Photoshopi 25 aasta sünnipäeva puhul portreefotode töötlemise kursus soodsamalt
autor: Lauri Veerde

Untitled-1

Maailma populaarseim fototöötlusprogramm Adobe Photoshop tähistab sel nädalal oma 25ndat sünnipäeva. Ka fotokursus.ee üks ostetumaid kursusi õpetab portreefotode töötlemist just nimelt Photoshop programmis. Sünnipäeva puhul on see kursus tänasest nädala lõpuni kõigile fotokursuse kasutajatele 25% soodsam!

Kursus “Portreefotode töötlemine Photoshopis” koosneb 16 õppevideost, mille kogukestvus on 2 tundi ja 10 minutit. Nendes videotes näitab profifotograaf Urmas Ääro Sulle ära kõik olulisemad tehnikad ja nipid, mida ta ise igapäevaselt portreefotode töötlemisel kasutab.

-25% sünnipäevasoodustuse saamiseks sisesta ostukorvis sooduskood PHOTOSHOP-25. Sooduskood kehtib käesoleva nädala lõpuni (kuni 22.02.2015).

Vaata kursuse tutvustusvideot ja sisukorda fotokursus.ee lehel

Selgunud on Sony Talvefoto 2015 žürii koosseis
autor: Jürgen Veerme

slider-02
Sony Talvefoto 2014 konkursi äramärgitud töö: Andrei Reinol “Enne koitu”

Elu siin paraskliimavöötmes on ikka huvitav – aknast välja vaadates tekib sügise tunne, kuid kalender väidab jätkuvalt, et kestmas on talveaeg. Seega, ära lase ennast lumepuudusest häirida, vaid haara fotokott koos kõige vajalikuga ning mine välja talviseid hetki jäädvustama. Pärast toas, sooja tee- või kohvitassi kõrval, vali parimad fotod välja ja esita need Sony Talvefoto 2015 fotokonkursile, kus auhinnafondis on tippklassi Sony fototehnika.

Fotokonkursile saab fotosid esitada, kuni 8. märtsini (k.a) ning siis asub profifotograafidest koosnev kolmeliikmeline žürii nende hulgas välja valima parimaid.

Tänavuse Sony Talvefoto žürii koosseisu kuuluvad:

  • Eesti tuntuim ja hinnatuim loodusfotograaf Sven Zaćek
  • Tuntud foto- ja videograaf Toomas Ili
  • Eestis ja mujal maailmas tuntust kogunud Kylli Sparre

Ära lase ennast fantaasial piirata, sest konkursil võib osaleda igaüks, kellel on talvemeeleoluga pilte. Olgu pildil aasta 2015 või 1998. Peamine, et need oleksid sinu parimad talvepildid!

 

Pane parimad talvefotod teele – www.snap.ee

USA muuseumid keelustasid endlikepi
autor: Erki Oras

Selfie-Stick-copy

Lõpuks ometi on muuseumid paljastanud oma konservatiivse ja isegi tagurliku palge. Vähemalt Ameerika Ühendriikide muuseumid. Kui kõikjal maailmas on jõudsalt levimas trendikas ja innovaatiline endlikepp (selfie stick), siis sealsed muuseumid on ühiselt otsustanud selle põlu alla panna st muuseumites kasutamise ära keelata. Tõsi, et tegu on tänapäevase demokraatia hälliga, siis pole see mitte üleüldine kohustus, vaid iga muuseum võib ise selle otsuse vastu võtta. Küll on aga muuseumiruumides endlikepiga ringivehkimise juba keelustanud enamus suuremaid tegijaid nagu Metropolitan Museum of Art New Yorgis, National Gallery of Art, Smithsonian, Hirshhorni muuseum ja skulptuuride aed ja paljud teised.

Põhjuseid populaarse pulga keelustamiseks ollakse varmad leidma. Esiteks pidavat see tipptundidel ohustama teisi muuseumikülastajaid. Teiseks pidavat kepiga ringi vehkimine ohustama ka hindamatuid kunstiteoseid. Ja et uljad eneseimetlejad pidavat fokusseerima oma tähelepanu pigem parima kaadri leidmisele kui ümbritsevale, siis on mängus ka nende endi ohutus – muuseumid ei soovi, et nende kliendid treppidest või balustraadidelt alla hakkaksid pudenema. Vähemalt on muuseumikülastajad kultuursed inimesed ega hakka üksteist endlikeppidega vemmeldama nagu seda teevad erinevate jalgpalliklubide fännid, mistõttu on endlikeppide kasutamine juba keelatud Euroopa suurematel staadionitel.

Allikas: PetaPixel

Sayonara, CP+ 2015 fotomess
autor: Lauri Veerde

cp-fotomess-2015-photopoint--101-small

Ööpimedus on laskumas Jaapani iidse sadamalinna Yokohama peale. Ja meil on aeg lahkuda. CP+ fotomess, mis toimus sellessamas pildil vasakus keskel olevas piklikus hoones, on läbi saanud. Oma mõõtmetelt on see Aasia suurimaks fotomessiks tituleeritud üritus loomulikult palju väiksem kui Saksamaal iga kahe aasta tagant toimuv Photokina. Sellele väiksemale territooriumile mahtus ära aga aukartustäratav hulk Jaapani fotohuvilisi. Tipptundidel olid messibokside vahekäigud üksainuke inimmeri – samas oli selles pealtnäha kaosena tunduvas ookeanist videoid siiski lihtsam filmida, kui Photokina messil. Sest jaapanlased on täpsed, kõik on korraldatud viimsete peensusteni ja toimib nagu kellavärk. Kuna see päris kellavärk on aga juba üsna palju, siis võtane Ardoga veel väikse sashimi ja ruttame lennule. Üks pikem kokkuvõttev pildilugu CP+ messist on siin blogis veel lähipäevadel tulemas.  Sayonara, Yokohama.

Vaata kindlasti interaktiivseid panoraame ja kõike muud CP+ fotomessi kraami meie CP+ erilehel siinsamas blogis

CP+ 2015: arendusjärgus Canoni 1″ sensori ja 10x suumiga kompaktkaamera PowerShot G3X
autor: Lauri Veerde

_MG_1085

Eelmisel nädalal teatas canon lühikese pressiteatega, et on valmistamas üsna huvitavat kompaktkamerat nimega PowerShot G3 X. Praegu veel arendusjärgus oleal aparaadil saab pressiteate kohaselt olema tavalisest suurem 1″ pildisensor ja (sama suur nagu näiteks Canoni G7X või Sony RX100 kaameratel) ja 25x suumiga 24-600mm objektiiv. Rohkem detaile Canon plaanitud kaamera kohta avalikustanud ei ole. Siin Yokohamas CP+ fotomessil on aga seesama Canoni kaamera klaaskuubiku sisse vaatamiseks ja pildistamiseks välja pandud. Kaamera enda pealt saab juba visuaalsel vaatlusel üht-teist välja lugeda.

_MG_1069

PowerShot G3 X on eriline, sest seni ei ole keegi veel üritanud teha 1″ sensoriga supersuumkaamerat, mis oleks võimalikult pisike. Photopointis on müügil näiteks Panasonicu 1″ sensoriga FZ1000, mis teeb küll ülihead pilti ja videot, aga on ka peegelkaamera mõõtu korpusega. Canoni eesmärgiks on olnud valmistada võimalikult kompaktne ja tugev kõik-ühes kaamera, mis pildistaks tavalise supersuumiga võrreldes kvaliteetsemaid pilte ja mille juhtimissüsteem oleks meelepärane tõsisemale fotohuvilisele.

 

_MG_1082

Käepide on esimene konkreetsem asi mis selel kamaera juures silma hakkab. Kaugele kaamera korpusest ettepoole eenduv käepide on korralikult kummeeritud pinnaga ja muudab kaamera käsitsemise ja käes hoidmise kindlasti palju mugavamaks kui see on G1 X Mark II puhul. Käepideme disain päästikunupuga otse selle peal meenutab pisut Sony A7 hübriidkaamerate välimust. PowerShot G3 X korpus on umbes sama suur nagu EOS M3 või PowerShot G1 X Mark II kere.

 

_MG_1084

14-600mm suumobjektiiv ulatab kaamera korpusest päris pikalt ettepoole nii et taskukaameraks seda aparaati kindlasti pidada ei saa. Objektiiv ei ole oma diameetrilt kuigi suur – seega on ava kindlasti muutuv ja 600mm asendis ilmselt mitte valgusjõulisem kui f/6.3.

 

_MG_1073

Kamera peal näeme traditsioonilisi asju nagu välklamp, välguking, programmiratas, särikompensatsiooniketas. Samas on siin aga ka Canoni PowerShot kaameratele ebatraditsiooniliselt olemas eesmine valikuketas.

 

_MG_1077

Avastasin et klaaskuubik oli laua peal täiesti lahti nii et hea pildi saamiseks tagaküljest oli tarvis kuubikut koos kaameraga lihtsalt keerata.  PowerShot G3 X tagaküljel laiutab suur, nurga alla seatav LCD-ekraan, mille konstruktsioon ja omadused on ilmselt identsed EOS M3 hübriidkaamera ekraanile. Tagaküljel olevad juhtnupud on standardsed.

 

_MG_1074

Paremal küljel on mikrofonisisend ning audioväljund. See on ühe kompaktkaamera kohta väga kõva sõna ja annab alust oletada, et G3 X kaameral on väga head video filmimise omadused. Objektiivi peal on kaks nuppu – ülemine on kadreerimist abistav nupp. Alunine aga lülitab aparaadi manuaalsele teravustamisele.

 

_MG_1081

Vasakul pool on veel ühenduspesi – distantspäästiku, USB ja HDMI jaoks.

 

_MG_1083

Canon ei ole PowerShot G3 X ametliku avalikustamise aega välja öelnud. Muidugi ei ole siis teada ka veel selle müügile jõudmise kuupäev ega hind. Nagu ülalolevatelt piltidelt näha võisime, on G3 X suunatud eelkõige tõsisemale fotohuvilisele – loodame et need tõsised fotohuvilised siis ka selle kaamera objektiivi valgusjõulisuses väga pettuma ei pea.

 

Vaata kindlasti interaktiivseid panoraame ja kõike muud CP+ fotomessi kraami meie CP+ erilehel siinsamas blogis

1 2 3 4 5 6 7 8 9