Karbist välja: Tamron 70-210mm f/4 teleobjektiiv
autor: Lauri Veerde

Täiskaadersensoritega peegelkaamerate hinnad on viimastel aastatel aina soodsamaks muutunud. Mis kasu on aga soodsast kaamerakerest, kui hea täiskaadri teleobjektiivi eest pead ikka välja käima hingehinda?

Enam ei pea. Tamron on valmis teinud peaaegu standardse fookuskaugusvahemikuga objektiivi 70-210mm F/4 Di VC USD. See telesuum asub tehniliste andmete ja omaduste poolest konkureerima Nikoni AF-S Nikkor 70-200mm f/4G ED VR ja Canoni EF 70-200mm f/4.0L IS USM teleobjektiividega. Kui mõlema nimetatud objektiivi hinnaks on Photopointis selle artikli kirjutamise hetkel 1299€, siis Tamroni objektiivi hinnaks on ahvatlevad 799€. See on perfektne mätÅ¡ Nikon D610 ja teiste soodsate Nikoni täiskaader peegelkaamerate jaoks. Ja tegelikult ka kõikide teiste, soodsamate poolkaadersensoriga peegelkaamerate jaoks, sest nende ette sobib 70-210mm toru ju niisama hästi. Vaatame lähemalt:

 

 

Tamron 70-210mm F/4 Di VC USD võrdluses Canoni ja Nikoni ekvivalentsete objektiividega

Tamron 70-210mm F/4 Di VC USD Canon EF 70-200mm f/4.0L IS USM AF-S Nikkor 70-200mm f/4G ED VR
 Fookuskauguste vahemik  70-210 mm  70-200 mm  70-200 mm
 Lahtiseim ava  F/4  F/4  F/4
 Minimaalne ava  F/32  F/32  F/32
Värinastabilisaator  Tõhususega 4 EV astet  Tõhususega 4 EV astet  Tõhususega 5 EV astet
 Lähim teravustamiskaugus  95 cm  120 cm  100 cm
 Maksimaalne suurendus  1:3.1  0,21ח  0,274ח
 Optiline konstruktsioon  20 elementi 14 grupis  20 elementi 15 grupis  20 elementi 14 grupis
Diafragmalabade arv  9  8  9
 Filtrikeere  67 mm  67 mm  67 mm
 Maksimaalne läbimõõt  76 mm  76 mm  78 mm
 Pikkus  176,5 mm (Canoni versioon)  172 mm  178,5 mm
 Kaal  860 g (Canoni versioon)  760 g  850 g
Hind: 21.05.2018  799.00  1299.00  1299.00

 

Tehniliste andmete võrdluses on need kolm objektiivi hästi sarnased. Canoni versioon tõuseb esile eriti kerge kaalu poolest, kuid pole päris nii hea lähipildistamises. Nikonil peaks olema pisut tõhusam värinastabilisaator. Ainsaks suureks erinevuseks siin tabelis on hind.

 

Karbis on: Tamron 70-210mm F/4 Di VC USD telesuumobjektiiv, objektiivikork, päikesevarjuk ja kasutusjuhendid/garantiitalongid.

 

Tamroni valikus on veel üks sarnase suumivahemikuga objektiiv: 70-200mm f/2.8 G2. Viimane on juba profiklassile omase valgusjõulise avaga ning ilmselt ka pildikvaliteedi poolest samm edasi. Siin karbist välja võetav 70-210mm f/4 objektiiv on küll pimedama avaga – see tähendab et portreede pildistamisel ei saa tausta nii uduseks ja hämaras pildistades peab kasutama suuremat ISO või pikemat säriaega.

Sellest hoolimata on 70-210mm objektiivil jälle omad plussid: soodne hind ja kerge korpus. Just see kerge ja (telesuumobjektiivi kohta) suhteliselt kompaktne korpus teebki 70-210 mm objektiivi heaks kaaslaseks näiteks reisile kaasa võtmiseks. Või niisama hobifotograafile fotokotti.

Tamron 70-210mm F/4 teleobjektiivi saab kasutada koos Tamroni 1.4x või 2.0x telekonverteritega ja loomulikult ühildub objektiiv ka Tamroni Tap-In dokiga – seadistuste muutmiseks, peeneks kalibreerimiseks või tarkvara uuendamiseks.

 

Tamroni 70-210mm on täiskaadersensoriga peegelkaamerate objektiiv. Sama hästi – või ehk veel pareminigi – sobib see aga kõikide Canoni ja Nikoni poolkaadersensoriga peegelkaamerate ette (ülal pildil Canon EOS 600D). Poolkaadri puhul on kaadri äärealadel esineda võiv vinjett ja pehmem joonis alati tagasihoidlikum, sest kaamera kasutab pildi tegemiseks objektiivi optika keskmist osa. Samuti on objektiivi vaatenurk poolkaadri ees väiksem – ja see tähendab, et suum on võimsam. Nikoni poolkaadersensoriga kaamerate puhul on ekvivalentne fookuskaugus 105-315 mm ja Canoni puhul 112-336 mm. Nii et teleobjektiiviga on poolkaadrimeestel alati kasud sees.

70-210mm objektiivile saab juurde osta ka spetsiaalse A034 statiivikrae. Viimane muudab objektiivi käsitlemise statiivilt pildistades kindlasti mugavamaks, kuid objektiivi kerge kaalu tõttu pole statiivikrae siin päris nii hädavajalik, kui näiteks Tamroni 100-400mm objektiivi juures.

 

Tamroni uuemate SP-seeria objektiivide disainijooni järgiv 70-210 mm f/4 jätab ka käsitlemisel korraliku mulje. Kummeeritud suumirõngas liigub sujuvalt ja autofookus on kiire. Objektiiviga kaasas olev päikesevarjuk on hästi peene profiiliga ja tagurpidi objektiivi külge kinnitades ei muuda komplekti oluliselt matsakamaks. Objektiivi on ka koos varjukiga hea kaasa võtta.

 

Objektiivi korpus ei pikene – ei teravustamisel ega ka suumimisel.

 



Sarnaselt Tamroni 100-400mm teleobjektiivile on ka 70-210mm F/4 sees ühe asemel kaks mikroprotsessorit. Tamroni sõnul peaks see aitama kaasa kiiremale teravustamisele ja tõhusamale värinastabilisaatorile – kuna mõlema töö jaoks läheb protsessorit tarvis, siis olevat kaks protsessorit kiirem kui üks.

 



Tamron 70-210mm f/4 diameeter on selle klassi objektiividele standardne 76 mm ja ka filtrikeere on Canoni ja Nikoni kaameratele sarnaselt 67mm. Bajonetikinnitus on metallist.

 



Objektiivi peal on kaks nuppu. לlemisest saab sisse-välja lülitada autofookust ja alumisest värinastabilisaatorit. Ja pea meeles et statiivilt pildistades lülita värinastabilisaator alati välja või muidu tulevad pildid udused.

 

לks imelik disainilahendus või kokkuhoiukoht on Tamroni uuematel soodsama klassi objektiividel teravustamisrõngas, mis pole kummeeritud kattega vaid puha plastikust. Praktikas see ilmselt kuigi palju pildistamist ei mõjuta, aga üleüldiselt tundub lihtsalt nõme säästupoliitika.

 

Tamron 70-210mm F/4 on hea valik eelkõige neile, kes soovivad 70-200mm f/2.8 objektiivile soodsamat ja kergemat alternatiivi. Sellega saab pildistada kaugeid objekte nagu loomad, linnud ja loodusvaated; samuti portreid ja isegi lähikaadreid. Võrdluses teiste sama klassi objektiividega tõstabki Tamron esile just oma uue objektiivi lähipildistamisvõimekust, sest selle maksimaalne suurendusaste 1:3.1 ja lähim teravustamiskaugus 0.95 m on oma klassi parimad. Tamroni olulisimaks eeliseks on aga hoopis hind, mis teeb kaameratootjate ekvivalentsetele suumobjektiividele vabalt tuule alla.

Kui sul on pool- või täiskaadersensoriga Canoni või Nikoni peegelkaamera ja tahad selle ette võimalikult kvaliteetset aga samas soodsat ja kerget telesuumobjektiivi, siis võib just just Tamroni 70-210mm F/4 olla see parim hinna-kvaliteedi suhe.

Tamron 70-210mm F/4 Di VC USD objektiivid Photopointis

The post Karbist välja: Tamron 70-210mm f/4 teleobjektiiv appeared first on Photopointi ajaveeb.

Sony A7R III tarkvarauuendus teeb Pixel Shift pildistamise kiiremaks ja särikahvli vaiksemaks
autor: Lauri Veerde

Sony on valmis meisterdanud tarkvarauuenduse oma täiskaadersensoriga hübriidkaamerale A7R III. Uuendus kannab numbrimärki v1.10 ning toob endaga kaasa kolm spetsiifilmsemaks pildistamiseks ja filmimiseks vajalikku täiustust:

  1. Pixel Shift režiimis saab nüüd valida lisaks 1-30 sekundilisele intervallile ka kiirema, 0,5-sekundlilse intervalli. See vähendab tunduvalt komposiitvõtte pildistamisele kuluvat aega ja teeb ehk võimalikuks ka PixelShift kaadrite pildistamise ilma statiivita
  2. Särikahvliga pakkimata RAW faili pildistades saab nüüd kasutada “Silent Mode” režiimi
  3. S-Log pildiprofiiliga filmides saab nüüd seadistada Focus Peaking alade visuaalset kuvamist.

Lisaks parandab uus tarkvara ka Sony A7R III üldist toimimist ning kõrvaldab Eye AF probleemid, mis seni teatud seadistuste koostoimes esinesid.

Kaamera tarkvara uuendamiseks järgi juhiseid Sony veebilehel.

The post Sony A7R III tarkvarauuendus teeb Pixel Shift pildistamise kiiremaks ja särikahvli vaiksemaks appeared first on Photopointi ajaveeb.

Fujifilm Instax Square SQ6 fotoaparaat teeb analoogmeetodil ruudukujulisi kiirpilte
autor: Lauri Veerde

Fujifilm tutvustab täna uut kiirpildikaamerat nimega Fujifilm instax SQUARE SQ6. See kasutab koheseks foto ilmutamiseks Fujifilmi ruudukujulist 62 x 62 mm fotopaberit ja on lihtsam ja soodsam versioon Photopointiski müügil olevast instax SQUARE SQ10 kiirpildikaamerast.

Vanem instax SQUARE SQ10 kasutab pildistamiseks digitaalset sensorit, võimaldab lisada digifiltreid ja talletab pildid sisemällu kust siis neid soovi korral kohe kaamerast välja printida saab. Uus instax SQUARE SQ6 kasutab küll täpselt sama ruudukujulist fotopaberit, kuid on puhtalt analoogkaamera. Mitte mingit sensorit ega sisemälu siin pole – foto säritub otse Instax fotopaberile ja ilmub kohe pärast pildistamist kaamera peal olevast pilust välja.

 

Kaamera säritus on automaatne, pildistaja saab kaamera toimimist mõjutada seitesme erineva režiimi kaudu:

  1. Automaatrežiim – Seadistab teravustamise mingile keskmisele väärtusele ja toimetab automaatselt – pildistajal jääb üle vaid kadreerida
  2. Selfie – Autoportreede tegemiseks. Kaamera teravustab umbes 30-50 cm kaugusele ehk siis kaamerat tuleks hoida väljasirutatud käes, objektiiv enda näo suunas. Kadreerimisel on abiks objektiivi esiküljel olev hõbedane peegeldav ala
  3. Makro – Liigutab objektiivi teravustama 30-50 cm kaugusele
  4. Maastik – Teravustab 2 m kauguselt kuni lõpmatuseni. Kasutada siis, kui pildistad maastikku või muid kaugemal olevaid asju
  5. Multiple Exposure – Komposiitrežiim, mis võimaldab pildistada kaks säritust ühele fotole. Selles režiimis saad pildistada esimese pildi, kadreerida uuesti ja pildistada teise pildi esimese “peale”.  Fotopaber imutatakse alles pärast teise foto pildistamist
  6. Lighter – Võimaldab pildistada tavaliselt pisut heledama tonaalsusega foto
  7. Darker – Võimaldab pildistada tavalisest pisut tumedama tonaalsusega foto.

Lisaks neile seitsmele režiimile on võimalik soovi korral eraldi nupust välja lülitada välklamp. Samuti on kaameraga kaasas välklambi ette asetatavad kolm värvifiltrit (roheline, oranz ja punane) mis annavad fotole vastava värvivarjundi. Olemas on ka 10-sekundiline viitpäästiku režiim grupifotode jaoks.

 

 

Fujifilm lubab uue instax SQUARE SQ6 kiirpildikaamera turule paisata mai lõpus. Selle hind peaks tulema umbes poole soodsam senisest digitaalsest Instax Square SQ10 kaamerast. Instax Square fotopaberid kaameraga kaasas pole – neid tuleb osta eraldi juurde.

Allikas: Fujifilm

 

 

 

Fujifilm instax SQUARE SQ10 vs Fujifilm instax SQUARE SQ6 olulisemad tehnilised andmed

Fujifilm instax SQUARE SQ10 Fujifilm instax SQUARE SQ6
Pildisensor 1/4″ CMOS
Megapikslid 1920 ×— 1920
Mälu 50 fotot (microSD mälukaart)  –
Objektiiv 28.5 mm f/2.4  32mm (35mm ekvivalendina); f/2.6
Teravustamine 0,1 m – âˆž 0,3 m – âˆž, Kolm režiimi: Makro, Normal, Landscape
Säriajad 1/29500 sek kuni 1/2 sek;
maksimaalne 10 sek (bulb)
 1/400 sek kuni 1.6 sek
Säri juhtimine  Automaatne  Automaatne
Sobiv pildimaterjal Instax SQUARE  Instax SQUARE
Paberi suurus 86 mm ×— 72 mm  86 mm ×— 72 mm
Pildi suurus 62 mm ×— 62 mm  62 mm ×— 62 mm
Ekraan 3″  –
לhendused microUSB (ainult laadimiseks)  –
Aku NP-50  Kaks CR2 liitiumakut

 

Fujifilm instax SQUARE SQ6 tootefotod

 

The post Fujifilm Instax Square SQ6 fotoaparaat teeb analoogmeetodil ruudukujulisi kiirpilte appeared first on Photopointi ajaveeb.

Digitest.ee: GoPro Fusion 360° kaamera – pärast 2,5 kuud kasutamist
autor: Lauri Veerde

 

Digitest.ee veebilehel on ilmunud ülevaade GoPro Fusion kaamerast. See on GoPro esimene 360-kraadilisi pilte ja videoid salvestav kaamera, mida esitleti juba eelmisel aastal kuid mis Photopointi tuli müügile alles mõned nädalad tagasi. לlevaate autor Andres Vare on tavaliste GoPro seikluskaameratega filminud juba aastaid. Fusionit vaatab mees läbi tavakasutaja-ekstreemsportlase pilgu ning päras 2,5 kuu pikkust kasutamist selgeks saanud Fusioni headest ja halbadest külgedest Andres ülevaates nüüd kirjutabki.

Fusionit kiites nimetab Andres ära selle kasutamismugavuse, multifunktsionaalsuse ja pildikvaliteedi. GoPro Hero seikluskaameratelt tuntud paari nupu ja LCD-ekraaniga seadistuste juhtimine on intuitiivne, kiire ja mugav. Kaamera multifunktsionaalsus tähendab, et sellega saab kaadrisse kõik enda ümber ja pärast võib kadreerida tervest 360-pildist või videost erinevaid kaadreid või jätta materjali interaktiivseks videoks või fotoks. Miinustena nimetab ülevaate autor Fusioniga filmitud klippide kokku panemiseks mõeldud tarkvara “Fusion Studio” aeglust, objektiivi klaaspindasid, mis on ilma kaitsvate kateteta ja võivad kergelt kriimustuda ning suurt ja kaalukat korpust.

Vaata kõiki näidisvideoid ja fotosid ning loe täpsemalt, mida Andres pärast 2,5 kuud kasutamist GoPro Fusion kaamerast arvab – Digitesti veebilehel.

The post Digitest.ee: GoPro Fusion 360° kaamera – pärast 2,5 kuud kasutamist appeared first on Photopointi ajaveeb.

Suur e-ostlemise päev – ka kõik fotokursused on 25% allahinnatud
autor: Jürgen Veerme

photopoint-fotokursused

Eesti suurim fotograafia-alane õpikeskkond Photopoint fotokursus.ee tähistab E-smaspäeva suurepärase pakkumisega – ainult täna, 14. mail on kõik fotokursused, kinkekaardid ja sooduskomplektid vähemalt 25% soodsamad!

Fotokursus.ee kursuste hulgas leiab Eesti parimate fotograafide koostatud fotokursused, mis on mõeldud nii päris algajaile kui ka juba edasijõudnud fotohuvilistele. Soodushinnaga on ka uued ja populaarsed kursused: “Buduaarifotograafia“, “Nutifotograafia ABC“, “Ööfotograafia“, “Pildipankadele pildistamine” ja “Kinnisvara pildistamine“.

Kord soetatud veebikursus jääb Sulle alatiseks ligipääsetavaks ja neid on mugav lugeda nii suure arvuti ekraanilt kui ka tahvelarvutitest ja nutitelefonidest.

 

Vali kursus välja ja osta soodsalt ära ››

 

Vaata veel:

The post Suur e-ostlemise päev – ka kõik fotokursused on 25% allahinnatud appeared first on Photopointi ajaveeb.

1 2 3 4 5 6 7 8