Rentimiseks saadaval: Ricoh WG-M1 seikluskaamera
autor: Jürgen Veerme

wg-m1-rent

Photopointi fototehnika rendipunktidesse Tallinnas ja Tartus on saabunud seikluskaamera Ricoh WG-M1 (komplektis kiivri rihmkinnitus. Soovi korral saab juurde osta Ricoh WG Flat Adhesive Mount kleepkinnituse)

Tegemist on kaameraga, mis eristub peavoolu seikluskaameratest eelkõige selle poolest, et see on seikluskindel juba karbist välja võttes. See on ise piisavalt tugev, et minna kuni 10m vee alla, taluda kukkumisi kuni 2m kõrguselt ning töötada kuni -10°C külmas. Lisaks on WG-M1 kaameral suured nupud ja LCD-ekraan, mis teeb kadreerimise ja seadistuste jälgimise/muutmise eriti mugavaks. Kui ei usu – rendi ja proovi järele!

Photopointi fototehnika rent on mugav ja unikaalne võimalus lisaks veebiülevaadete lugemisele ja vaatamisele Sind huvitav toode reaalselt järele proovida. Lisaks annab see kindluse, et ostetav kaamera või objektiiv vastab täpselt Sinu vajadustele.

Kui kuni kahe nädala jooksul pärast rendiperioodi lõppemist leiad, et soovid proovitud toodet endale soetada, teeme sulle uue kauba hinna renditasu võrra soodsamaks (maksimaalselt 1 nädala rendi maksumuse ulatuses).

 

Ricoh WG-M1 rendihinnad algavad 3,5€ ööpäeva kohta (2 nädalase rendiperioodi korral). Photopointist fototehnikat rentima ›

 

Fototehnika rentija meelespea

 • Kõiki renditavaid tooteid saab vaadata internetist www.photopoint.ee/info/rent
 • Kuna veebis renditavate toodete hetkesaadavus ei kajastu, tuleks seda üle küsida vastavasse kauplusesse helistades
 • Renditava tehnika eest tuleb rendihind tasuda ettemaksuna
 • Makseviisina aktsepteeritakse vaid pangakaarti
 • Fototehnikat rentima minnes võta kindlasti kaasa isikut tõendav dokument
 • Fototehnikat renditakse vähemalt 18 aasta vanustele Eesti Vabariigi kodanikele
 • Photopointi fototehnika rendipunktid asuvad Tartus – Tartu Kaubamaja Photopointi kaupluses ja Tallinnas – Rocca al Mare Photopointi kaupluses

 

Kas see ulmeline riist on Canoni peatselt esitletav 4K videokaamera?
autor: Lauri Veerde

4k-Canon-video-camera

4K videot salvestava kompaktse korpusega Canoni videokaamera tulekut on juba päris pikalt oodatud. Tundub, et lõpuks on selle olemus paljastatud, sest ülalolev foto on väidetavalt pärit Canoni korraldatud Hiinas toimunud ametlikult ürituselt. Ja pildil olev aparaat arvataksegi olevat prototüüpversioon Canoni arendatavast 4K videokaamerast.

Fotod pildistas esitlusüritusel Chinese Photo Association fotograaf Li Bai. Osad siin artiklis ära toodud fotod pärinevad aga hiina tehnikaveebist Evolife.

Canon-4k-video-camera1

Canonrumours.com andmetel on piltidelt paistval aparaadil 1″ tüüpi CMOS sensor, eemaldatav käepide, 58mm filtrikeermega objektiiv, sisseehitatud WiFi ühendus, väline pildiotsija (tundub fotodelt vaadatuna nagu periskoop, mis peegeldab LCD-ekraani pildi ülalt vaadatavaks) ning 10x optilise suumiga 24-240mm (35mm ekvivalendina) f/2.8-5.6 kere ette fikseeritud objektiiv.

 

Canon-4k-video-camera-21

Kui selline uudis oleks veebiruumi tekkinud esimesel aprillil, oleks siinkirjutaja hetkegi kõhklemata seda pidanud halvaks aprillinaljaks. Praegu on aga esimeseks aprilliks veel pisut vara ning seega võime ju endale ette kujutada, et ehk on Canonil tõesti selline aparaat plaanis. Kaamera disainerid on ilmselt inspiratsiooni ammutanud aastatuhande alguse digikaameratest. Näiteks 2003. aastal avalikustatud Sony F828 fotokaamerast:

 

IMG_6632am

 

Et asi veelgi skisofreenilisem oleks, oli Canoni Hiinas korraldatud esitlusüritusel kohal ka filmistaar Jackie Chan isiklikult. Säras lava peal ja poseeris kaameraga:

Canon-4k-video-camera

Siinkohal ei jäägi midagi muud kosta kui et eks tulevik annab arutlust mis kaamera see Hiinas näidatu täpsemalt on. Canon ei ole tavaliselt selline ettevõte, kes eksperimenteeriks uudsete disainilahenduste ja kontseptsioonidega. Viimase kümne aasta vältel on Canon oma tootearenduses olnud ülimalt konservatiivne. Uue 4K kaamera avalikumat esitlust – olgu see siis prototüüp või juba tootmiseks valmis seade – oodatakse Canonilt kahe nädala pärast (11 aprillil) USAs algaval videograafia messil NAB 2015.

 

Canon-4k-video-camera-3-550x367

Canon-4k-video-camera-2

4k-Canon-video-camera-concept

Karbist välja: veekindel kompaktkaamera Ricoh WG-5 GPS
autor: Lauri Veerde

ricoh-wg-5-gps-veekindel-digikaamera-photopoint--202-small

Tugeva korpusega vee- ja põrutuskindlat kompaktkaamerat ei asenda õigupoolest miski. See on esmajoones tööriist, mitte kaamera. Äärmiselt praktiline nii igapäevaelus, aga just eriti soojamaareisidel, kanuumatkadel, maal vanaema juures ja igal pool mujal kus tahaks pilti teha, aga pole mahti aparaati vati sees hoida. Just sellise kaamera võtame täna siin Photopointi blogis karbist välja – see on Ricohi kõige parem ja kõige uuem, ülitugev ja veekindel kompaktkaamera WG-5 GPS.

Paljud Photopointi ajaveebi lugejad mäletavad kindlasti veekindlaid Pentax kompaktkaameraid, mis läbi aastate ekspertide käest väga häid hinnanguid on saanud. Sisuliselt on Ricoh WG-5 GPS näol tegemist sellesama Pentaxi kuulsusrikka kaameraseeria 16-nda esindajaga. Lihtsalt – pärast seda, kui Ricoh paar aastat tagasi Pentaxi enda kaitsva tiiva alla kutsus, on Rentaxi kaubamärki veekindlate kaamerate seeriale peale kantud hoopis Ricohi logod. Kaamera ise kannab endas aga otseselt Pentaxi DNA-d.

Ricoh WG-5 GPS on uuendatud ja täiustatud versioon eelmise aasta kevadel müügile tulnud võimekast Ricoh WG-4 GPS kaamerast. Sellega saab pildistada kuni 14m sügavusel vee all, see talub kukkumisi kuni 2.2 m kõrguselt, raskusi kuni 100 kg ja pakast kuni -10°c. Korpuse all peidab end taustvalgustusega 16 MP CMOS sensor – see on mehaanilise värinastabilisatoriga sensor, mis liigub kuullaagritel, kompekseerides nii pildistaja käte värinaid ja aitab nii pildistada tavalisest teravamaid fotosid. Lipulaevale kohaselt on WG-5 kaameral olemas GPS, baromeeter, kõrgusmõõtja, taustvalgustusega eesmine lisaekraan, 6 LED-tuld objektiivi ümber ja veel mitmeid teisi huvitavaid funktsioone, mida allpool lähemalt vaatame.

Ricoh WG-5 GPS kaamerast on olemas nii oranž kui ka hall versioon.  Siin all võtame karbist välja ja vaatame lähemalt oranži korpusega aparaati:

 

ricoh-wg-5-gps-veekindel-digikaamera-photopoint--1
ricoh-wg-5-gps-veekindel-digikaamera-photopoint--2

 

Ricoh WG-5 on tehniliste andmete poolest üllatavalt sarnane Olympuse uhke Stylus TG-3 kaameraga. Täpselt samade parameetritega on nii sensor, objektiiv kui ka LCD-ekraan. Samuti on mõlemal olemas säriajaprioriteet ja kasutaja poolt seadistatav režiim. Olympuse plussideks on sisseehitatud WiFi ja aku pikem vastupidavusaeg. Ricoh’i eelisteks võiks nimetada kiirema säriaja (1/2000 vs 1/4000) ning pisema korpuse.

Ricoh WG-5 olulisemad omadused:

 • 16 MP 1/2.3″ taustavalgustusega CMOS sensor
 • ISO 125-6400
 • 4× optilise suumiga f/2.0 – F4.9 avaga objektiiv. Fookuskauguste vahemik 25-100mm
 • Lähim teravustamiskaugus: 1 cm (suumi keskosas)
 • Sarivõte: 2 kaadrit sekundis
 • Fikseeritud 3″ LCD-ekraan, 460 000 pikslit
 • 24 pildiprogrammi, Särirežiimid: Avaprioriteet, Programmsäri, USER, Intervallvõte, Digital Microscope jne
 • 5 digifiltrit, mida saab näha enne pildistamist – Bright, Natural, Vibrant, Slide Film ja Monochrome
 • 12 digifiltrit mida saab lisada pärast pildistamist. Igal filtril on eraldi seadistusvõimalused
 • Maksimaalne säriaeg: 4 sek (öövõtte režiimis). Minimaalne säriaeg: 1/4000 sek
 • Videosalvestus: MOV formaadis (H.264 koodekiga) 1920 x 1080 (30p)
  • Audio: sisseehitatud stereomikrofoniga
 • Intervallvõtte režiim – maks ainult 26 kaadrit
 • D-LI92 liitiumaku (kuni 240 kaadrit ühe laadimiskorraga)
 • Sisseehitatud GPS
 • Kaal (koos aku ja mälukaardiga): 236 g; Mõõtmed: 125 × 64,5 × 32 mm

 

Ja siis loomulikult tugevat korpust iseloomustavad omadused:

 • Veekindlus: kuni 14m sügavusel kuni 2 tundi
 • Põrutuskindlus: kuni 2.2 m
 • Talub kuni 100 kg survet
 • Külmakindlus -10°C

ricoh-wg-5-gps-veekindel-digikaamera-photopoint--100

Karbis on: Kiirjuhend paberil, Ricoh WG-5 GPS kaamera, makrorõngas, karabiin, laadimisadapter ja USB-kaabel. Karbis on ka liitiumaku, mis kahjuks jäi ülalt fotolt välja. Seda akut näeb figureerimas allpool fotodel.

 

Nägime Ricoh WG-5 GPS kompaktkaamerat esimest korda lähemalt veebruari alguses Jaapanis toimunud CP+ fotomessil. Sealsamas tegime sellest aparaadist ka lihtsa tutvustava video, mida saad vaadata siinsamas:

 

ricoh-wg-5-gps-veekindel-digikaamera-photopoint--4
ricoh-wg-5-gps-veekindel-digikaamera-photopoint--3

 

Ricoh WG-5 GPS disain on silmapaistev ja jõuline – täpselt nagu aastatagusel Ricoh WG-4 GPS kaameral – ja kahe aasta tagusel Pentax WG-3 GPS kaameral.

 

All fotol ongi reas need kolm mudelit. Võib tähele panna, et WG-5 GPS korpuse esikülje pind on pisut krobelisem. Muus osas on kolm kaamerat identsed:

ricoh-wg-5-gps-veekindel-digikaamera-photopoint--108

Vasakult paremale: Pentax WG-3 GPS, Ricoh WG-4 GPS ja Ricoh WG-5 GPS

 

ricoh-wg-5-gps-veekindel-digikaamera-photopoint--109

Needsamad kolm kaamerat tagaküljelt. Kõige vasakpoolne WG-3 on käinud käinud nii Antoni saapatalla all kui ka Afganistaanis. Seetõttu ka selle ekraan juba pisut väsinud välja näeb – kaamera ise aga pildistab jätkuvalt ilusaid pilte.

 

ricoh-wg-5-gps-veekindel-digikaamera-photopoint--101

Kaamera all vasakul on akukambri luuk. See on varustatud kahe lukustusheebliga – selleks, et välistada akukambri juhuslik avamine. Lukustusheeblite lahtisest asendist antakse märku erkkollase värviga. Paremal pool on plastikust statiivikeere. Eks see siia rohkem moe pärast lisatud on, sest nõnda nurga peal ei ole statiiviplaadil ju erilist toetuspinda. Samas ei ole veekindel kaamera ju ka selline, mida väga palju statiivile asetatakse. Pigem pildistatakse sellise aparaadiga ikka käest.

 

ricoh-wg-5-gps-veekindel-digikaamera-photopoint--102

Akukambrisse mahub nii aku kui ka mälukaart. Samuti on siia välja toodud kaks ühenduspesa – HDMI ja USB/AV. Nii on kõik ühendused ja elemendid üheainsa luugi all ja veekindlus on kindlam.

 

ricoh-wg-5-gps-veekindel-digikaamera-photopoint--110

Aku laadimise jaoks on erinevad kaameratootjad üha enam hakanud komplektist välja jätma eraldiseisvaid akulaadijaid. Ka Ricoh WG-5 GPS kaamera aku laadimine käib mobiiltelefonide eeskujul: kaamera tuleb USB-kaabli ja adapteri abil otse vooluvõrku aheldada. Kui oleme ostnud kaamerale lisaaku, siis ei saa me näiteks ühte akut laadima pannes samal ajal teist kasutades pildistada.

 

ricoh-wg-5-gps-veekindel-digikaamera-photopoint--500

Tagaküljel asuvad nupud on mustrilise pinnaga ning ulatuvad kaamera korpuse tasapinnast keskmiselt enam väljapoole. Neljasuunaline suur nupp on kõrgemate äärtega ja seetõttu väga mugav vajutada. Ergonoomiliselt on aga miinuspooleks see, et tagakülg on täis nuppe ja pöidlale siin toetuspinda jäänud ei ole. Seetõttu on ühe käega pildistades (ekstreemsetes tingimustes täiesti aktsepteeritav pildistamisviis) oht kaameraga näiteks hoopis filmiklippi salvestama asuda. LCD-ekraan on keskpäraselt korraliku lahutusvõimega, kuid see-eest väga hea peegeldusvastase kattega.

 

ricoh-wg-5-gps-veekindel-digikaamera-photopoint--106

WG-5 GPS peal on traditsiooniliselt sisse-välja lülitamise nupp ja päästik. Ergonoomilisust lisab nõgusus kaamera peal – see muudab mugavaks kaamera haaramise ühe käega – tänu sellele püsib aparaat kindlalt käes. Samuti on pildistamise ajal hea selle taha nimetissõrmi haakida.

 

ricoh-wg-5-gps-veekindel-digikaamera-photopoint--105

Eraldi tähelepanu tasub pöörata uhkele lisaekraanile esiküljel. See kuvab kellaaega ning selle all kasutaja enda valikul kas õhurõhku või kõrgust merepinnast.

Kui kaamera on välja lülitatud, siis saab tagaküljel oleva suuminupu abil LCD-ekraani näitu muuta, kuvades kõrguse asemel õhurõhu. See ekraan on ka taustvalgustusega varustatud – taustvalgustuse sisse lülitamiseks tuleb vajutada päästikule siis kui kaamera on välja lülitatud.

 

ricoh-wg-5-gps-veekindel-digikaamera-photopoint--5
ricoh-wg-5-gps-veekindel-digikaamera-photopoint--6

 

Komplektis on randmerihma asemel karabiin, mis näeb väga efektne välja. Kummist rõngad karabiini metallist osa ümber on selleks, et karabiin vastu LCD-ekraani kolksudes viimast ära ei lõhuks. Seetõttu peaksid need kummirõngad ideaalis olema just nurkadesse nihutatud.

 

ricoh-wg-5-gps-veekindel-digikaamera-photopoint--103

WG-5 GPS kaameraga tuleb kaasa makrorõngas. Selle sees on keere, mistõttu saab seda soovi korral filtriadapterina kasutada. Kasutusjuhendi kohaselt on selle vidina esmaseks kasutusotstarbeks aga hoopis abistamine lähipildistamisel. Makrorõngas käib klõpsti objektiivi ümber…

 

ricoh-wg-5-gps-veekindel-digikaamera-photopoint--104

… ja siis saab algust teha “tõsisema” makropildistamisega. Nimelt on WG-5 kaameral “Digital Microscope” režiim, mis lubab pilte teha 1 cm kauguselt. Seesama rõngas hoiabki kaamerat just 1 cm kaugusel pildistatavast ning samal ajal valgustavad kaadrit ümber objektiivi asetsevad kuus LED-lampi.

 

ricoh-wg-5-gps-veekindel-digikaamera-photopoint--401

1cm kauguselt pilti tehes varjab tavaliselt kaamera korpus valguse. Objektiivi ümber olevad 6 LED-lampi aitavad väga lähedalt pildistades pildistatavat objekti ühtlaselt valgustada.

 

ricoh-wg-5-gps-veekindel-digikaamera-photopoint--8
ricoh-wg-5-gps-veekindel-digikaamera-photopoint--9
ricoh-wg-5-gps-veekindel-digikaamera-photopoint--10

 

LCD-ekraanil abistab pildistajat elektrooniline lood, mis näitab kaamera asendit nii küljelt-küljele kui ette-taha kallutades.

Tagaküljel asuva neljasuunalise nupu alumisele küljele “MODE” vajutades kuvatakse ekraanile pildiprogrammide valikud – kahes sakis. Siin on olemas näiteks režiim, mis pildistab intervallvõttena pildiseeria – pärastiseks arvutis kokku panemiseks. Samas on siin ka režiim mis pildistab intervallvõtte ja paneb selle automaatselt kohe kaamera sees kokku.

 

ricoh-wg-5-gps-veekindel-digikaamera-photopoint--11
ricoh-wg-5-gps-veekindel-digikaamera-photopoint--12

 

Ricoh WG-5 kaameral olemas säriajaprioriteet. Seda saab kasutada näiteks juhtudel, kui soovite kiiret liikumist hästi teravana pildile saada – sel juhul tuleks valida võimalikult väike säriaeg. Või siis vastupidi – juhul, kui tahate jäädvustada efektset liikumist uduste joontena – sel juhul tuleks valida pigem suurem säriaeg.

Säriajaprioriteedis kuvatakse ekraanile juhis, mis näitab, et säriaega saab muuta punase nupu abil. Kui muudes režiimides käivitab punane nupp video salvestamise, siis säriajaprioriteedis kuvab see ekraani paremasse serva säriaja skaala ning üles-alla nuppudega saab nüüd säriaega muuta.

 

ricoh-wg-5-gps-veekindel-digikaamera-photopoint--13

ricoh-wg-5-gps-veekindel-digikaamera-photopoint--14
ricoh-wg-5-gps-veekindel-digikaamera-photopoint--15

 

Peamenüü juures on huvitav see, et menüü alt jääb kadreering paistma. Menüüvalikud kuvatakse pisut tumendatud taustale, millelt kirjed hästi loetavad on. Tavaliselt on kaameratel peamenüüd täiesti musta värvi taustal ja seetõttu – kui me pildistamise ajal peamenüüsse mingit seadistust tegema läheme – tundub nendesse sisenemine pildistamisprotsessi liialt katkestav.

 

 

ricoh-wg-5-gps-veekindel-digikaamera-photopoint--16
ricoh-wg-5-gps-veekindel-digikaamera-photopoint--17
ricoh-wg-5-gps-veekindel-digikaamera-photopoint--18

 

Sisseehitatud GPS lubab salvestada kogu liikumistee (GPS logging). Samuti saab GPS-signaali kasutada selleks, et kaamera kella täpselt õigeks panna (või õigena hoida).

Ülal parempoolsel fotol on näha menüüvalik nn otsetee-nuppudest. Kui WG-5 kaamera on välja lülitatud, siis saab vajutada kolmele sellisele “otsetee nupule”. Tagaküljel asuvale taasesitusrežiimi nupule vajutades lülitub kaamera taasesitusrežiimile, kus saab vaadata tehtud pilte ja videoid. Paar sekundit rohelisele nupule vajutades lülituvad sisse ümber objektiivi olevad LED tuled ning kaamerat saab kasutada taskulambina. OK nupust saab aga ekraanile kuvada kellaaja ja kuupäeva.

Tegelikult on üks otsetee veel – kui kaamera on välja lülitatud, siis saab päästikule vajutades väikese eesmise ekraani valgustuse tööle lülitada – selleks, et näiteks pimedas kella vaadata. Taustvalgustus kustub umbes 5 sekundi möödudes.

 

ricoh-wg-5-gps-veekindel-digikaamera-photopoint--200-small

Ricoh WG-5 GPS on jätkuvalt üks paremaid veekindlaid kompaktkaameraid kogu maailmas. Kui sul on suvisteks rannaskäikudeks – või siis talvisteks suusaretkedeks – veekindla ja tugeva korpusega aparaati vaja on, siis aitab Ricoh WG-5 GPS sind kindlasti. Pane aga tähele – kuna WG-5 on aastataguse WG-4 mudeliga praktiliselt identne (erinevusteks vaid kaamerate värvitoon, kaks lisatud digifiltrit ja veealusel pildistamisel kasutatav välklambi režiim), siis tasub ehk suveks osta hoopis 30€ võrra soodsam WG-4. Kuniks neid järelejäänud mudeleid Photopointis veel saada on.

Point TV 144. Muudetava tugevusega ND filtrid – kuidas ja milleks kasutada
autor: Lauri Veerde

ND filter ehk neutraalhall filter on õhuke klaasitükk, mis keeratakse fotokaamera objektiivi ette. Sellise klaasitüki eesmärgiks on vähendada pildistamise ajal kaamera sisse jõudva valguse hulka. Päikeselisel päeval saame selle abil pildistada näiteks pikema säriajaga nii, et foto ei muutuks ülevalgustatuks.

Tavaliselt on neutraalhallid filtrid mingi kindla tumedusastmega. ND4 või ND32 või ND100… Seekordses Point TV videos näitame aga sellist neutraalhalli filtrit, mille tumedusastet saab kasvõi video filmimise ajal muuta. See on “Hoya Variable Density” neutraalhallide filtrite seeria.

 

Viimane võimalus: need kampaaniad on kohe lõppemas
autor: Jürgen Veerme

Märtsikuu on olnud äärmiselt põnev. Oleme saanud käia valimas uut riigikogu koosseisu, Apple näitas maailmale oma nutikella lõpplikku versiooni, Photopoint tähistas 23. sünnipäeva jpm põnevat. Seega pole midagi imestada, kui Sul on selles möllus tähelepanuta jäänud kolm väga head sooduskampaaniat, mis on kohe lõppemas.

Kõik kolm pakkumist kehtivad 31. märtsi südaööni ning on saadaval nii Photopointi esinduskauplustes kui e-poes. Siin need on:

 

Olympus OM-D E-M10 ostul saad Olympuselt väärtusliku kingituse

Olympus OM-D E-M10

Ostes Photopointist hübriidkaamera Olympus OM-D E-M10 saad soovi korral Olympuselt kingituseks 40-150mm f4.0-5.6 R suumobjektiivi (väärtus 349 €). See telesuum objektiiv on väike, kerge ja mitmekülgne sobides suurepäraselt kõikjal kaasas kandmiseks. Nii oled järgmise pildi jäädvustamiseks alati valmis.

Olympuse kampaania lisainfo leiad siitsamast ajaveebist ->

 

Fujifilm X-T1 või X-E2 hübriidkaamerate ostul kaasa kingitus

Fujifilm X-T1 ja X-E2 hübriidkaamerad

Kõikide auhinnatud Fujifilm X-T1 või X-E2 hübriidkaamerate ostul kingituseks Photopointi e-poe vautšer väärtuses 100€

Mõlemad kampaanias osalevad Fujifilmi hübriidkaamerad on oma jõudluse poolest suurepärased alternatiivid keskmistele peegelkaameratele.

Lisainfo Fujifilm kampaania kohta siinsamas blogis ›

 

Ricoh WG-M1 seikluskaamera soodushinnaga

 

ricoh-wg-m1

Märtsikuu lõpuni on seikluskindla Ricoh WG-M1 soodushinnaks nii Photopointi esinduskauplustes kui e-poes 199€ (tavahind 229€).

Boonusena! Sooduskoodiga WG20 kõik Ricoh WG seeria kaamerate lisakinnitused photopoint.ee e-poes 20% soodsamad. Pakkumine kehtib kuni 31.03.2015.

Ricoh WG-M1 seikluskaamera sooduskampaania kohta lähemalt ›

1 2 3 4 5 6 7