Pane ralli või perepildid soodsalt paberile kodust lahkumata
autor: Jürgen Veerme

Mugavaim ja kiireim viis paberfotode tellimiseks kodust lahkumata on loomulikult PhotoExpress Online. See on saadaval igal pool ja iga kell – vajad vaid arvutit ja internetti.

Suurel hinnaralli nädalavahetusel tasub ka digisahtlitest üles otsida parimad fotoÅ¡edöövrid, sest kõikides mõõtudes paberfotode tellimine on PhotoExpressis pühapäeva, 16. juuni südaööni 24% soodsam (ka kliendikaardihinnast)!

Soodushind rakendub fotodele automaatselt, kuid ei kehti transpordile ega lisatoodetele.

 

Anna digifotodele uus elu paberil – photoexpress.ee ››

 

Ardo näitab videos, kuidas saad PhotoExpress Online abil fotod ära tellida kodust lahkumata:

 

Vaata lisaks:

15 enimvaadatud objektiivi Photopointi veebikaubamajas on….
autor: Silver Pik

 

Photopointi veebikaubamaja kliendid on üllatavalt praktilise lähenemisega. Miks nii? Sest populaarseimate objektiivide artikliseeriat kirjutama hakates olin ma kindlalt seisukohal, et isegi kui ostetakse seda mida ostetakse, siis veebipoes käiakse kõiki muid objektiive vaatamas. Ausalt – ka mina kiikaks südamerahuga 300mm f/2.8 teleobjektiivi poole ja mõtleks kui palju parem oleks selle objektiiviga pildistada. Seda just võrreldes näiteks 99-eurose 70-300mm telesuumobjektiiviga. Aga üllatus üllatus – praktiline eestlane ei käi suurte ja kallite torude juures vesistamas, vaid kiikab neid torusid mida reaalselt ostma hakkab. Pikemalt sissejuhatusega venitamata – seekord loetleme üles need 15 objektiivi, mida Photopointi veebipoes kõige rohkem vaadatud* on.


1. Tamron AF 70-300mm f/4.0-5.6 Di LD objektiivid

Erinevate kaameraplatvormide esikolmikus pidevalt figureerinud objektiiv on just see, mida ka kõige rohkem on vaadatud. Kas on asi hinnas, mitmetes kampaaniates ja sooduspakkumistes – seda võite juba ise kommentaariumis kirjutada. Fakt on see – objektiivi on kõige rohkem vaadatud ning nimekirja järgmisest sisuliselt poolega eespool.

Tamron AF 70-300mm f/4.0-5.6 Di LD on artiklis välja toodud objektiividest vast kõige soodsam – selle objektiivi hind on neid ridu kirjutades alla 100 €. Võib oletada, et see on üks põhjustest miks antud objektiiv antud nimekirja eesotsas niivõrd prominentsel kohasel pesitseb. Teisalt – nii soodsa hinnaga saada endale kuni 300 mm teleobjektiiv, mis toob ka kaugemad asjad niivõrd lähedale. Tegelikult ongi see toru tavaliselt kit-objektiivi kõrvale esimeseks teleobjektiiviks ning kokku saab kaetud vahemiku lainurgast teleni.

Tugevad küljed:
See objektiiv toob taskukohase hinna eest kaugema maailma käeulatusse. Mine veereta põdrajahile või püüa kaadrisse ka arglikemaid linnukesi diskreetselt – valik on sinu. Olgugi, et objektiiv on soodne, saab sellega tehtud paremaid pilte kui sinu nutitelefon või kompaktkaamera võimeliseks on.

Nõrgad küljed:
Võrreldes teiste “suurte” objektiividega, jääb kvaliteet ja kasutusmugavus oluliselt alla profitasemel optikale. Lisaks ei ole see objektiiv ka stabilisaatoriga, mis seab kasutamisele teatud pisikesed piirangud.

Tamron AF 70-300mm f/4.0-5.6 Di LD objektiivid Photopointis »


2. Canon EF 50mm f/1.8 STM objektiiv

Siinkohal võib visata õhku kaks mõtet – kas Canoni pildistajaid on niivõrd palju rohkem või on Nikoni kasutajad ametis fototde pildistamisega ning pole aega veebipoes passida. Eks igaüks võib teha omad järeldused. Igatahes, järjekorranumber kaks taga peitub just see Canoni objektiiv.

Canon EF 50mm f/1.8 STM on kõike klassikalisem nifty-fifty objektiiv: esiteks on see 50 mm fookuskaugusega, teiseks valgusjõulise f/1.8 maksimaalse avaga, kolmandaks väga soodsa hinnaga… Tõsi see on – natuke üle 100-eurone investeering tähendab juba suurt ava, kontrolli teravussügavuse üle ning teravat joonist. Sedasi on mugav pildistada nii maastikku, portreed, tänavavaateid… See objektiiv sobib nii Canoni täiskaader sensoriga ning poolkaader sensoriga kaameratele. Kasutades antud toru poolkaader sensoriga kaamera ees, saab veel kitsama vaatenurga ning tulemuseks ideaalne esimene “päris” portreeobjektiiv, millega imelihtne subjekti taustast eraldada või hämaras pildistada.

Tugevad küljed:
Valgusjõuline ja terava joonisega klassikaline 50 mm normaalfiks. Selle objektiiviga ei ole võimalik lihtsalt alt minna.

Nõrgad küljed:
–

Canon EF 50mm f/1.8 STM objektiiv Photopointis »


3. Nikon AF-S DX Nikkor 35mm f/1.8G objektiiv

Nimekirja esimene objektiiv, mis on Nikoni tooteliinilt maha tulnud.  Nikoni objektiivide ostetuimate objektiivide pingerea neljanda koha objektiiv on üleüldise enim vaadatud objektiivide pingerea kolmas. See on kompaktne, soodne ja valgusjõuline 35 mm fiksobjektiiv, mis pakub DX mõõdus poolkaader sensori ees sama vaatenurka, nagu klassikalised nifty-fifty objektiivid täiskaader sensoriga kaamera ees. Selle objektiiviga saab pildistada nii portreefotosid, tänavavaateid, tegelikult ka maastikku… sisuliselt kõike, mis kaamera ette jääb. Suur f/1.8 maksimaalne ava jällegi viib su fotograafia uuele tasemele kuna võimaldab midagi mida kit-objektiiv sisuliselt ei paku – tausta eraldamist subjektist.

Tugevad küljed:
Valgusjõuline, terava joonisega normaalfiks objektiiv,  mis takkaotsa soodsa hinnaga.

Nõrgad küljed:
Poolkaaderile, ei ole ikkagi 50 mm ehk portree pildistamisel võib mingi hetk perspektiivimoonutus natuke häirima hakata. Aga noh, selleks ajaks on juba täismõõtu portreeobjektiiv kotis olemas.

Nikon AF-S DX Nikkor 35mm f/1.8G objektiiv Photopointis »


 

4. Tamron 18-200mm f/3.5-6.3 DI II VC objektiivid

Kõige populaarseimad objektiivid ei pea olema ei kõige soodsamad ega ka kõige paremad – määravaks saavad mitmed erinevad argumendid. See Tamroni objekiiv läheb kategooriasse “supersuum” objektiiv, ehk esmaseks valikukriteeriumiks saab olema mugavus. Mugavus selles osas, et pakub ikkagi ligi 4 korda suuremat suumiulatust võrreldes kit-objektiiviga (18–200 mm fookuskauguse vahemik, 11,1ח optiline suum; 18-55 mm kitobjektiivil suumivahemik 3,05ח), samas ka paremat stabilisaatorit ning ka paremat pildikvaliteeti.

Tugevad küljed:
See tähendab lõpuks seda, et antud objektiiviga on hea pildistada nii portreed, maastikku, reisipilte, kiisusid, beebisid ning ka ohtralt suumida. Just seetõttu antud objektiiv ka kõige populaarsem valik Photopointis saada olevate objektiivide seas. Mis veel – objektiiv on oma kvaliteedi ja võimaluste kohta ikka väga soodne.

Nõrgad küljed:
Kuna objektiivi ava on natuke kinnisem, on selle toruga raskem eraldada tausta subjektist või saavutada kreemjat bokeh-efekti – see kõik on pigem valgusjõuliste fiksobjektiivide pärusmaa.

Tamron 18-200mm f/3.5-6.3 DI II VC objektiivid Photopointis »
Tamron 18-200mm f/3.5-6.3 DI II VC objektiivi ülevaade Digitest.ee lehel »


5. Nikon AF Nikkor 50mm f/1.8D objektiiv

Nikkor 50mm f/1.8D on vanakooli nifty-fifty objektiiv: 50 mm fookuskaugusega, valgusjõulise f/1.8 maksimaalse avaga, kolmandaks soodsa hinnaga… Selle objektiiviga saab teha täiskaader kerega Nikoni kaamera ees sisuliselt samu asju, nagu eelmisena mainitud 35 mm objektiiviga poolkaader kere ees – portreefotod, tänavavaated, maastik jms. Samas keerates antud toru poolkaader sensoriga kere ette, saab veel kitsama vaatenurga ning tulemuseks ideaalne esimene “päris” portreeobjektiiv, millega imelihtne subjekti taustast eraldada või hämaras pildistada.

Tugevad küljed:
Valgusjõuline ja terava joonisega klassikaline 50 mm normaalfiks. Selle objektiiviga ei ole võimalik lihtsalt alt minna.

Nõrgad küljed:
–

Nikon AF Nikkor 50mm f/1.8D objektiiv Photopointis »


6. Canon EF 50mm f/1.4 USM objektiiv

Seda objektiiv peaks olema iga Canoniga pildistava fotograafi fotokotis – 50 mm f/1.4 objektiiv on niivõrd klassikaline toru ning sellega saab väga palju ära teha. Pildistada portreed? Loomulikult, terava joonisega, hea kontrastiga ning sul on täielik kontroll teravussüsgavuse üle. Pildistada maastikku või loodust? See objektiiv on sisuliselt sama perspektiiviga nagu inimsilm – üks parimaid ja naturaalsemaid torusid üldse. Pildistada tootefotosid, toitu, arhitektuuri, tänaval… lihtsalt universaalne valgusjõuline fiksobjektiiv.

Tugevad küljed:
Vaata paar rida ülespoole

Nõrgad küljed:
Võrreldes uuemate USM mootoritega ning STM mootoritega jääks teravustamiskiirus natuke soovida, kuid samas ei ole see mitte midagi katastroofilist.

Canon EF 50mm f/1.4 USM objektiiv Photopointis »


7. smc Pentax DA 50mm f/1.8 objektiiv

smc Pentax DA 50mm f/1.8 on klassikaline nifty-fifty objektiiv: esiteks on see 50 mm fookuskaugusega, teiseks valgusjõulise f/1.8 maksimaalse avaga, kolmandaks soodsa hinnaga…Seda objektiivi Pentaxi poolkaader sensoriga kere ette keerates saab kitsama vaatenurga ning tulemuseks ideaalne esimene “päris” portreeobjektiiv, millega imelihtne subjekti taustast eraldada või hämaras pildistada.

Tugevad küljed:
Valgusjõuline ja terava joonisega klassikaline 50 mm normaalfiks. Selle objektiiviga ei ole võimalik lihtsalt alt minna.

Nõrgad küljed:
–

smc Pentax DA 50mm f/1.8 objektiiv objektiiv Photopointis »


8. Tamron SP 150-600mm f/5.0-6.3 DI VC USD objektiivid

Esimese põlvkonna SP 150-600 mm telesuumobjektiiv, mis on olnud meelepärane nii asjaarmastajatele, entusiastidele kui professionaalsetele fotograafidele. Katab ju vahemiku keskmisest 150 mm telest kuni 600 mm superteleni. Niimoodi saad selle toruga pildistada ka palju arglikemaid ning pelglikemaid linde ja loomi. Objektiivis on olemas ka kõik see, mis antud tüüpi torul peab kaasas olema: võimekas stabilisaator, vaikne teravustamine, optiline kvaliteet ning ka ilmastikukindlus. Kui see objektiiv huvi pakub, siis võib vaadata ka uuendatud G2 versiooni sellest objektiivist – Tamron SP 150-600mm f/5.0-6.3 DI VC USD G2.

Tugevad küljed:
Nii täiskaader kui poolkaader sensoriga Canoni peegelkaameratele sobiv telesuum, mis pakub nii pildikvaliteeti, paindlikkust kui kasutusmugavust ühes ilmastikukindlas korpuses. Ja loomulikult suumiulatust mis lõppeb 600 mm juures.

Nõrgad küljed:
Antud objektiiv on ikka suur (kuid vägapalju väiksemaks ei saaks seda ka teha). Lisaks jäi häirima natuke liiga aeglane teravustamismootor, mis uuendatud G2 versioonil enam probleemiks ei olnud.

Tamron SP 150-600mm f/5.0-6.3 DI VC USD objektiivid Photopointis »
Tamron SP 150-600mm f/5.0-6.3 DI VC USD objektiivi ülevaade Digitestis »


9. Tamron 16-300mm f/3.5-6.3 DI II VC PZD Macro objektiivid

Võta nüüd kinni, kust jookseb universaalsuumi, supersuumi ja hüpersuumi piir. Igatahes – võrreldes neljandal kohal oleva 18-200 mm objektiiviga on sel torul suumiulatus natuke suurem, minnes 102 mm veel kaugemale. See omakorda võimaldab veel kaugemaid subjekte turvaliselt käeulatusse tuua. Niimoodi saadki katta vahemiku 16 mm lainurgast kuni 300 mm teleobjektiivini üheainsa toruga. Teisisõnu – suur kasutusmugavus ning puudub vajadus pidevalt torusid vahetada.

Tugevad küljed:
Selle toruga saab mugavalt pildistada nii portreed, maastikku, reisipilte, kiisusid, beebisid ning ka ohtralt suumida. Samuti on sel objektiivil integreeritud võimekas Tamron VC pildistabilisaator ning ka vaikne PZD teravustamismootor. Teisisõnu, tõeliselt universaalne objektiiv.

Nõrgad küljed:
Kehtib kuldreegel – mida suurem suumivahemik, seda suurem on kompromiss pildikvaliteedi osas. Ka see objektiiv ei saa loodusseaduste vastu – valgusjõu või joonise osas ei saa antud objektiivi suure avaga fikstorudega võrrelda. Samas, ükski eelpool mainitud toru ei paku ka suumi.

Tamron 16-300mm f/3.5-6.3 DI II VC PZD Macro objektiivid Photopointis »

 


10. Tamron AF 18-270mm f/3.5-6.3 Di II VC PZD objektiivid

Sarnaselt eelmisele objektiivile, on ka Tamron AF 18-270mm f/3.5-6.3 Di II VC PZD klassikaline supersuum. Võiks öelda, et juba vana mudel… aga pole oma populaarsust kaotanud, mistõttu leiame ka siit tabelist selle.

Tugevad küljed:
Selle toruga saab mugavalt pildistada nii portreed, maastikku, reisipilte, kiisusid, beebisid ning ka ohtralt suumida. Samuti on sel objektiivil integreeritud võimekas Tamron VC pildistabilisaator ning ka vaikne PZD teravustamismootor. Teisisõnu, tõeliselt universaalne objektiiv.

Nõrgad küljed:
Kehtib kuldreegel – mida suurem suumivahemik, seda suurem on kompromiss pildikvaliteedi osas. Ka see objektiiv ei saa loodusseaduste vastu – valgusjõu või joonise osas ei saa antud objektiivi suure avaga fikstorudega võrrelda. Samas, ükski eelpool mainitud toru ei paku ka suumi.

Tamron AF 18-270mm f/3.5-6.3 Di II VC PZD objektiivid Photopointis »
Tamron AF 18-270mm f/3.5-6.3 Di II VC PZD objektiivi ülevaade Digitestis »


11. Canon EF-S 24mm f/2.8 STM objektiiv

Sellest enam niisama naljalt kompaktsemaks ei lähe. See 24 mm Canoni objektiiv on klassikaline nn “pancake” ehk pannkookobjektiiv – valgusjõuline, maksimaalse f/2.8 avaga ning fikseeritud fookuskaugusega. 35 mm ekvivalendina oleks sel objektiivil fookuskaugus 36 mm, mis läheb samasse pikkusesse nagu Pentaxi, Panasonicu ja teiste tootjate analoogid. Milleks see siis hea oleks? Tegu on ühe mugava objektiiviga, mida kõikjale kaasa võtta ning pea kõik oma pildid ära teha. Portreefotod, maastikuvaated, tänavapildid, arhitektuur ja kõik muu mis nende raamide vahele veel ära mahub. Lihtsalt universaalne, kompaktne ning kvaliteetne.

Tugevad küljed:
Selle objektiivi puhul ongi tema disain kõige suuremaks argumendiks. Just nimelt see meeletu kompaktsus. Ja universaalsus. Loomulikult ka optiline kvaliteet ning hea koostekvaliteet mängivad suurt rolli.

Nõrgad küljed:
Ava võiks olla natuke suurem….

Canon EF-S 24mm f/2.8 STM objektiiv Photopointis »


12. Tamron SP AF 70-300mm f/4.0-5.6 Di VC USD objektiivid

Juba teine 70-300 mm telesuumobjektiiv selles nimekirjas. See on juba teises hinnaklassis, kuid tegu on ka hoopis teist klaasi objektiiviga. Jah, see on mõeldud samuti kit-objektiivi kõrvale siruulatuse suurendamiseks ning kaugema maailma lähedale toomiseks. Mida tähendab aga see hinnaerinevus võrreldes eespool pesitseva toruga? Ikka paremat ja kvaliteetsemat optikat, kiiremat ja vaiksemat teravustamist ning loomulikult ka pildistabilisaatori lisamist. Jah, vereta jahile minekul on see objektiiv väga sobivaks kaaslaseks.

Tugevad küljed:
Integreeritud stabilisaator, vaikne ja kiire USD teravustamismootor, Tamron SP seeriale omane kvaliteetne optika.

Nõrgad küljed:
Selle hinna juures ei ootagi 70-200 mm vms objektiividele vastast, kuid ava võiks natukenegi suurem olla.

Tamron SP AF 70-300mm f/4.0-5.6 Di VC USD objektiivid Photopointis »
Tamron SP AF 70-300mm f/4.0-5.6 Di VC USD objektiivi ülevaated Digitestis »


13. Tamron SP 24-70mm f/2.8 Di VC USD

Selle objektiivi kasutusvõimaluste, tugevate ja nõrkade külgede kohta ma võiks kirjutada vähemalt mitmeid novelle kirjutada. Tegu on klassikalise valgusjõulise normaalsuumobjektiiviga – seda tüüpi torud on väga paljudel fotograafidel põhiliseks töövahendiks. Katab see ju enimkasutatud vahemiku lainurgast kuni lühikese teleni, maastikufotodest portreeni. See on ka üks esimesi objektiive, mis Tamroni koos SP seeriaga pani suurte poiste mängumaale ja keeras professionaalide pilgud sinnapoole. Optiliselt ei jää see Nikoni ega Canoni samaväärsetele torudele ju alla, rääkimata muudest aspektidest.

Tugevad küljed:
Tipptasemel optika mis lubaks ka 2 korda kõrgemat hinnasilti panna. Ilmastikukindel konstruktsioon, võimekas Tamron VC stabilisaator ning vaikne USD teravustamismootor teeb sellest objektiivist väärt tööriista.

Nõrgad küljed:
Jah ka sellel objektiivil on mõned nõrgad küljed. Teravustamine võiks kiirem olla, teatud asendis vähem vinjetti ning kui sa üritad seda objektiivi kasutada ka videosalvestuseks, siis focus breathing võib meele mõruks teha. Aga need on tühiasjad tugevate külgede kõrval.

Tamron SP 24-70mm f/2.8 Di VC USD objektiivid Photopointis »
Tamron SP 24-70mm f/2.8 Di VC USD objektiivi ülevaade Digitestis »


14. Sigma 18-35mm f/1.8 DC HSM Art objektiivid

Selle objektiivi kohta võib südamerahuga öelda, et tegu on revolutsioonilise tootega: maailma esimene lainurk-suumobjektiiv, millel on läbiv ava f/1.8. Objektiiv on disainitud spetsiaalselt APS-C mõõtu sensoriga kaameratega kasutamiseks, olles sama vahemikuga kui 27–52,5 mm objektiiv 35 mm (täiskaader) sensoriga kaamera ees.

Tugevad küljed:
Lainurk-normaalsuum, väga terav joonis ning valgusjõuline läbiv f/1.8 ava

Nõrgad küljed:
Füüsiliselt võib küll täiskaadri ette istuda, kuid see ei tähenda sobivust….

Sigma 18-35mm f/1.8 DC HSM Art objektiivid Photopointis »


15. Canon EF 70-200mm f/2.8L IS II USM objektiiv

Ka klassikaline 70-200 mm telesuum mahub top-15 enimvaadatud objektiivide hulka. See versioon Canoni 70-200mm objektiivist ei vaja pikalt tutvustamist. Pigem sedatüüpi objektiivide kvaliteedietaloniks kujunenud klassikaline telesuum tuleb toime kõigega, mis selle ette jätta – portreefotod, spordifotod jne – kõik saab talletatud.

Tugevad küljed:
Tipptasemel optika, ilmastikukindel konstruktsioon, Canon IS pildistabilisaator ning vaikne USM teravustamismootor teeb sellest objektiivist väärt tööriista. Mis veel – ikkagi L seeria valge disainiga ja kvaliteediga.

Nõrgad küljed:
Võrreldes uustulnukatega on hinnasilt natuke liiga kõrge.

Canon EF 70-200mm f/2.8L IS II USM objektiiv Photopointis »


Vaata ka populaarsemaid objektiive teistele kaameramarkidele:
3 populaarseimat lisaobjektiivi Sinu Canon EOS M hübriidkaamerale | 15 enimostetud objektiivi Nikoni peegelkaamerale | 10 kuumimat objektiivi Pentaxi peegelkaamerale | 7 vaprat ehk populaarseimad objektiivid Olympuse hübriidkaameratele | 7 enimostetud objektiivi Panasonicu hübriidkaameratele | 10 populaarseimat objektiivi Sony hübriidkaameratele | 10 objektiivi, mida kõige rohkem Fujifilm hübriidkaameratele ostetud10 kõige popimat objektiivi Canoni peegelkaameratele

15 enimvaadatud objektiivid Photopointi veebikaubamajas


Nüüd on aeg joon alla tõmmata. Need olid 15 enimvaadatud objektiivi Photopointi veebikaubamajas. Jah, statistika oleks teistsugune, kui oleks võimalik mõõta ka esinduskauplustes vaadatavaid objektiive. Igatahes, loodame, et teiste klientide ostu- ja valikueelistused mida eelnevalt oleme avaldanud kombineerituna vaatamiseelistuste ning meiepoolsete kommentaaride ning selgitustega teeb ka Sinule järgmise objektiivi valimise lihtsamaks. Aga mis siin ikka pikalt seletada arvuti taga. Pea meeles – ära siis kaamerat koju jäta ning meeldivat pildistamist.

* Statistikat on kohendatud selles ulatuses, et ühe objektiivi erinevate bajonetiga versioonide vaatamised said kokku liidetud ning järjekorranumbrid vastavalt sellele ka kohendatud.

Kõik objektiivid Photopointis »

HINNARALLI – veebikaubamaja üle 200 000 tootel langesid hinnad rallikiirusel 🏁
autor: Jürgen Veerme

3, 2, 1 – photopoint.ee kaubamajas on alanud pöörane hinnaralli, kus kogu kaubal on lisaallahindlus kuni 24% (ka soodushindadest)!

Kesksuvele vastu minnes on toodete valik meie veebikaubamajas kerkinud hämmastava 230 000 ligi. Juurde on lisanud Eesti ilmastikku ideaalselt sobivad kummikud, vihmaülikonnad ja sandaalid. Harjumuspäraselt rakendub kampaania lisasoodustus kaupadele automaatselt finiÅ¡is ehk ostukorvis. Seega vaata vajalikud asjad välja ja lisa need ostukorvi – seal näed täpselt ära, kui palju kokku säästad.

Kui rallinädalavahetusel soovitud toodete ostuks või kinkimiseks raha napib, siis kasuta Photopointi järelmaksu abi – saad kaubad kohe kätte, aga maksma nende eest hakkad alles novembris.

 

🏁 On hinnaralli aeg – photopoint.ee » 🏁

 

Photopointi veebikaubamaja ei ole ammu enam ainult foto- ja digitehnika pärusmaa. Meil on ka:

PARFללMID | KUMMIKUD | AUTOKAUBAD | TÖÖRIISTAD | MÄNGUASJAD

 TASAKAALULIIKURID | SPORT & HOBI | KODU & AED | SEKSUAALTERVIS | ARVUTI & IT

 

Kampaania kestab 14. juuli – 16. juuli 2017.

Karbist välja: DJI Osmo+ stabiliseeritud videokaamera
autor: Silver Pik

DJI Osmo seeria stabilisaatoreid oleme Photopointi ajaveebi veergudel viimasel ajal küllaldaselt lähemalt vaadanud. Alles mõned nädalad tagasi käis meie tootepildistuslaualt ning ka “Karbist välja” rubriigist läbi DJI Osmo Mobile stabilisaator nutitelefonidele. Nüüdseks on tähelepanu keskmes Osmo seeria natuke suurem mudel – selline mil kaamera juba komplektis. Mitte lihtsalt kaamera – lausa 3,5ח optilise suumiga  Zenmuse X3 ZOOM kaameraga.

Erinevus eelpool kirjeldatud Osmo Mobile stabilisaatoriga ongi see, et käepideme peale on kinnitatud Zenmuse X3 Zoom kaamerasüsteem, mis hoolitseb pildi talletamise eest mälukaardile. Käepide ise on mõeldud kaamera suunamiseks ning läbi nutitelefoni rakenduse toimib kaamera süsteemide juhtimine, eelvaate kuvamine jms. Teisisõnu, selle seadme kasutamisel pildikvaliteet ei sõltu nutiseadme enda võimekusest. Teiseks – pildikvaliteet mida see kaamera pakub, on täiesti super – ma julgen öelda et isegi parem kui parimad nutitelefonid pakuvad.

Osmo+ karp on Mobile versioonist tiba väiksem. Tavaline valge karp… egas sellest midagi väga rääkida ei olegi.

Karpi lahti harutades vaatab vastu laadija, aku, juhendite pakk, randmerihm Osmo’le ning hardshell tüüpi koti õlarihm. Kõige olulisem osa on veel peidetud koti sisse….

Sellesse kotti on mahutatud nii Osmo käepide, Zenmuse kaamera, väike väline mikrofon kaamera jaoks ning ka nutitelefoni hoidja.

Ning selline näebki välja Osmo+ kaamera oma tavakomplektis. Telefonihoidja käepideme küljes, Zenmuse X3 Zoom kaamera käepideme peal, aku süsteemi sees ning mikrofon käepideme küljes.

Kuhu siis Osmo+ mahub selles tooterivis? DJI’l on kokku neli erinevat Osmo versiooni – Osmo Mobile on mõeldud nutiseadme stabiliseerimiseks ning sellega suunatud kõige rohkem just hobikasutajate poole. Ning siis on tavaline DJI Osmo – sisuliselt sama kaamera mis Osmo+ sees, kuid fiksobjektiiviga. Osmo+ pakub 3,5ח optilist suumi ja suuremat paindlikkust. Ning siis on Osmo Pro/RAW – Osmo käepidemega ning Zenmuse X5 kaameraga, mis vahetatavate objektiividega ning MFT bajonetiga.

Kusjuures – siin on ka üks väga suur eelis Osmo Mobile ees. Välise mikrofoni kasutamiseks ei pea eraldi Bluetooth mooduleid lisaks soetama – piisab lihtsalt 3,5 mm kaabliga mikrofoni käepideme külge ühendamisest.

Telefoni kinnitus on samuti piisav, et isegi iPhone 7 Plus ekraaniks külge ühendada. Jah, Osmo kaameratel ei ole enda ekraani – selle jaoks kasuta enda Android või iOS nutiseadet. Kahjuks on süsteemil üks väike kitsaskoht – ühendamiseks tuleb kasutada WiFi võrku. Kusagil metsas olles pole see isegi probleemiks, kuid kodus või tööl igakord käsitsi teise võrku ümbersuunamine muutub kiirelt lihtsalt tülikamaks.

Vajadusel on kaamera teisaldatav, tehes sellega transpordi teinekord natukene lihtsamaks.

Käepidemel on mõned nupud Osmo+ juhtimiseks, täpselt samamoodi nagu Osmo Mobile versioonil. Suur nupp pildi tegemiseks, väiksem punase täpiga nupp videosalvestuse juhtimiseks. Joystick kaamera suunamiseks ning seadme tagaküljel olev päästik on mõeldud suuna lukustamiseks.

Ja kui korra süsteem ühendatud, on kasutamine imelihtne, intuitiivne ning mugav. Kaamera liikumise ulatutus on üsna suur. Mehhaaniliselt liigub gimbal horisontaalteljel kuni 330° ning kasutaja saab seda keerata ise kuni 320° (±160°). Külgkallet suudab korrigeerida ±30° ning ette-taha kallet -140°â€“50°. Kasutaja saab samas telefoni ette-taha kallutada vahemikus -135°â€“35°. Seade lubab kasutaja sisendite jaoks valida kolme kiirusastet (juhtkangi tundlikkus) ning maksimaalne liikumiskiirus on lausa 120°/sek, mis on tegelikult väga korralik. Ka järsemad suunamuutused ning liigutused suudab Osmo+ välja siluda, mis teeb lõpptulemuse väga professionaalseks.

Olgugi, et Osmo+ juhtimiseks on sama DJI Go rakendus, kasutatakse andmete talletamiseks kaameras endas olevat mälukaarti. See tähendab seda, et erinevalt Osmo Mobile kaamerast ei ole sellega vaja eraldi rakendust soetada.

Selline ongi DJI Osmo+  kaamera-stabilisaator. Osmo+ on ideaalne tööriist neile, kes soovivad oma nutiseadme fotode ning videote kvaliteedi viia hoopis uuele tasemele ning avardada oma loomingulisi võimalusi. Sest stabiliseeritud, väga sujuva liikuvusega video näeb välja ikkagi kordi professionaalsem, kui värisev ja hüppav video.

• DJI Osmo+ kaamera Photopointis »

Loodusfotograaf Karl Ander Adami: Tamron SP 150-600mm G2 teletoruga jagub linnuõnne rohkelt
autor: Karl Ander Adami

Ma kogusin jaanuarist saadik hoogu, et ära proovida Tamron SP 150-600mm f/5.0-6.3 DI VC USD G2 toru. Seda soovi varjutasid mitmed asjaolud. Küll olin hõivatud kaitseväekohustusega, seejärel nappis aega ja sinna vahele olid pikitud veel mõned segajad. Juuni alguses aga võtsin julguse kokku ja marssisin Photopointi esindusest välja piraka karbiga, mille sisse oli pugenud seesama objektiiv, mida mul oli ammu kavas proovida.

Korra tundus, et objektiivi varjutav karp on raskem kui selle sisu. See tegi mind parajalt umbusklikuks. Seda enam, et olin taolist suurt, kerget ja odavat klaasi varem proovinud ja kohe mitte ei olnud rahul. Päeva-kaks objektiiv seisis nurgas ja ootas kärsitult, et minna rändama ja avastama. Tõe huvides olgu öeldud, et juuni algus on minu jaoks kibekiire – see on aeg, kui tuleb kõike purki pista ja esikohal on filmimine, mistõttu antud klaas ootele jäigi.

Tekitasin mõned augud, et minna Tamroniga ümbritsevat avastama. Ma keskendun põhiliselt lindudele ja see on teema, mida ka antud toruga püüda plaanisin. Enne minekut seadsin endale paar tingimust: esiteks seadsin Tamroni ette poolkaadri, milleks sobis kenasti Canon 70D (mõelda vaid, 1.6 crop x 150-600mm = kuni 960mm!) ja teiseks oli, et teen pilte möödaminnes, nagu nii-öelda tavaline pühapäevapiltnik.

Alguses vaatasin, et see objektiiv ei kõlba ikkakuhugile – jäädvustatu on äravärisenud, ebaterav ja detailitu. Olin sunnitud endale siis meelde tuletama, et minu kasutada on pea 960mm ja kuigi sellel objektiivil on juba päris korralik stabilisaator, siis päris jooksu pealt pika säriajaga asja ei saa. Ma ei heietaks selle üle, et uus disain ja materjalid jätavad mulje, et tegu veidikene kallima objektiiviga. See ei oma tähtsust, sest see objektiiv on mugav. Erinevad lukustusvõimalused muudavad kasutamise veelgi mugavamaks.

Maksimaalne ava pikema otsa korral on f/6.3. Uskuge, see on päris pime. Lisaks mainin, et visuaalselt tundusid selle ava juures tehtud fotod üsna plönnidena. Soovitan pikema otsa korral jääda ava f/8.0 juurde. Hämaras laanekuusikus on selle objektiiviga üsna keeruline head pilti saada, kuid mujal täiesti võimalik. Vaja on vaid ohtralt valgust. Samas, pildistasin üsna hämaras rootsiitsitajat säriajaga 1/40 (ava f/8.0, ISO 640) ja tulemus oli vägagi üllatav. Pilt ise on dokumentaalkaadri väärtusega, kuid sellegipoolest terav.

Ma pean päris palju vaeva nägema, et enda kärtsvalge Canon 100-400mm toruga elusloodusele vajaduse korral lähedale pääseda. Tamron 150-600mm G2 puhul ei pingutanud ma lähedale pääsemisega, vaid tegin ära pildid distantsilt, mis hoidis kokku mõlema osapoole närvirakke. Võtsin mõned korrad objektiivi kaasa ka selleks, et püüda liikuvat pilti. Mõnus oli rukkiräägu krääksumist jälgida vahemaa pealt, mis jättis mu veidike varjatuks.

Kui keegi küsiks mult, et kas tasub see objektiiv endale soetada, siis vastaksin, et kõigepealt tasub see ära proovida – Photopointi fototehnika rent on selleks muidugi parim viis. Mina isiklikult tunnen sellest objektiivist juba puudust ja tõenäoliselt soetangi selle endale, kuna linnuõnne tundus selle objektiiviga rohkelt jaguvat.

 

 

Juulikuus Tamron SP 150-600mm seeria teleobjektiivi ostjatele lisakingitusteks alumiiniumist Manfrotto statiivikomplekti ning 24-st õppevideost koosneva fotokursuse “Fototöötlus Lightroom 6 tarkvaraga“. Kingituste koguväärtus 199€!

1 2 3 4 5 6 7 8