

 

Päris fotograafiakauge inimese jaoks on Olympus EM-5 Mark II siiski küllalki keeruline aparaat, kuna väheste nuppude alla on paigutatud väga palju erinevaid võimalusi ja funktsioone.  Minulgi õnnestus kolmenädalase reisi jooksul oma reisikaaslast vaid murdosa võrra tundma õppida ja sellest tulenevalt hoiataksin ma kõiki neid kaamerahuvilisi, kes keerulisemate tehnilisuste ees üldjuhul jänni kipuvad jääma.

Koletislike näoilmetega bothisattvate näod kaetakse mitte-budistide eest, et neid eluaegsest õudusest säästa

 

Keda väljakutsed ei heiduta ja kel kannatlikku meelt süsteemi kõigi funktsioonide tundma õppimiseks ja läbi katsetamiseks, neil on võimalus selle hübriidkaamera näol endale saada pikaks ajaks väga mitmekülgne ja intelligentne reisikaaslane.

Artikli autor on Helen Tammemäe – Müürilehe peatoimetaja.

 

 

Canon EOS 7D Mark II sai tarkvarauuenduse
autor: Oskari Värä

Canon-eos-7d-mark-2-peegelkaamera-photopointis-13

Canon teatab, et on välja andnud tarkvarauuenduseversiooni 1.0.5. peegelkaamerale Canon EOS 7D Mark II. Uuendus parandab mõned väiksemad vead ning peaks parendama autofookuse toimimist EF 16-35mm f/2.8L II USM ning EF-S 17-55mm f/2.8 IS USM objektiividega. Väiksematest uuendustest parandab vea, mille käigus objektiivi tarkvarauuendust tehes 100% jõudes jookseb LCD ekraan kinni. Väga harvadel juhtudel pildistades annab kaamera veateate “Err 70″ või ei ava katikut. See viga on parandatud. 

Tuletame ka meelde, et hetkel (kuni 2015 oktoobri lõpuni) pakub Canon võimalust saada EOS 7D Mark II (või 70D, 6D, 5D Mark III) kaamera kuni 200€ soodsamalt. Vaata selle kohta lähemalt siit.

Lae Canon EOS 7D Mark II peegelkaamera tarkvarauuendus alla siit

Allikas: dpreview.com