Uus digitaalne kiirpildikaamera Canon Zoemini C jõudis kohale
autor: Jürgen Veerme

Canon Zoemini C

Hiljuti tervele maailmale tutvustatud kahest Canoni digitaalsest kiirpildikaamerast on nii meie esinduskauplustesse kui veebikaubamajja esimesena müügile jõudnud Canon Zoemini C.

Välimuselt on Zoemini C imekaunis ja õhuke mistõttu mahub see ka taskusse, et saaksid vahvaid moment jäädvustada kus iganes viibid. Kaamera sisemuses peitub kvaliteetne 5MP kaamera ning tänu Micro-SD mälukaardi toele saab tehtud pildid salvestada hilisemaks kasutamiseks – saad laadida need arvutisse või nutiseadmesse ja näiteks Canon Zoemini fotoprinteri abil need uuesti välja trükkida.

Canon Zoemini C

Erinevalt Instax või Polaroid kiirpildikaameratest kasutab Canoni mudel ZINK (zero-ink) ehk tindivaba fotopaberit, mille tagakülg on vajadusel nagu kleeps, et saaksin tehtud pilte kasutada ka esemete kaunistamiseks.

Kahtlusteta on see tõeliselt lahe kogemus, kui näed enda äsja tehtud pilti kaamerast paberile välja vuhisemas ning uhiuus Canon Zoemini C on saadaval neljas ägedas värvitoonis.

 

Telli Canon Zoemini C veebist tasuta mistahes Eestimaa otsa ››

The post Uus digitaalne kiirpildikaamera Canon Zoemini C jõudis kohale appeared first on Photopointi ajaveeb.

Emadepäev on lähenemas – kas kingiidee on välja mõeldud?
autor: Jürgen Veerme

Fotomeened.ee

Emadepäev jõuab pärale juba järgmisel pühapäeval, 12. mail. Iga pere tähistab seda tähtsat päeva kindlasti enda traditsioonide järgi – kinkides kaarte, lilli või veetes koos lõbusalt aega.

Kui soovid tänavu emale või vanaemale midagi erilist kinkida, siis pööra pilk meie uuenenud ilme ja funktsionaalsusega fotomeenete osakonda. Sealt leiad hulga praktilisi esemeid, mida oma valitud pildiga vahvaks ja meeldejäävaks kingiks muuta.

Sinu fotode abil saavad täiesti uue näo kruusid, hiirematid, magnetidt-särgid, pusled, võtmehoidjad, mänguloomad ja rohkelt muud põnevat.

Läheneva emadepäeva puhul on kuni 5. mai südaööni kõik fotomeened, seinapildid, kaardid ja kalendrid 20% soodsamad! 

Oluline on teada, et meenete valmistamine võtab aega 5 päeva. PS! Soodustus rakendub ostukorvis.

 

Vau-efekti loovaid kingitusi meisterdama – fotomeened.ee ›

SEINAPILDID | KAARDID | KALENDRID

 

Termokruus – üks populaarseimaid fotomeeneid. Vaata selle maagilisust:

The post Emadepäev on lähenemas – kas kingiidee on välja mõeldud? appeared first on Photopointi ajaveeb.

Sujuv video algab siit: Syrp slaiderid ja mootoriga statiivipead on nüüd Photopointis saadaval
autor: Lauri Veerde

Efektsete videokaadrite filmimisel on tihti vaja kaamerat liigutada sujuvalt, aeglaselt ja ülitäpselt. Mõnikord ka keerulisemalt kui lihtsalt ühesuunaliselt edasi-tagasi või üles-alla. Elektrooniline stabilisaator nagu näiteks Feiyutech AK4000 või DJI Ronin S on väärt tööriistad, aga kontrollituma ja täpsema töö jaoks on siiski vaja slaiderit.

Slaider on nagu rööpapaar, mille peale asetatud kaamera rongi kombel sujuvalt edasi-tagasi liigub. Tavaliselt tuleb slaideril olevat kaamerat liigutada käsitsi. Kuidas oleks aga nutika slaideriga, mis liigutab kaamerat mootori jõul igas suunas ja mille liikumist saab nutiseadmega programmeerida? Uus-Meremaa ettevõte Syrp just selliseid slaiderisüsteeme teebki ja alates tänasest on need saadaval ka siinsamas Photopointi kauplustes ja e-poes. Allpool saad ülevaate, mis ettevõte see Syrp on, milliseid kaameratarvikuid ta valmistab ja mille poolest need erilised on.

Syrp – kuidas Uus-Meremaa videoentusiastide start-up maailma vallutas

Syrp on Uus-Meremaa ettevõte mis loodi 2012. aastal kahe videograafi Ben Ryan ja Chris Thomson poolt. Esmalt tegid nad valmis uudse disaini ja lahendustega slaideri. Seejärel, olles innustunud selle edust, alustasid edukat Kickstarter kampaaniat paiskamaks müüki programmeeritav mootoriga videopea nimega Syrp Genie. 2018. aasta sügisel sai ettevõte valmis senisest vaiksema, võimsamad ja funktsionaalsemad Genie II Linear ja Genie II Pan Tilt pead.

Syrp unikaalne tootedisain kogus kuulsust kogu maailmas ja hakkas silma ka Suurbritannia suurettevõttele Vitec Group, kelle portfelli kuuluvad näiteks sellised brändid nagu Manfrotto, Gitzo, Joby ja Lowepro. Vitec püüab viimasel ajal igati kanda kinnitada videotehnika maastikul ja on selleks ostnud firmad nagu Teradek, Paralinx ja SmallHD. 2019. aasta algul ostis Vitec ära ka Syrp ettevõtte.

Uus-Meremaa videoentusiastidest tehnikadisainerid on tänu rahasüstile saanud paremad võimalused uute videotehniliste lahenduste loomiseks. Vitec Group koosseisus olemine annab kindlasti ka võimaluse oma tooteid paremini üle terve maailma müüa – jõudis ju Syrp näiteks Photopointigi läbi Vitec Group’i punutud võrgulõpmete. Vitec on teatanud, et Syrp tootearendus jääb täies kooseisus jätkuvalt Uus-Meremaale ja kaubamärki ei muudeta.

Enamgi veel: Syrp tootearenduskeskus muudetakse kogu Vitec Group keskseks mehhatroonikaalaseks uurimuskeskuseks nimega â€œVitec’s R&D center of excellence for mechatronic and motion control products”. Seega näeme ilmselt Uus-Meremaalt lähitulevikus veel nii mõndagi põnevat tulemas.

 

Slaiderid

Syrp slaiderid tulevad kolmes erinevas versioonis. Magic Carpet ja Magic Carpet CF on funktsionaalsuselt sarnased, CF mudeli relsid on valmistatud süsinikkiust, mistõttu kaalub see vähem. Magic Carpet PRO on massiivsete alumiiniumrelssidega slaider, mis kannab ära ka raskemad profivideokaamerad. Oluliseks erinevuseks kahe soodsama slaideriga võrreldes on PRO mudelisse integreeritud “Flywheel”, mis aitab slaideri liikumist sujuvamaks muuta.

Kõikide Magic Carpet slaiderite ühiseks oluliseks iseloomustajaks on modulaarsus. See tähendab, et slaiderit saab vajaduse korral pikemaks muuta, sellele lihtsalt lisarelsse ükskõik kumba otsa juurde kinnitades. Teiseks oluliseks iseloomustajaks on tööriistavaba disain. Slaideri sektsioonide eemaldamiseks ja lisamiseks ei ole vaja tööriistu – slaideri võtteks üles seadmine toimib kiirelt vastavate lukustushoobade abil.

Kolmas oluline Syrp slaiderite iseloomustaja on võimalus muuta need motoriseeritud slaideriteks. Mootoriks on Genie II Linear statiivipea. See pole lihtne statiivipea, vaid paindlikult programmeeritav mootor, mille abil saab filmida väga aeglasi liikumisi, time-lapse videoid ja muid klippe, kus on oluline eriti sujuv ja aeglane liikumine.

Magic Carpet:
Magic Carpet Pro:

 

 

Genie II – programmeeritavad mootoriga statiivipead

Syrp Slaiderite jaoks on loodud Genie seeria mootoriga statiivipead – inglise keeles “Motion Control”. Neid päid saab kasutada ka ilma slaiderita – lihtsalt statiivil.

Genie Mini on neist kõige lihtsam ja soodsam. Seda ei saa kasutada Slaideri mootorina vaid lihtsalt programmeeritava pöördalusena ükskõik kas slaideril või siis enamasti ikkagi tavalisel statiivil. Programmeeritavat horisontaalsihis pöörlemist on vaja näiteks panoraamfotode pildistamise automatiseerimisel või horisontaalselt liikuva kaadriga time-lapse video filmimisel. Või siis lihtsa video filmimisel, kus kaamera liigutamine ümber oma telje peab olema võimalikult sujuv.

Genie II Linear on see pea, mida sul on vaja kui tahad, et kaamera slaideri peal mootori abil liiguks. See suudab teha kõike, mis Genie Mini, kuid lisaks on sellel olemas ka geniaalne nööriga toimiv liigutamissüsteem, mis ei toimi mitte ainult Syrp slaideriga vaid praktiliselt ükskõik millise slaideriga.

Kui Genie II Linear võimaldab kaamerat liigutada ainult horisontaalsuunas, siis Genie II Pan Tilt abil saabub videograafi õuele õnnis võimalus liigutada kaamerat slaideri või statiivi peal ükskõik millises suunas. Ja liikumise kõiki aspekte nutiseadme ekraanil paindlikult programmeerida. Erinevalt näiteks Kessleri süsteemidele, kus on vaja seada üles kaablite süsteem laadimiseks ja juhtimiseks, on Genie täiesti kaablivaba, sest akud on Genie peade sees ja ühendus nutiseadmega toimib WiFi abil.

 

Genie II Linear ja Genie II Pan Tilt karbist välja
Syrp Genie Mini ülevaade

 

 

Motoriseeritud kaablislaideri süsteem Slingshot

Slaiderid ja mootoriga statiivipead on Syrp’i tootekategoorias põhilised ja peamised tegijad. Siiski leiame siit veel ühe põneva lahenduse, mida mõne spetsiifilisema kaameraliikumise jaoks päris hea kasutada oleks. See on köisraudteena toimiv Slingshot.

Syrp Slingshot on põhimõtteliselt nagu slaider, ainult et metallist või süsinikkiust relsside asemel on kaks kaablit, mille peal liigub kaamerat kandev “käru”. Käru liigub sellel videograafilisel köisraudteel täpselt samamoodi, nagu Magic Carpet slaideri kaameraalus: Genie II linear statiivipea abil. Ainus erinevus slaideril liikumisest on see, et Genie II mootori ajamisse kinnituv nöör peab olema palju pikem. Siin seisnebki Genie süsteemi geniaalsus: kaamerat on võimalik panna liikuma ükskõik kui pikal trajektooril, liikumisulatuse piiriks on vaid nööri pikkus. Isegi näiteks rula peale kunnitatud kaamera saab Genie II Linear mootori ja nööri abil vaikselt liikuma panna.

Syrp Slingshot tutvustav video

 

 

ND filtrid ja muud pisemad vidinad

Lisaks staartoodetele on Syrp kataloogis igasuguseid erinevaid pisemaid vidinaid, mida slaiderite ja mootorite küljes kasutada saab. Näiteks Pan Tilt Bracket (ülal pildil alumine vasakpoolne), mis kasutab kahte Genie II Linear mootorit selleks, et saaks paindlikult programmeerida eraldi vertikaal- ja horisontaalsuuna liikumist.

Valikus on ka näiteks alumiiniumist plaat, mille saab Genie II Linear mootori külge kinnitada et siis seal peal 360-kraadilisi tootefotosid pildistada – kasvõi tagurpidi, sest plaadil on toodete kinnitamiseks keermed. Või lihtsalt ND-filtrid mis toimivad küll kahjuks ilma programmeeritava mootori ja kaablita… aga võib-olla see ühe korraliku filtri puhul ongi pigem plussiks :) .

 

Kokkuvõtteks

Traditsioonilised profitasemel videograafide kaamerate liigutajad Kessler, Edelkrone ja Rhino on saanud endale tõsise konkurendi. Syrp pakub ju slaiderite ja mootoriga statiivide süsteeme tavalisest soodsamalt – ja nii mõneski aspektis märksa nutikamate lahendustega.

Võib-olla ei pruugi kaamera liigutamine nööri abil esmapilgil kuigi professionaalne tunduda. Ärge laske end sellest esmamuljest heidutada – just nöörisüsteem teeb võimalikuks Magic Carpet slaiderite kiire filmimiseks üles seadmise ja muudab mootori erinevates olukordades erinevate pikkustega slaideritel, trossidel või mistahes sujuvalt liikuval süsteemil paindikult kasutatavaks. Pro slaiderisse integreeritud flywheel-lahendus aga silub statiivipea liikumise nii sujuvaks, et tavakiirusega liikumise jaoks pole ilmselt mootorit vajagi. Mida vähem ülesseadmist, seda rohkem loovust. Videograaafid teavad küll.

The post Sujuv video algab siit: Syrp slaiderid ja mootoriga statiivipead on nüüd Photopointis saadaval appeared first on Photopointi ajaveeb.

Tamron avalikustas 35-150mm f/2.8-4 suumobjektiivi hinna ja müügile jõudmise aja
autor: Lauri Veerde

Kaks kuud tagasi andis Jaapani optikameister Tamron teada, et on valmistamas uut objektiivi nimetusega 35-150mm F/2.8-4 Di VC OSD. See on kompaktse korpusega objektiiv, mille trumpideks on suhteliselt soodne hind, valgusjõuline ava ja integreeritud optiline värinastabilisaator. Mõeldud kasutamiseks nii pool- kui ka täiskaadersensoriga Nikoni ja Canoni peegelkaamerate ees.

Tamroni insenerid on vahepeal kõvasti tööd teinud ja värskes pressiteates lubatakse uue objektiivi Nikoni versioon müügile tuua juba 23ndal mail. Canoni bajonetiga läheb pisut kauem aega – selle ametlik lansseerimisaeg on vahetult enne jaanipäeva ehk 20. juuni. Täpne Photopointi kauplustesse jõudmise kuupäev on hetkel veel lahtine, kuid nimetatud kuupäevade paiku see juhtuma peaks. Tamron on juba määranud ka 35-150mm objektiivi ametliku soovitusliku jaehinna: 899€.

 

Tamron 35-150mm objektiiv katab üsna praktilise fookuskauguste vahemiku mõõdukast 35mm lainurgast kuni 150mm teleasendini. Need on justnimelt sellised vaatenurgad, mida kasutatakse kõige enam portreede pildistamiseks. Väiksemate fookuskaugustega saab pildistada inimesi koos ümbritseva keskkonnaga ning sisse suumides keskenduda ainult portreteeritavale.

Muidugi ei pea 35-150mm objektiivi kasutama ainult inimeste pildistamiseks, sest 35-150mm fookuskaugus on tegelikult universaalne vahemik enamike tavaolukordade jaoks. Peab lihtsalt arvestama, et kitsamas ruumis ei saa selle objektiiviga kõiki sünnipäevakülalisi peale ja laiade maastikuvaadete asemel tulevad maastikuvaated pisut kitsamad.

Tamron 35-150mm f/2.8-4 on loodud perfektseks seltsiliseks eelmisel aastal Photopointi müügile jõudnud 17-35mm F/2.8-4 Di OSD objektiivile. See on just nimelt lainurkobjektiiv, millega saab pildistada laiu vaateid. Kahekesi katavad need kompaktselt ja üsna valgusjõuliselt ära fookuskauguste vahemiku 17mm-150mm. See on peaaegu sama ampluaa, nagu standardsel profiklassi f/2.8 kolmikul 15-30mm, 24-70mm ja 70-200mm. Tänu kompaktsele disainile sobib 17-35mm ja 35-150mm duo hästi kaasa võtmiseks pikematele matkadele või lennureisidele.

Allikas: Tamroni ametlik pressiteade

The post Tamron avalikustas 35-150mm f/2.8-4 suumobjektiivi hinna ja müügile jõudmise aja appeared first on Photopointi ajaveeb.

Nüüd saadaval: 24-70mm f2.8 profiobjektiiv Nikon Z hübriidkaameratele
autor: Lauri Veerde

Nikon hübridkaameratel on nüüd ideaalne objektiiv. Kompromissideta korpuse, esmaklassilise pildikvaliteedi ja välgukiirusel toimiva autofookusega NIKKOR Z 24-70mm F/2.8 S on nüüd Photopointis kohal. See on hübriidkaamera ekvivalent Nikkor 24-70mm f/2.8E ED VR peegelkaameraobjektiivist, pisemas, funktsionaalsemas ja moodsamas vormis. Parim standardsuum, mida Z-seeria hübriidi ette unistada võiks.

Komplektobjektiiviks oleva Nikkor Z 24-70mm f/4 S mudeli peaks uus profiobjektiiv seljatama muidugi eelkõige valgusjõulise f/2.8 avaga, aga ka pildikvaliteedi ja funktsionaalsusega. 24-70 f/2.8 objektiivi korpusel on OLED ekraan, mis kuvab olulisi näitajaid nagu teravustamiskaugus, teravusulatus, ava ja fookuskaugus. Lisaks teravustamis- ja suumirõngale on objektiivil veel kolmaski rõngas, mis toimib programmeeritava valikukettana.

Pildikvaliteedi peaks Nikoni sõnul tõstma uutesse kõrgustesse uued vääristused. Kasutusel on just Z-seeria profiobjektiivide jaoks välja töötatud ARNEO vääristus, mis toimib koos senise Nano Crystal Coat vääristusega. Tulemuseks on kontrastsed fotod, puhtad sisepeegeldustest ja muudest optilistest artefaktidest. Teravustamise poolest on Nikkori objektiivid nagunii legendaarselt kiired – Z 24-70mm peaks seda traditsiooni jätkama, sest selle sees on kasutusel ühe asemel kaks autofookusmootorit millest kumbki liigutab omaenda läätsegruppi – kahekordne võimsus avaldub kiiremas autofookuses.

Selline relv Nikon Z6 või Nikon Z7 hübriidkaamera ees seab fotograafile muidugi suure vastutuse ja lisapinged. Nässu läinud fotodes pole enam ilus kaamerat ja objektiivi süüdistada. Kõik ebaõnnestumised kirjutatakse kohe fotograafi enese kraesse. Kui selleks valmis oled, siis siin all on link PP veebipoodi, kust seda objektiivi enda Nikon Z kaamera ette osta saad:

The post Nüüd saadaval: 24-70mm f2.8 profiobjektiiv Nikon Z hübriidkaameratele appeared first on Photopointi ajaveeb.

1 2 3 4 5 6 7 8 9