Fujifilmilt profiklassi ülilainurksuum 8-16mm F2.8 R LM WR
autor: Lauri Veerde


Fujifilm annab teada, et eelmisel aastal roadmap’is lubatud 8-16mm F2.8 lainurkobjektiiv on nüüd tootmisvalmis ning peaks poodidesse jõudma täpselt nagu lubatud ehk käesoleva aasta lõpul.

Täispika nimetusega FUJINON XF 8-16MMF2.8 R LM WR objektiiv on profiklassi ülilainurksuum – sarnase profiiliga näiteks Nikon 14-24mm f/2.8 või Canon 16-35mm f/2.8 objektiividele peegelkaamerate maailmas. Hoolimata väikestest fookuskauguste numbritest ei ole tegu mitte kalasilmobjektiiviga, vaid universaalse ülilainurgaga, mis sobib hästi nii loodusvaadete, arhitektuuri, tähistaeva kui ka näiteks kontsertide pildistamiseks. Selle objektiivi vaatenurk on Fujifilmi hübriidkaamerate ees sama lai, nagu 12-24mm objektiivi vaatenurk täiskaadersensoriga peegelkaamerate ees (isegi veel laiem kui Nikoni ülalmainitud 14-24mm lainurksuumil) – vägagi muljetavaldav saavutus Fujifilmi inseneride poolt.

Fujinon XF 8-16mm ilmastikukindel korpus on metallist ja valmistatud olema vastupidav nii külmas, märjas kui ka füüsilistes pressifotograafia olukordades. Selle 20 läätse on jaotatud 13nesse gruppi – sealhulgas on esindatud 4 asfäärilist läätse geomeetrilise moonutuse korrigeerimiseks ja lausa 6 ED läätse + 3 Super ED läätse kromaatilise aberratsiooni vähendamiseks. Lisaks on kompotis veel üks “ujuv” klaaselement, mis positsioneerib end vastavalt suumi liikumisele selleks et ära hoida tünnmoonutust. See on optiline kooslus, mis Fujifilmi sõnul annab tulemuseks kaadri äärteni ulatuva terava joonise ja võimalikult sirged perspektiivijooned ükskõik millisel suumiastmel.

Fujinon XF 8-16mm on suur. Eriti Fujifilmi suhteliselt pisikeste hübriidkaamerate ees. Kõige paremini sobibki see ilmselgelt Fujifilm X-H1 hübriidiga kasutamiseks. Filtrikeeret selle objektiivi esiosas ei ole, seega peab filtrite kinnitamiseks kasutusele võtma alternatiivsed võimalused.

Fujinon XF 8-16mm F2.8 R LM WR objektiivi olulisemad tehnilised andmed

  • Magneesiumsulamist korpus, ilmastikukindlate tihenditega
  • Maksimaalne ava: F2.8
  • Väikseim ava F22
  • Avarõngas: jah
  • Värinastabilisaatorit ei ole
  • Diafragmalabade arv: 9
  • Optiline konstruktsioon: 20 elementi 13. grupis
  • 4 asfäärilist + 3 ED + 3 Super ED elementi, Nano GI vääristus
  • Minimaalne teravustamiskaugus: 0.25 m
  • Maksimaalne suurendus: 0.1 ח
  • Autofookus: Linear Motor autofookusmootoriga – Fujifilmi sõnul kiire ja vaikne
  • Objektiivi peal ei ole teravustamisskaalat ega teravussügavuse skaalat
  • Filtrikeeret ei ole, päikesevarjuk on integreeritud objektiivi külge
  • Kaal: 805 g; ümbermõõt: 88 mm
  • Pikkus: 122 mm

The post Fujifilmilt profiklassi ülilainurksuum 8-16mm F2.8 R LM WR appeared first on Photopointi ajaveeb.

Pentaxi läbi aegade kõige parema objektiivi ülevaade Digitesti veebilehel
autor: Lauri Veerde

Milline on Pentaxi läbi aegade kõige parem objektiiv? לheselt õiget vastust sellele küsimusele tõenäoliselt polegi. Kõige paremaks indikaatoriks on ilmselt 2014. aasta sügisel Pentaxforums.com veebis korraldatud turniir, milel käigus hääletati järjest objektiive välja kuni sõelale jäi ainult üks. SMC Pentax-FA 77mm F1.8 Limited.

See, algselt filmiga töötavatele fotoaparaatidele mõeldud ja nüüd ideaalselt täiskaadersensoriga K-1 peegelkaameratele sobiv optikajuveel on imeliselt pisike, metallist ja klaasist konstrueeritud insenerisaavutus, mis on juba aastakümneid olnud iga portreefotosid pildistava Pentaxiaani unistus. Teadja tunneb selle objektiiviga pildistatud foto kohe ära – eriliselt kreemja bokeh’ ja kontrastse, Pentaxile iseloomuliku värvigamma järgi. Ja kuigi digikaamerate ees on sellel objektiivil ka mõningaid optilisi puudusi (nagu näiteks kromaatilise aberratsiooni rohkus), on selle koostekvaliteet, terav joonistusvõime ja värviülekanne superhead.

Sellest kõigest ja veel muustki kirjutab aastakümneid Pentaxi kaameratega pildistanud Kalle Toom Digitesti veebilehel värskes ülevaates. See ülevaade ei ole tehniline – MTF graafikuid ega süvaanalüüsi teravuse ja autofookuse kohta sealt ei leia. Pigem on tegu kogemuspõhiste esmamuljete jagamisega. Hea lugemine-vaatamine kõigile Pentaxi kaameraga pildistavatele kaasteelistele.

The post Pentaxi läbi aegade kõige parema objektiivi ülevaade Digitesti veebilehel appeared first on Photopointi ajaveeb.

Fujifilm esitleb valgusjõulist profiobjektiivi Fujinon XF 200mm F2 R LM OIS WR
autor: Lauri Veerde

Fujifilm on avalikustanud uue teleobjektiivi Fujinon XF 200mm F2 R LM OIS WR tootefotod ja tehnilised andmed. See uus profiobjektiiv tuleb komplektis spetsiaalse 1.4x telekonverteriga, mis annab fookuskauguseks 280mm (35mm ekvivalendina 427mm) ja lubab seejuures pildistada jätkuvalt f/2.8 avaga.

XF 200mm F2 korpus on valmistatud magneesiumsulamist ja varustatud ilmastikukindlate tihenditega. Optilises konstruktsioonis on 19 läätse 14. grupis. לks Super ED ja kaks ED elementi vähendavad kromaatilist aberratsiooni ning objektiivi esiläätsele on kantud mustust ja rasu hülgav fluoriidvääristus. Objektiiv on varustatud 5 EV astmeni hinnatud värinastabilisaatoriga ja komplektis olev statiivikrae ühildub muuhulgas Arca Swiss süsteemi statiivikinnitustega.

Tänu Linear teravustamismootorile on autofookus kiire ja täpne. Objektiivi eesmises osas teravustamisrõnga juures olev musta värvi nupp on mõeldud kasutamiseks pildistamise ajal. Selle funktsiooni määrab statiivikrae juures olev kõige alumine lüliti, milll on kolm positsiooni:

  1. AF-L funktsioon – nupule vajutades lukustub teravustamine
  2. PRESET – Uus “Focus Preset” funktsioon, mis võimaldab sealsamas lüliti juures olevale SET-nupule vajutades salvestada soovitud teravustamiskauguse. Hiljem saab siis kiiretes pildistamisolukordades mustale nupule vajutades just sellele kaugusele teravustada
  3. AF – nupule vajutades rakendub autofookus.

Uue 200mm f/2.0 objektiivi ametlik müügile jõudmise aeg on 2018. oktoobri lõpp. Koos objektiiviga paisatakse müügivõrku ka 105mm keermega kaitsefilter – tehtud spetsiaalselt sellesama 200mm objektiivi jaoks.

Täpset hinda Euroopa turu jaoks Fujifilm veel välja öelnud ei ole, kuid oodatav hind saab kindlasti olema enam kui 6000€.

 

The post Fujifilm esitleb valgusjõulist profiobjektiivi Fujinon XF 200mm F2 R LM OIS WR appeared first on Photopointi ajaveeb.

Fujifilm XF10 kompaktkaamera tuleb väikse korpuse, suure sensori ja 28mm lainurkobjektiiviga
autor: Lauri Veerde

Fujifilm annab teada, et plaanib augustis müügile paisata uue kompaktkaamera nimega Fujifilm XF10. See taskusse mahtuva korpuse, 24 MP APS-C sensori ja 28mm f/2.8 objektiiviga aparaat on lihtsam ja soodsam versioon kahe aasta tagusest (ja nüüdseks tootmisest eemaldatud) Fujifilm X70 kompaktkaamerast.

Pildisensor pole uuel Fujifilm XF10 kaameral mitte X-Trans tüüpi vaid tavaline Bayeri värvifiltriga kiip ning särijuhtimiseks on ava- ja säriketaste asemel lihtne programmiratas. Korpuse tagaküljel on fikseeritud puutetundlik LCD-ekraan, kuus nuppu ja pisike hübriidkaamera-stiilis joystick.

Juhtnuppe pole just palju ning tõenäoliselt eeldab Fujifilm selle aparaadi omanikult pigem puutetundliku ekraani kasutamist. Samas on lihtsamaks manuaalrežiimis kasutamiseks ja seadistuste muutmiseks olemas kaks valikuketast – üks kaamera peal ja teine objektiivi ümber. Seega peakas see kaamera käsitlemise poolest sobima ka kogenud pildistaja taskusse.

 

Suure APS-C sensoriga ja fiksobjektiiviga kompaktkaamerad pole fototehnika maailmas midagi uut. Fujifilm X100F, Panasonic LX100, Ricoh GR II on mõned, mis kohe meelde tulevad. Fujifilm XF10 on aga senistest pisut erinev, sest see ei ole uhkeid omadist täis tuubitud võimalikult kallis lipulaev vaid veidi tagasihoidlikumate omadustega ja seega ka soodsama hinnaga igapäevakaamera – hea kerge südamega taskusse pista ja sumedal sügisõhtul väljasõidule kaasa võtta.

Nagu juba sissejuhatuses mainitud, plaanib Fujifilm oma uue XF10 kompaktkaamera ülemaailmselt müügile paisata augustis. Euroopa jaehindu siinkirjutajale veel ametlikult teada ei ole, kuid spekuleerida võib, et see saab Eestis maksma kusagil keskmiselt 600 eurot.

 

Fujifilm XF10 kompaktkaamera olulisemad tehnilised andmed

  • 24 MP APS-C formaadis CMOS sensor, Bayeri värvifiltriga
  • Sensori tundlikkus ISO 200 – 12800, laiendatav ISO 100 – 25600
  • 28 mm f/2.8 fiksobjektiiv – digitaalse suurenduse abil võimalik lülitada kaamera 35mm ja 50mm fookuskaugustele vastavasse režiimi
  • Teravustamiskaugus: 10 cm kuni lõpmatus
  • Sarivõte: 6 kaadrit sekundis (kuni 10 kaadrit)
  • Videosalvestus: MOV konteiner, H.264 koodek
    • FullHD 1920 ח 1080 60p/50p/30p/25p/24p
    • 4K videosalvestus maksimaalse kiirusega 15 kaadrit sekundis – ei sobi eriti video salvestamiseks vaid pigem madalama lahutusvõimega fotode pildistamiseks 15 fps sarivõttel
    • heli salvestamine integreeritud stereomikrofoni või välise mikrofoni abil
  • 3″ fikseeritud puuteekraan, 1,040 miljonit pildipunkti
  • Intelligent Hybrid AF teravustamine, faasi- ja kontrastituvastusega
  • Mehhaanilise katikuga säriaeg 1/4000 – 30 sek
  • Elektroonilide katikuga säriaeg 1/32000 – 1 sek
  • Time-Lapse režiim, 11 filmisimulatsiooni režiimi ja 19 digifiltrit. Sealhulgas kaks uut digifiltrit  “Rich & Fine” (kaadri keskosas värviküllasem ja ereda, , kaadri äärealadel väike vinjett) ja “Monochrome [NIR]” (infrapunafiltriga pildistatud fotodele sarnased pildid)
  • Särikahvel: 2, 3, 5 või 7 kaadrit 1/3 EV sammuga. Olemas on ka värvustasakaalu kahveldamise võimalus
  • Erineva külgede suhtega pildi valik puuteekraanil viipamise teel
  • Integreeritud WiFi + Bluetooth ühendus – fotode automaatne edastamine nutiseadmesse pärast pildistamist, kaugjuhtimine, GPS asukoha salvestamine
  • לhenduspesad: USB 2.0, micro HDMI, välise mikrofoni pesa,
  • NP-95 liitiumaku, vastupidavus kuni 330 kaadrit
  • Mõõtmed 112,5 ח 64,4 ח 41,0 mm
  • Kaal 279 g (koos aku ja mälukaardiga)

Fujifilm XF10 kompaktkaamera tootefotod

The post Fujifilm XF10 kompaktkaamera tuleb väikse korpuse, suure sensori ja 28mm lainurkobjektiiviga appeared first on Photopointi ajaveeb.

Kampaania: Osta hübriidkaamera – see on ainus, mida vajad!
autor: Jürgen Veerme

photopoint_hybriidkaamera_1200x628_juuli

Öeldakse, et parim kaamera on kaasasolev kaamera ning pisike ja kerge hübriidkaamera on just selline, mis mahub kenasti käekotti või suuremasse püksitaskusse. Need pildistavad täpselt sama kvaliteediga kui vanakooli peegelkaamerad, kuid pilkupüüdvate fotode püüdmiseks ei piisa ainult heast tehnikast – veelgi olulisem on pildistaja ise.

Seetõttu on nädalavahetusel kõik hübriidkaamerad ostukorvis kuni 16% odavamad (ka soodushinnast) ja pildistajale anname kingituseks Eesti suurima fotograafia-alase õpikeskkonna kõikidest kursusest koosneva kogupaketi (väärtus 299€), et tehtavad pildid näeksid välja nagu proffidel.

Eesti nr. 1 fotospetsialisti ehk meie juurest leiad jätkuvalt suurima ja parima hübriidkaamerate valiku ning nii meie kauplustes kui veebipoes on Sulle abiks professionaalsed müügispetsialistid, kes aitavad välja valida selle kõige õigema eriliste hetkede pildile püüdja.

Photopoint fotokursus.ee kogupakett koosneb 22st erinevast fotokursusest, mis on veebipõhised ja mõeldud nii päris algajaile kui ka juba edasijõudnud fotohuvilistele. Paketti kuuluvad ka kõige populaarsemad kursused: “Buduaarifotograafia“, “Ööfotograafia“, “Toidufotograafia“, “Kuidas pildistada lapsi?“, “Pildistamine fotopankadele” ja “Kinnisvara pildistamine“.

Kui hübriidkaamera ost tekitab ikkagi kõhkluseid, siis loe lisaks meie ajaveebi pealiku Lauri poolt kirjutatud kahte sisukat ülevaadet:

  1. Parim fotokaamera nutitelefoni kõrvale ››
  2. Peegelkaamera või hübriidkaamera – kumb on sinu jaoks õige? ››

Juhul, kui uue kaamera eest täissummat rahakotist kohe välja võtta ei ole, siis Inbank järelmaksu abiga ostes saad kaamera kohe kätte, aga maksma selle eest hakkad alles talvel.

 

Soodne hübriidkaamera ja ilusad pildid on vaid kliki kaugusel ››

 

SONY HלBRIIDKAAMERAD | OLYMPUS HלBRIIDKAAMERAD | FUJIFILM HלBRIIDKAAMERAD | CANON HלBRIIDKAAMERAD | PANASONIC HלBRIIDKAAMERAD

 

Kampaania kestab kuni 22.07.2018.

Vaata lisaks ka:

The post Kampaania: Osta hübriidkaamera – see on ainus, mida vajad! appeared first on Photopointi ajaveeb.

1 2 3 4 5 6 7 8 9